پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

30 مدل دیاگرام، گراف و نمودار برای آنکه کیفیت بصری شیت های خود را بالا ببرید

- - - - - دیاگرام دیاگرام معماری

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1
masoudfn

masoudfn

    عضو غير فعال

  • عضو انجمن
  • 9 ارسال

ایجاد ارتباط از طریق تصویر یکی از مهمترین بخش های فرآیند طراحی است. در نمایش طرح به کارفرما، در بازدید از سایت و یا حتی در نمایشگاه های عمومی، ما نیاز داریم که بخش های مهم پروژه خود را به صورت شفاف به مخاطب نشان دهیم که گاهی این مخاطب نیز معمار نیست. بعلاوه، تهیه ترسیمات معماری دیتیله و با جزئیات می تواند به ما کمک کند که جنبه های مشخصی از طرح را شناسایی و اصلاح کنیم.
دیاگرام ها و نمودارها به واسطه ویژگی دقیق نبودن ابعاد و اندازه آنها، عموما تا آخرین لحاظات یک فرآیند طراحی مورد بی توجهی قرار می گیرند. با این وجود این دیاگرام ها می توانند ابزار بسیار مفیدی برای آنالیز و سازماندهی طرح باشند. زمان گذاشتن برای اندیشیدن و بیان مناسب این المان ها می تواند نتایج مثبتی بر روی طرح شما داشته باشد، این نتایج مثبت از درک بهتر و ساماندهی فرآیند طراحی گرفته تا به وجود آمدن تغییرات غیرمنتظره در ایده ها را می تواند شامل شود.
اگر در تلاش برای بهبود مهارت های خود در ترسیمات گرافیکی و دیاگرام برای ارائه شیت های معماری هستید، این مجموعه از نمونه های موردی که در ادامه آمده است را بررسی کرده و مطمئن باشید که آنها می توانند به شما کمک کنند که قدرت بصری، تحلیل و سازماندهی کار خود را بهبود دهید.

1. دیاگرام های مرتبط با برنامه فیزیکی طرح :• نحوه توزیع برنامه فیزیکی طرح:

گراف ها و دیاگرام ها می توانند برای شناسایی بخش های عملکردی مختلف یک طرح به کار رفته و امکان دستیابی به آنالیز بهتر و جذابتری را فراهم آورند. مانند این نمونه که در مورد کتابخانه مرکزی سیاتل اثر OMA + LMN می باشد. بعلاوه گرافیک ها و دیاگرام های یک طرح چند کاربری به ما کمک می کند که روابط بین کاربری های مختلف بنا را بهتر بتوانیم درک کنیم.
2.jpg
3.jpg
4.jpg

• فعالیت ها و کاربری های خاص: 

در طول پروسه طراحی، عملکردها و عناصر خاصی بروز خواهند کرد که هر یک به صورت منحصر به فرد نیاز به مطالعه عمیق و گسترده دارند. استفاد از گراف ها و دیاگرام ها در این مطالعات خاص به ما اجازه می دهد که وسعت مطالعات انجام شده را به نمایش بگذاریم مانند فازبندی پروژه، گنجایش فضاها و سیرکولاسیون.
5.jpg
6.jpg

دیاگرام تغییرات پروژه در طول زمان

7.jpg
سیرکولاسیون خارجی +  بخش های خدماتی در کناره مسیر باعث میش ود که استقلال بین فضاها را تسهیل کرده و امکان تغییر در برنامه فیزیکی هر یک از آنها در هرزمانی وجود داشته باشد. ( به طور مثال اجاره برخی از این فضاها در صورت ایجاب ضرورت اقتصادی)
8.jpg
سیرکولاسیون باغ

2. دیاگرام های مربوط به زمینه و بستر طرح:• پیاده سازی طرح به واسطه شرایط بستر طرح:

زمانی که ارتباطی بین طرح و توپولوژی حاضر یا بناهای موجود یا منظرهای موجود برقرار می کنیم، دیاگرام ها می توانند این ارتباطات را بهتر انتقال دهند. اطلاعاتی که شرح آنها به واسطه ماهیت تکنیکی و سازه ای ترسیمات دیتیله و پلان بسیار سخت می باشد.
9.jpg
10.jpg
11.jpg

 

مشاهده دیاگرام های به لینک زیر مشاهده می کنید :

https://www.arel.ir/...-View-7054.html

 

منبع : معماری آرل


  • 1
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی