پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

دانلود مقاله شهر خوش منظر

- - - - -

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1
مهندس ساخت

مهندس ساخت

    عضو معمولی

  • عضو انجمن
  • 15 ارسال
شهر خوش منظر
مقاله حاضر ، اندک تلاشی است در راستای ایجاد زیبایی عملکردی با شناخت قابلیت های حسی و ویژگی های بصری عناصر موجود در طراحی منظر برا ی رسیدن به یک روش منسجم و علمی در ایجاد چشم اندازه ایی بدیع و چشم نواز از فضای سبز درمناظر شهری و زمینه سازی برای آرامش روحی و روانی تمامی افراد جامعه.
توسعه شهرها و برون رفت تدر یجی آنها از بافت سنتی و طبیعی، چشم اندازها ی زیبای منظر شهرها ی گذشته را از انسان دریغ کرده و آرامش دلپذ یر مطلوب وی در غباری تیره از زندگی مصنوعی به فراموشی سپرده شده است . نمایشی که شهرها عرضه م ی دارند- علیرغم پیش پاافتادگی منظر ارائه شده- می تواند خوشایندی خاصی را سبب شود. بنابر موقعیت ها و افرادی که به هر نحو احساسی از هنر ، زیبایی ادراک فضا را در می یابند، صحنه ها دارا ی نمودهایی متنوع می گردند؛ افزون بر این، شهر در هر نوع نور و رنگ، و از طریق همه زمانها رخساره می نماید.
بکارگیری فضای سبز و جلوه ها ی رو یایی آن در سیمای شهرها، علاوه بر پیامده ای مطلوب اکولوژیکی و ارضای عواطف و احساسات آدم ، طبیعت – این حلقه گمشده در زندگی مصنوع و آکنده از بافت ها ی ناهمگون و بی هویت امروزین- را دوباره به شهرهایمان پیوند میزند و در این میان، عناصر بصری در طراحی مناظر شهری و فضای سبز - گیاه، آب، نور، رنگ و ...- به عنوان فضایی اجتماعی برای رفع نیازهای تفرجی و بهبود ایمنی آنها، نقشی انکار ناپذیر در ایجاد تعادل روانی افراد بالاخص معلولین و ناتوان های جسمی- حرکتی دارند.
برای مطالعه کامل متن مقاله حسین اشرفی لینک زیر را دانلود کنید!
لینک دانلود:
http://ccop.ir/PDF/4123.pdf
منبع : (+)

ویرایش شده توسط Odin ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲ بعد از ظهر.
اصلاح فرمت مقاله

  • 0
www.ccop.ir
www.irapp.ir
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی