پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

راهنمایی در تفکیک زمین

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
8 پاسخ برای این موضوع

engr_mra

engr_mra

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 128 ارسال
با سلام
بنده قرار هستش که زمینی حدود 6 هکتاری رو تفکیک کنم نحوه برداشت و پیاده کردنش رو بلدم
اما در زمینه تقسیم زمین و در صدخیابان و شیب بندی و ...تجربه لازم رو ندارم ممنون میشم اگه دوستان در این زمینه منو راهنمایی کنن
مثل در اختیار قراردادن ضوابط آیین نامه یا نمونه پروژه تفکیک!
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

با سلام
بنده قرار هستش که زمینی حدود 6 هکتاری رو تفکیک ...

با سلام.
دوست عزیز من توی بورس این چیزها نیستم اما خب بعضی وقتها کسایی که پول نداشته باشن براشون مجانی یه کارهایی می کنم.
اول اینکه این 6 هکتار زمین که فرمودید خیلی مهمه که چه زمینی هست. آیا برای چند شخصه یا یک شخص. پاسخ به این سوال خودش جواب های متفاوتی رو برای سوال شما رقم می زنه.
دوم اینکه نوع کاربریش چیه.(این یکی برای کار شما شاید زیاد مهم نباشه. و شاید هم باشه.)
سوم اینکه برای چه منظور قراره این زمین تفکیک بشه. پاسخ به این سوال هم جوابهای متفاوتی رو برای شما رقم می زنه.
به نظر من برای تفکیک تنها و تنها ذهن خلاق طرفه که حرف می زنه و قانون و ضوابطی وجود نخواهد داشت مگر رضایت طرفین. البته مسیری که برای زمین در نظر می گیرید هم باید اصولی باشه هم از نظر به قول خودتون شیب(اگر زمین خیلی کوهستانی باشه) و باز هم رضایت طرف و طرفین.
ضمن اینکه همه چیز رو همه جانبه بسنج مثل اینکه هر تیکه ی زمین که تقسیم می کنی مال خودته. پس نذار یکی بر دیگری برتری داشته باشه. برای مثال دهنه های شمالی زمین امتیاز محسوب میشن پس باید برابر اعمال کنی.
الان به نظرم گیج شدی. کلی بگم رعایت انصاف رو داشته باش و رضایت طرف یا طرفین.
چون نمیدونم زمینت چه شکلیه و برای چی قرار هست تقسیم بشه نمی تونم زیاد کمکت کنم.
هر چند من هم این چیزها رو از کسی یاد نگرفتم. اینها نظر شخصی خودمه پس زیاد به حرفهام تکیه نکن.
فقط خواستم من هم یه چیزی گفته باشم.
اوکی.:wink:
موفق باشی.
  • 0

sky2010

sky2010

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 25 ارسال
با درود
من تخصصم شهرسازی و کار تفکیک انجام میدم.
اگر سوالی دارید بفرمایید.
در ضمن در مورد چگونگی تفکیک کردن نکات و مواردی باید رعایت بشه که با دیدن نقشه زمین بهتر میشه راهنمایی کرد.
اما در هر صورت در خدمتم.
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

با درود
من تخصصم شهرسازی و کار تفکیک انجام میدم.
اگر سوالی دارید بفرمایید.
در ضمن در مورد چگونگی تفکیک کردن نکات و مواردی باید رعایت بشه که با دیدن نقشه زمین بهتر میشه راهنمایی کرد.
اما در هر صورت در خدمتم.

من هم بی صبرانه منتظرم که نکات و موارد تفکیک رو یاد بگیرم.
با تشکر.
  • 0

sky2010

sky2010

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 25 ارسال
اساس کار تفکیک از طراحی شبکه معابر است.

در طراحی معابر نکاتی مانند سلسه مراتب معابر خیلی مهم است.

پرهیز از چهار راه سازی، پرهیز از طراحی کوچه ها طویل و ملال اور....پرهیز از روبرو هم قرار دادن تقاطع ها و موارد دیگر باید لحاظ بشه...................................
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

اساس کار تفکیک از طراحی شبکه معابر است.

در طراحی معابر نکاتی مانند سلسه مراتب معابر خیلی مهم است.

پرهیز از چهار راه سازی، پرهیز از طراحی کوچه ها طویل و ملال اور....پرهیز از روبرو هم قرار دادن تقاطع ها و موارد دیگر باید لحاظ بشه...................................

با سلام و تشکر.
مرسی از پاسختون اما این چیزی که شما می گید برای شهرهاست. و برگرفته از کتاب های شهرسازی. ای کاش دوستمون می گفت منظورش چه زمینی هست تا پاسخ شما رو مطابق با پاسخ ایشون بشنویم. من فکر می کنم ایشون منظورشون زمین کشاورزی باشه یا به هر حال زمینی که ربطی به شهر نداره.
فقط وقتی ایشون توضیحات رو بهتون دادن ساده ی ساده توضیح بدید لطفاً. جوری که من هم بفهمم. کتابی نگید.(من فقط مباحث کامپیوتر رو کتابی می فهمم).
نمیخوام پست دوستمون رو با حرفهام شلوغ کنم. پس هر وقت ایشون توضیحات رو دادن شما هم ساده ی ساده توضیح بدبد تا من هم یه چیزی ازتون یاد بگیرم .
با تشکر.
  • 0

sky2010

sky2010

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 25 ارسال
تا نقشه زمین نباشد ما مجبوریم فلسفی صحبت کنیم.
  • 0

engr_mra

engr_mra

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 128 ارسال
سلام
نوع زمین شهری هستش و باید تفکیک باید مورد تایید شهرداری قرار بگیره
بنده هنوز زمین رو برداشت نکردم از sky2010 ممنون میشم اگه یه نمونه زمین رو قرار بدن و روی اون توضیح بدن
  • 0

sky2010

sky2010

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 25 ارسال
شما زمین رو برداشت کنید من در مورد راهنمایی آماده ام.
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی