قوانین انجمن بانک مقالات

خبرها
هفت روز اول هر ماه از تقویم شمسی، ثبت نام سایت ژئومپیا باز خواهد بود.

بازگشت   Geomapia > گوناگون > مباحث عمومی > سرگرمی‏

اطلاع رسانی

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 2009-02-21, 22:01   #1
Anathema
مدیر ارشد

آواتار Anathema

سپاس: 654
سپاسگزاری: 733 بار در 309 پست
پیش فرض سوتی هایی که در شغل خود با آن برخورد کردید!

از اونجا که اینجا سرگرمی نداره گفتم بزارم!

همه ما مطمئنا در محیط کار با سوتی هایی از طرف افراد نا آشنا به کار یا حواس پرتی پیش میاد رو می بینیم و بعضی موقع ها خیلی این سوتی ها خنده دار هستن!
لز دوستان هم میخوام که سوتی هایی که رو باهاش مواجه شدن رو اینجا بزارن!

با ذکر مکان و توصیف کار بیشتر قابل درک هست.

اولیشو خودم شروع میکنم.

مکان : نظارت شرکت ملی گاز مقیم در یاسوج
من بعد کلی سرو کله زدن با ایستگاه کمپرسور گاز تونستم پلان موقعیت لانچر رسیویر رو ترسیم کنم و به مدیر پروژه بدم
مدیر پروژه یه آدم مسن و با تجربه در زمینه خطوط انتقال گاز هست. (رسم با اتوکد)
من : بفرمایید مهندس پلان موقعیت لانچر رسیور یارد
مدیر پروژه : اوه خیلی عالی شده... راستی مهندس جان اینا رو با فتوشاپ میکشی دیگه؟! :D
من: (برای دست انداختن مدیر پروژه) نه مهندس جان با 3d MAX !
قدیمی 2009-02-22, 08:12   #2
samaee
عضو غیر فعال

سپاس: 150
سپاسگزاری: 102 بار در 40 پست

آخرش نگفتین چجوری با 3dmax میکشین؟
samaee آنلاین نیست   پاسخ با نقل قول
قدیمی 2009-02-22, 15:34   #3
Odin
Administrator

آواتار Odin

سپاس: 3,762
سپاسگزاری: 9,941 بار در 3,535 پست

نقل قول:
از اونجا که اینجا سرگرمی نداره گفتم بزارم!
ولی بخش سرگرمی داریم ،

این تاپیک بیشتر شبیه دفترچه خاطرات جالب و خواندنی اعضا میمونه...

خوب بحث اتوکد شد این هم از من داشته باشین...
متاسفانه اسم و محل پروژه + نام مشاور رو برای حفظ آبروش نمیگم! چون اسم مشاور اینقدر بزرگ هست که با داستان من جور در نمیاد!

تونلی هست در نزدیکی همین تهران خودمون! رفته بودم برای بازدید، اتفاقا نماینده مشاور طرح نیز همون روز اومده بود، دلیل حظورش عدم تطابق خروجی های تونل با وضعیت توپوگرافی از نظر اختلاف ارتفاع بود.

نماینده مشاور که در کمال تعجب من یک تکنیسن بود (به گفته خودش) اومده بود تا وضعیت توپوگرافی رو بررسی کنه و خط پروژه رو اصلاح کنه... پیرمردی بود پا به سن گذاشته و با تجربه خیلی زیاد، به گفته خودش برای صرفه جویی در هزینه پرسنل مسئول همه این کارها در شرکت خودش بود.

نقشه قبلی خط پروژه و خط زمین رو آورد جلوی دهنه تونل ایستاد و خیلی ماهرانه!! مثل یک نقاش حرفه ای توپوگرافی رو نقاشی کرد! باور کنید نقاشی کرد... بعد هم گفت میبره میده تو انقلاب یک مغازه ای ! تا این نقاشیهاش رو به فایل اتوکد تبدیل کنه ... من همینطور متحیر از این ابتکار و این همه دقت در کار این مشاور بودم... هنوز هم فکر میکنم همه اینها نکنه خواب بوده باشه!!!

بعد هم من کمی براش سخنرانی کردم که الان تجهیزات و تکنولوژی های فلان و بهمان اومده و همه ی کارهای دقیق برداشت و ترسیم و طراحی خط پروژه بر اساس اصول طراحی امروزه یک کار پیش پا افتاده هست و ... ولی انگار دارم داستان اودیسه فضایی براش تعریف میکنم...

وقتی ازش پرسیدم خط پروژه رو بر اساس چه معیاری طراحی کردی گفت اینطوری: یک نقشه پروفیل طولی وضعیت زمین برداشت و با مداد روش یک قوس خیلی نرم و قشنگ کشید (خداییش هم خیلی خوب در اومد... تجربه هست دیگه...) گفت این شد خط پروژه خالا کافیه ببرم همون مغازه تو انقلاب ... بقیه کارها با اونه!

جهت اطمینان خاطر مسافران اون تونل (در صورت شناسایی!!) باید عرض کنم این ها اتفاقات ماههای اول پروژه بود، بعدا مشاور رو عوض کردند و کارها خیلی اصولی و فوق العاده خوب انجام شد...

----------------
بحث آزاد
----------------

ولی این اتفاقات خیلی هم غیر منتظره و عجیب و غریب نیست. اگر یادتون باشه همین چندی پیش در جریان دهه فجر وزیر محترم راه آقای دکتر بهبهانی عزیزم (که نباید خودش رو درگیر سیاست میکرد) در یک خبر گفت یکی از تونلهای آزاد راه تهران شمال به همت مهندسین و کارشناسان ایرانی ظرف مدت 46 ماه به طول حدود 7 کیلومتر به اتمام رسید...

لینک خبر:
★★★ شما مجاز به مشاهده محتویات اینجا نیستید ★★★
قسمتهای قرمزش رو حداقل بخونید....
نقل قول:
وزیر راه و ترابری در مراسم افتتاح تونل پیشگام البرز آزادراه تهران - شمال که تونل راهنما برای حفاری دو تونل اصلی ( رفت و برگشت ) محسوب می شود ، تاکید کرد: با همکاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در ساخت این آزاد راه مصمم هستیم.
حمید بهبهانی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر گفت: تونل پیشگام البرز راهنمای خوبی برای حفاری دو تونل اصلی مسیر است که امکان حفاری را در دو تونل رفت و برگشت آزاد راه تهران شمال - در 8 نقطه - فراهم می کند.
بهبهانی افزود : با ساخت این تونل بخش زیادی از اطلاعات مورد نیاز برای ادامه فعالیت در این مسیر به دست امد و به سازند اصلی سلسله جبال البرز در این منطقه پی بردیم .
وی گفت: این تونل با 6 هزار و 400 متر طول بزرگترین طرح در خاورمیانه محسوب می شود و قطر آن به 5 متر و 40 سانتی متر می رسد.

بهبهانی خاطرنشان کرد : تونل پیشگام البرز در 46 ماه ساخته شده است که 20 ماه آن به مطالعات کارشناسی و زمین شناسی منطقه مربوط می شود.
وزیر راه و ترابری همکاری بنیاد مستضعفان را در ساخت این آزاد راه بسیار خوب خواند و گفت: با تلاش این بنیاد مصمم هستیم ساخت آزادراه را تا پایان کار ادامه دهیم و تا دو هفته آینده خبرهای خوب و دقیق تری در باره مسائل این آزاد راه اعلام خواهم کرد.
وی افزود: با بهره برداری از این تونل( قطعه 2) و پس از اتصال آن به قطعه 1آزادراه تهران- شمال فاصله زمانی تهران تا پل زنگوله در جاده چالوس از دو ساعت به کمتر از 30 دقیقه خواهد رسید.
وزیر راه با اعلام اینکه برای دهه فجر و سی امین سال پیروزی انقلاب اسلامی 2220 طرح برای افتتاح داریم ، گفت: 30 طرح را خودم افتتاح کردم و طرحی که امروز افتتاح شد در اولویت شماره 1 و همتراز با پل شهید کلانتری (میانگذر دریاچه ارومیه) است.
تونل پیشگام البرز از لحاظ مهندسی، فنی ترین و پیچیده ترین طرح عمرانی راه سازی است و طول آن به 2 و 7 دهم برابر تونل کندوان می رسد.
در مسیر حفر این تونل 145 گسل بزرگ و کوچک، ایمن سازی و بیش از 39 هزار لیتر آب در دقیقه و همچنین فشار گازهای دی اکسید گوگرد و منوکسید کربن مهار شده است.
خدایش نمیگم تا آبروی این کارشناسها نره! ولی رکورد پیشرفت تونل در محیط های خیلی سخت تر از این تو سایر کشورها چقدر هست؟ میدونید ؟؟؟خواهشا برید و حتما تحقیق کنید... تو همین زمان 44 ماه (مطالعه و اجرا به قول جناب دکتر) چند کیلومتر تونل رو به بهره برداری میتوان رساند...؟

اصلا مگه وقتی صحبت از مدت زمان یک پروژه به میون میاد، تفکیک مطالعه و اجرا مفهومی داره؟

همانطور که بعدا گفته های وزیر راه عوض شد و قسمت دوم قرمز شده رو اضافه کردند! احتمالا در پاسخ من خواهند گفت ما تجهیزات نداریم چون تحریم هستیم.... ولی حداقل تو بوق و کرنا کردن این رکوردها هم خنده دار هست... به نظر من بی سر و صدا این پروژه ها افتتاح بشه خیلی سنگین تریم...

دیگه از رکورد پروژه های عمرانی چیزی نمیگم که ما تو جهان رکورد دار هستیم... یکیش همین مترو و دیگری که شاه همه این ها هست پروژه برج میلاد،
میلاد که در زمان کلنگ زدن بلند ترین برج مخابراتی جهان بود، حیف که اینقدر پروژه کش دار شد که ده ها برج دیگه ازش جلو زدند و خواهند زد...
Odin آنلاین نیست   پاسخ با نقل قول
قدیمی 2009-02-28, 20:53   #4
golagha
Noble Member

سپاس: 450
سپاسگزاری: 286 بار در 94 پست

یادمه یه روز یکی از رفقا توی دانشکده به من گفت فلونی برو شهرداری منطقه ... پیش فلونی بگو منو فلونی فرستاده برای طراحی...

منم رفتم پیش طرف. به نظر آدم وجیهی بود و من هم یه صفر کیلومتر! یه نقشه معماری از توی خورجین کنار میزش کشید بیرون گفت : ببین اینو طراحی کن بیار. ما جواب این طراحی ها رو داریم ولی چون شما اولین همکاریته با ما اول می خوایم ببینیم چیکاره ای؟

منم رفتم طراحی کردم آوردم. اون روز اون طرف با اون چهره پر از ایمانش نبود. یه همکاری داشت که چهرش خیلی ایمانی نبود ولی گویا راستگو تر بود! به من گفت : دفترچه و جزییات رو بده. من هم همه چیز رو روی یه فلاپی دیسک بهش دادم. گفت : فلونی با تو چه قیمتی طی کرده؟ من پخمه هم گفتم : هیچی ، گفته این کار انجام شده و نقشه اش هست می خواستیم ببینیم شما چیکار می کنی؟ گفت : باشه بهش می دم.

آقا ما یه فلاپی دیسک هم از جیب مایه گذاشتیم (دوران دانشجویی ما فلاپی هم گرون بود!) دست از پا دراز تر برگشتیم!
بعدا فهمیدم که بابا این حرفا چی چیه؟ تستت کنیم و ... کیلو چند؟ دفترچه رو گرفته و ...

بعهدها اون رفیقم که معرف من هم بود و هم رشته ای من هم بود رفت سراغ تحصیلات حوزوی!

شایدم با این کارش می خواست بگه : فلونی از این عمران چیزی در نمی آد برو سراغ یه شغل آبرومند!

اینجوری بود که گل آقا دودر شد!
golagha آنلاین نیست   پاسخ با نقل قول
قدیمی 2009-03-03, 11:39   #5
samaee
عضو غیر فعال

این لینک را ببینید :
این صفحه مجموعه مقالات قبول شده برای EGU2009‌را نشان میدهد. یکی از مقالاتی که قبول شد مقاله XY404 است. نویسندگان مقاله همانطور که میبینید گوسفند ، بز ، بره سفید هستند و abstract مقاله هم این بوده :

.

البته انگار بعد فهمیده اند قضیه چی بوده و withdrawn کردنش!
قدیمی 2009-04-12, 07:29   #6
samaee
عضو غیر فعال

از دوستان کسی میتونه معنی این کلمه را در فرمهای استاندارد سازمان نقشه برداری کشور به من بگه؟ احتمالا بخاطر همین از اول سال نقاط را 20 و 50 هزار تومان میفروشه؟

قدیمی 2009-04-12, 14:31   #7
Odin
Administrator

آواتار Odin

سپاس: 3,762
سپاسگزاری: 9,941 بار در 3,535 پست

صحیحش اینه : "preparator" به معنی "تهیه کننده"
احتمالا سواد انگلیسیشون ته کشیده
Odin آنلاین نیست   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها