قوانین انجمن بانک مقالات

خبرها
هفت روز اول هر ماه از تقویم شمسی، ثبت نام سایت ژئومپیا باز خواهد بود.

بازگشت   Geomapia > کارگاه آموزشی > درخواست ها

اطلاع رسانی

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 2012-04-24, 12:16   #1
mohammadpoor
عضو غیر فعال

سپاس: 53
سپاسگزاری: 5 بار در 4 پست
پیش فرض پاسخ داده شده: نحوه خروجی گرفتن در GPSMapEdit

با سلام. آیا روشی وجود دارد که در هنگام خروجی گرفتن با فرمت img در نرم افزار GPSMapEdit، هر لایه‌ای که وارد می‌شود در خروجی به صورت لایه مجزا در جی پی اس مشخص شود به طوریکه در جی پی اس با برداشتن تیک آن، لایه مورد نظر نشان داده نشود؟ لطفاً مرا راهنمایی کنید. با تشکر
mohammadpoor آنلاین نیست   پاسخ با نقل قول
بهترین پاسخ - نوشته شده توسط mohammadpoor
با سلام. پس از ماهها تحقیق و بررسی متوجه شدم که مشکل کار در شناسه هر لایه می‌باشد. در ابتدا شناسه تمام لایه ‌هایی که استفاده می‌کردم یکی بود اما وقتی شناسه هر لایه را متفاوت از لایه دیگر انتخاب کرده و جداگانه هر لایه را خروجی گرفته و در send map همه لایه ها را فراخوانی کردم و به gps انتقال دادم، مشکلم حل شد.
قدیمی 2012-04-26, 05:59   #2
Odin
Administrator

آواتار Odin

سپاس: 3,796
سپاسگزاری: 10,024 بار در 3,544 پست

اول اینکه کدام دستگاه GPS ای هست که امکان مدیریت لایه را فراهم کند؟ اکثر نرم افزارهای GPS ساده تر از این هستد و نرم افزار GPSMapEdit هم برای GPS های ساده طراحی شده...

بجای این، میتوان لایه ها را بر اساس میزان جزئیات طبقه بندی کنید به نحوی که مثلا با زوم 1 لایه شماره 1 نمایش داده شود و با زوم 2 لایه 2 و ... الی آخر... (البته 1 و 2 و ... به عنوان مثال هست، و ما چیزی به نام زوم 1 نداریم!)

به این قابلیت «transparent» و به زوم ها «zoom levels» میگویند ، در برنامه بگردید به راحتی پیدا میکنید...

ضمنا نسخه های جدید GPSMapEdit زبان فارسی را ساپورت کرده و منوها و ... برنامه هم فارسی شده که میتواند راهگشای شما باشد...

Odin آنلاین نیست   پاسخ با نقل قول
قدیمی 2012-04-29, 11:56   #3
mohammadpoor
عضو غیر فعال

ممنون از راهنمایی شما. نقشه ای که من روی آن کار می‌کنم دارای لایه های مجزا است اما وقتی خروجی می‌گیرم لایه‌ها در GPS به صورت merge شده نمایش داده می‌شود به طوریکه در قسمت تنظیمات map فقط یک لایه نشان داده می‌شود که با برداشتن تیک آن کل نقشه محو می‌شود. درصورتیکه نقشه‌های دیگری که از قبل تهیه شده بود بصورت لایه به لایه نشان داده می‌شد. آیا نرم افزار دیگری نیز وجود دارد که بتوان این کار را انجام داد؟ با تشکر.
قدیمی 2012-06-06, 14:52   #4
mohammadpoor
عضو غیر فعال

آیا کسی می‌تواند نحوه تولید نقشه برای جی پی اس و نرم افزارهای مورد استفاده را از ابتدا تا انتها به صورت خلاصه شرح دهد؟ در ضمن هنوز نتوانستم راهی برای تفکیک لایه ها در map edit پیدا کنم. آیا در هنگام import لایه‌ها می‌توان طوری آنها را import کرد که در هنگام ذخیره سازی لایه ها بصورت لایه به لایه ذخیره شوند. چراکه در هنگام ذخیره‌سازی و فراخوانی مجدد فایل، با این مشکل مواجه می‌شوم.
قدیمی 2012-06-17, 12:24   #5
mohammadpoor
عضو غیر فعال

با سلام. پس از ماهها تحقیق و بررسی متوجه شدم که مشکل کار در شناسه هر لایه می‌باشد. در ابتدا شناسه تمام لایه ‌هایی که استفاده می‌کردم یکی بود اما وقتی شناسه هر لایه را متفاوت از لایه دیگر انتخاب کرده و جداگانه هر لایه را خروجی گرفته و در send map همه لایه ها را فراخوانی کردم و به gps انتقال دادم، مشکلم حل شد.
پاسخ

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال