پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

پرسش و پاسخ مشکلات برنامه های واسط ثبت

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
31 پاسخ برای این موضوع

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال
سلام مهرداد خان
من فایل راهنمای Word رو خوندم فقط در صفحه دوم گزینه اول رو زدم یعنی این.
حالا میخوام oracle رو حذف کنم دوباره نصب کنم این پیغام میاد.مسیر رو میرم روی فایل کلیک میکنم
با توجه به پیغام در خط فرمان اینتر میزنم ولی بازم پاک نمیشه.چه جوری میشه اوراکل رو حذف کرد؟
ممنون
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
با سلام.
چند روز پیش من هم خواستم اوراکلم رو Uninstall کنم. چون از برنامه ی ثبت استفاده نمی کنم و ویندوز Xp من رو موقع بالا اومدن سنگین کرده بود. دقیقاً با خطای شما روبه رو شدم. البته اون موقع داخل اینترنت تحقیق نکردم.
و کاری که کردم این بود که چون دو تا ويندوز روي سيستمم دارم با ویندوز 7 سیستم رو اجرا کردم و دایرکتوری اوراکل رو دستی حذف کردم.
و بعد هم از Xp هر چی موند رو Uninstall کردم. حالا چون شما هم با این مشکل مواجه شدید داخل اینترنت یه سرچی کردم. چیزی که خیلی برام جالب بود این بود که هر چی مثال برای Uninstall دیدم همه روی درایو C اوراکل نصب کرده بودن راستش خیلی خندیدم. چون فکر می کردم این کار درست نیست. ولی مثل اینکه اینطور نیست.
توی اینترنت چیز جالبی پیدا نکردم به غیر از این فیلم که توی یوتوب بود. امیدوارم مشکلتون رو حل کنه.
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

سلام مهرداد خان
حالا میخوام oracle رو حذف کنم دوباره نصب کنم این پیغام میاد.مسیر رو میرم روی فایل کلیک میکنم
با توجه به پیغام در خط فرمان اینتر میزنم ولی بازم پاک نمیشه.چه جوری میشه اوراکل رو حذف کرد؟
ممنون

با سلام مجدد.
دوست داشتم بابت اون فايل PDF كه داخل سايت گذاشتيد ازتون تشكر كنم.
فكر كردم شايد نتونيد از داخل يوتوب فيلم رو ببينيد. براي همين فيلم رو با ويرايش براتون آپلود كردم تا ازتون تشكر كرده باشم.
اين فيلم طريقه ي نصب Oracle 11g هست.
و اين فيلم طريقه ي Uninstall Oracle 11g هست.
اميدوارم جبران كرده باشم.
موفق باشيد.
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

با سلام ،
تو قسمت نام کاربری که مینویسه exts38.600xxxxxx چطور اون 38 رو تغییر بدم؟

این کدها که پس از EXTS نوشته میشود توسط سیستم انخاب میشود و معرف استان مربوطه است (38 فکر میکنم مربوط به استان اردبیل باشد) و امکان تغییر آن توسط کاربر وجود ندارد. اگر کاربر با کد اشتباهی ساختید کافیست آن را پاک کرده و دوباره به صورت صحیح بسازید.

برای این کار کافیست MGE را اجرا کرده و به قسمت "تعین کاربر" رفته و روی دکمه ''لیست کاربران" کلیک کنید تا تمامی کاربرانی که در بانک تعریف کردید در در کادر منتهی الیه سمت چپ بالا فهرست شوند. حال هر کدام از کاربران را که بخواهید حذف کنید باید آن را از فهرست انتخاب کرده و روی دکمه "قطع دسترسی" کلیک کنید. اگر پیغامی مبنی بر درج مستندات قطع دسترسی مشاهده شد کافیست در کادر قرمز رنگ یک کاراکتر دلخواه (مثلا 1) تایپ کرده تا از این خطا عبور کنید.

--------------------

سلام مهرداد خان
ممنون

در مورد حذف اوراکل
تا اونجا که من میدونم برای حذف اوراکل از سیستم باید برنامه مخصوصی که شرکت Oracle برای این کار طراحی کرده نصب و اجرا کنید؛ و روشهای مرسوم Uninstall کردن مانند سایر نرم افزار ها روی اوراکل جواب نمیده، چون یک سری سرویس ها در جال اجرا هستند. اگر هم به روشی که netcadgis گفتندپاک کنید، بعد ها که بخواهید دوباره اوراکل را نصب کنید با انواع و اقسام مشکلات روبرو خواهید شد. اما اگر قصد ندارید دیگر با اوراکل کار کنید میتوانید ابتدا به صورت دستی سرویس ها را stop کرده و به روشی که netcadgis گفتند هرچه رد پا از اوراکل میبنید حذف کنید.

در هر صورت مشکل اصلی شما پاک کردن اوراکل نیست، در بدترین شرایط کافیه فقط دیتابیس رو حذف کنید و یک دیتابیس جدید بسازید. برای این کار کافیست از میانبرهای نصب شده به مسیر Configuration and Migration Tools رفته و سپس Database Configuration Assistant را اجرا کنید. بقیه مراحل گویا هستند.
  • 0

ali_bahale20

ali_bahale20

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 6 ارسال

این کدها که پس از EXTS نوشته میشود توسط سیستم انخاب میشود و معرف استان مربوطه است (38 فکر میکنم مربوط به استان اردبیل باشد) و امکان تغییر آن توسط کاربر وجود ندارد. اگر کاربر با کد اشتباهی ساختید کافیست آن را پاک کرده و دوباره به صورت صحیح بسازید.

برای این کار کافیست MGE را اجرا کرده و به قسمت "تعین کاربر" رفته و روی دکمه ''لیست کاربران" کلیک کنید تا تمامی کاربرانی که در بانک تعریف کردید در در کادر منتهی الیه سمت چپ بالا فهرست شوند. حال هر کدام از کاربران را که بخواهید حذف کنید باید آن را از فهرست انتخاب کرده و روی دکمه "قطع دسترسی" کلیک کنید. اگر پیغامی مبنی بر درج مستندات قطع دسترسی مشاهده شد کافیست در کادر قرمز رنگ یک کاراکتر دلخواه (مثلا 1) تایپ کرده تا از این خطا عبور کنید.

--------------------

در مورد حذف اوراکل
تا اونجا که من میدونم برای حذف اوراکل از سیستم باید برنامه مخصوصی که شرکت Oracle برای این کار طراحی کرده نصب و اجرا کنید؛ و روشهای مرسوم Uninstall کردن مانند سایر نرم افزار ها روی اوراکل جواب نمیده، چون یک سری سرویس ها در جال اجرا هستند. اگر هم به روشی که netcadgis گفتندپاک کنید، بعد ها که بخواهید دوباره اوراکل را نصب کنید با انواع و اقسام مشکلات روبرو خواهید شد. اما اگر قصد ندارید دیگر با اوراکل کار کنید میتوانید ابتدا به صورت دستی سرویس ها را stop کرده و به روشی که netcadgis گفتند هرچه رد پا از اوراکل میبنید حذف کنید.

در هر صورت مشکل اصلی شما پاک کردن اوراکل نیست، در بدترین شرایط کافیه فقط دیتابیس رو حذف کنید و یک دیتابیس جدید بسازید. برای این کار کافیست از میانبرهای نصب شده به مسیر Configuration and Migration Tools رفته و سپس Database Configuration Assistant را اجرا کنید. بقیه مراحل گویا هستند.

آقا مهرداد واقعا یه چیز میگم
دستت درست ، من با استفاده از این سایت تونستم به خوبی برنامه رو نصب کنم و الان دارم ازش استفاده میکنم
با تشکررررررررررررررررررر
  • 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال
با استفاده از فایل de-install که در پوشه نصب اوراکل موجوده میتونید اوراکل رو کامل پاک کنید (هیچوقت هیچ برنامه ای رو با Delete پاک نکنید چون کدهای رجیستریش باقی میمونه و در نصب های بعدی مشکل ساز میشه)

اگه فایل de-install موجود نیست از سایت اوراکل نسخه مربوطه رو دانلود کنید و اوراکل رو باهاش پاک کنید

اما اگه احیانا اوراکل رو Shift+ Delete کردید مراحل زیر رو برید
وارد رجیستری بشید و از مسیر زیر کد مربوطه رو پاک کنید
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Oracle key
اگه ویندوزتون 64 بیتی هست به مسیر زیر برید و اگه کد زیر موجوده کدش رو پاک کنید
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Wow6432Node/Oracle key

کدهای مربوط به سرویس های اوراکل رو از مسیر زیر پاک کنید
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services/Ora*

کامپیوتر رو restart کنید و پوشه temp رو خالی کنید
C:\temp
  • 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال

دیتابیس شما اصلا راه اندازی نشده! پیغام خطای ora-01031 به مفهوم نداشتن دسترسی کافی برای مدیریت پایگاه دیتابیس هست.
برای اجرای فرمان startup داشتن SYSDBA or SYSOPER system privilege الزامی است. در غیر اینصورت پیغام خطای ORA-01031: insufficient privileges را میگیریم.

با بررسی tnsnames.ora تصور میکنم listener های بانک اوراکل شما به صورت صحیحی تعریف نشده.
ابتدا از شما میخواهم بررسی کنید که آیا مراحل نصب اوراکل را مانند http://es-yazdani.pe...2.rar/download'>این راهنما انجام دادید؟

ضمنن این فایل راهنما را هم مطالعه کنید خصوصا از قسمت گام 38 به بعد و تنظیم TNS و ضمنن بجای نام بانک که در راهنما Test نوشته شده، نام بانک نصب شده خودتان را بنویسید.

سلام مهرداد خان
من فایل راهنمایی که زحمت کشیده بودید رو خوندم در قسمت :
43-در قسمت Host name نام سرور بانک اطلاعاتی اراکل و یا IP آدرس سرور مذکور وارد می شود.
این بند رو نمیدونم چی وارد کنم ممنون اگه بگید.
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
شما در آخرین مراحل نصب کامل اوراکل و دیتابیس هستید. ممکن است انجام این مراحل پس از نصب موفقیت آمیز دیتابیس لزومی نداشته باشد. پس قبل از ادامه کار، همانطور که در پست 14 نوشتم چک کنید:

برای اطمینان میتوانید به محیط sqlplus وارد شده و در خط فرمان تایپ کنید: startup سپس منتظر باشید تا اطلاعات راه اندازی دیتابیس و اتصال به آن برای شما نمایش داده شود.

اگر همه چیز ok بود چک کنید برنامه های واسط ثبت مثل upm و MGE کار میکنند و بدون بروز خطا به دیتابیس متصل میشوند یا خیر؟ اگر نشد مراحل پایانی را هم انجام دهید در غیر این صورت نیازی به ادامه فرآیند گامهای ذکر شده نیست.

در ادامه مراحل در خصوص سوالتان:
به مسیر زیر بروید:
Control Panel\All Control Panel Items\System
مقابل Computer name هر چه نوشته همان Host name هست. دقت کنید حروف بزرگ و کوچک و علائمی مانند _ یا - باید دقیقا همانگونه که نوشته شده اینجا وارد شود.

ضمنن در همین مراحل حتما از قسمت تست ارتباط با بانک اطلاعاتی استفاده کنید تا از صحت ارتباط مطمئن شوید. گاها در این مرحله تست موفق نمیشود و باید اطلاعات لوگ-این را به صورت دستی در مرحله تست وارد کرد. در اینجا اطلاعات بدین شرح است:

Username: system
Password: manager

برای اوراکل 11 چون پسورد باید بیش از 8 حرف باشد (یا 12حرف دقیقا یادم نیست) حتما همان پسوردی را وارد کنید که هنگام نصب در مرحله 24 وارد کردید.
  • 0

ali_bahale20

ali_bahale20

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 6 ارسال
سلام بچه ها
من برنامه رو کاملا نصب کردم و دادم دست داییم باهاش نقشه کشیده ولی برده اداره گفتن تنظیماتش اشتباهه و برنامه باید دوباره نصب بشه
کمک نید
  • 0

aria3

aria3

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 13 ارسال
با سلام
دوستان من وقتی می خوام رمز رو در برنامه MGE.exe رمز رو تغییر بدم این ارور رو می ده .
البته ویندوز من win7 64bit هست.
Run-time Error '424': Object Required
می خوام ببینم راهی داره یا نه؟
  • 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال

سلام دوستان

یه مشکل جدید در مورد برنامه واسط ثبت:

وقتی وارد اتوکد میشم و از منوی upparcel ،

up_build رو اجرا میکنم بعد از زدن شروع تفکیک و ظاهر شدن پنجره

و برداشتن تیک ایجاد طبقه مشابه و زدن دکمه شروع عملیات

خطای زیر رو میده مشکل از کجاست؟

http://www.mediafire...avppx92/err.png

همه برنامه ها هم نصب دارم حتی ویژوال بیسیک.

ویندوز هم سون 32 بیتی هست

برنامه رو یکبار حذف کردم دوباره نصب کردم باز این خطا رو میده.

ممنون

• 0

saimon1984

saimon1984

عضو موقت

• عضو انجمن
  • 2 ارسال

من وقتی در برنامه اتوکد گزینه up_build و سپس گزینه شروع را میزنم پیغام run time error 62 میدهد . مشکل کار کجاست؟

• 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی