پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

پرسش و پاسخ مشکلات برنامه های واسط ثبت

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
31 پاسخ برای این موضوع

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال
سلام دوستان
وقتی MGE.exe رو اجرا میکنم با پنجره زیر روبرو میشم :
http://www.4shared.c...a/Untitled.html
کلمه عبور رو چی بزنم تا خطای ora-12154 رو نده؟
http://www.4shared.c.../Untitled1.html
ممنون
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

سلام دوستان
ممنون

با سلام.
مشکل شما زیاد بزرگ نیست. البته انشاالله. ربطي هم به كلمه ي عبور نداره.
شما نام بانک رو اشتباه وارد کردید. منظورم ORACLE هستش.
شما باید به جای نام بانک SID ی رو که هنگام نصب وارد کردید قرار بدید.
اگر یادتون باشه هنگام نصب اوراکل تقریباً اولاش یه SID وارد کردید معمولاً توی آموزش ها نوشتن ORCL حالا هر چی.
به هر حال شما باید نام بانک رو همون SID ی که هنگام نصب وارد کردید بذارید.
انشاالله درست گفته باشم. که احتمالاً درست گفتم.
  • 0

pedram55

pedram55

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 29 ارسال
سلام
موقغ فراخوانی در upbuild با پیام run time error مواجه میشم و برنامه بسته میشه اگر فایل upbuild.dwg را یک بار باز و save کنم مشکل حل میشه علت و راه حل چیه ؟

ویرایش شده توسط pedram55 ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۳ قبل از ظهر.

• 0

ali_bahale20

ali_bahale20

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 6 ارسال
با سلام و وقت به خیر
من نرف افزار و کلیه کارهاشو به ترتیب انجام دادم ولی وقتی نقشه رو آماده میکنم و ممیخوام پرینت بزنم در اجرای برنامه ی cry_manager خطای don't send رو میده
کمک کنیییییییییییییییییییییییییییییید
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

با سلام و وقت به خیر
من نرف افزار و کلیه کارهاشو به ترتیب انجام دادم ولی وقتی نقشه رو آماده میکنم و ممیخوام پرینت بزنم در اجرای برنامه ی cry_manager خطای don't send رو میده
کمک کنیییییییییییییییییییییییییییییید

اگر قبلا این مشکل را نداشتید کافیست آخرین آپدیتها ها را نصب کنید، خصوصا برنامه 32&64-Cry_Manager 921105:

آخرین به روز رسانی نرم افزارهای واسط1 -921104
به روز رسانی نرم افزارهای تحت اتوکد1 -921101
برنامه 32&64-Cry_Manager 921105
MapPicView 920812
_ScanManager_OraDB_921011_
User_Nezam-921101

• 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

سلام دوستان
ممنون

شما نفرمودید این مشکل از چه زمانی رخ داده؟
به تازگی اوراکل نصب کردید؟
یا جدیدن این مشکل پیش آمده؟
آیا مشکلات رفع شد یا خیر؟
ورزن ارواکل؟ ورژن ویندوز؟ 32 یا 64؟
  • 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال

شما نفرمودید این مشکل از چه زمانی رخ داده؟
به تازگی اوراکل نصب کردید؟
یا جدیدن این مشکل پیش آمده؟
آیا مشکلات رفع شد یا خیر؟
ورزن ارواکل؟ ورژن ویندوز؟ 32 یا 64؟

سلام مهرداد خان
اوراکل 11 روی ویندوز Xp32 نصب کردم.
ویژوال بیسیک 6 هم نصب کردم.آپدیت های جدید هم از سایت کاداستر گرفتم و نصب کردم.
وقتی MGE.exe رو اجرا میکنم پایگاه داده اون oracle و نام کاربری Gis هست.
برای تغییر رمز هر چی رمز میزنم خطای اشتباه رمز رو میده.oracle رو به orcl هم تغییر دادم بازم نشد.
کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم.ممنون میشم اگه مشکلم رو حل کنید.
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
Amir58 عزیز
تا اونجا که من میدونم روی ویندوز XP باید اوراکل 9i نصب کنید و ورژن 11 برای ویندوز 7 هست.

وقتی MGE.exe رو اجرا میکنم

منظورتون اینه که اولین بار هست که بعد از نصب اوراکل برنامه MGE را اجرا میکنید؟
آیا جدیدا این مشکل پیش اومده یا قبلا یک بار رمز رو عوض کرده بودید؟
حتما میدونید که رمز اولیه GIS (با حروف بزرگ) هست.
اون عکسی هم که گذاشتید ارتباطی با خطای رمز نداره، لطفا یک اسکرین شات از خطای رمزی که میفرمایید بذارید.
در مورد نام پایگاه داده، باید دقیقا همان نامی را که هنگام نصب اوراکل انتخاب کردید اینجا وارد کنید.

بازم میگم، ویندوز XP و اوراکل 11؟!!!

ویرایش شده توسط Mehrdad ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۰ قبل از ظهر.

• 0

ali_bahale20

ali_bahale20

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 6 ارسال

سلام دوستان
ممنون

با سلام آقا مهرداد
من همه این آپدیتها رو کردم ولی باز هم همون ارور رو میده خیلی کلافه شدم
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

با سلام آقا مهرداد
من همه این آپدیتها رو کردم ولی باز هم همون ارور رو میده خیلی کلافه شدم

اینجا رو دیدی:
مشکل ذخیره نقشه رستر در بانک

• 0

ali_bahale20

ali_bahale20

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 6 ارسال

اینجا رو دیدی:
مشکل ذخیره نقشه رستر در بانک

با سلام با راهنماییتون اون مشکل حل شد ولی وقتی دمیخواد به ویرایش نقشه بره میگه اشکال در به روز رسانی Cry_manager
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
Amir58
با سلام.
با تمام توضیحاتی که دادید من باز هم بهتون میگم جواب همون چیزی هست که بهتون گفتم.
اما اگر شما با وجود اینکه نام بانک را همان SID هنگام نصب وارد می کنید و باز هم با این پیغام
مواجه می شوید سری به TNS name در دایرکتوری نصب بزنید. مسیر این فایل در پست های قبل ذکر شده است.
سپس SID خود را در آن مسیر چک کنید.
موفق باشید.
  • 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال
سلام بر دوستان
مهرداد خان و netcadgis عزیز من فایلها و error رو فرستادم لطف کنید ببینید مشکل از کجاست؟
http://www.4shared.c...deba/mysam.html
در ضمن مهرداد خان من رو ویندوز سون هم اوراکل 11 نصب کردم باز هم همین error رو میداد.
من هنوز نتونستم بعد از نصب به MGE.exe وارد بشم .
نام پایگاه داده هم همونی هست که وارد کردم.
ممنون

ویرایش شده توسط Amir58 ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۹ بعد از ظهر.

• 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
با توجه به اطلاعاتی که آپلود کردید نام بانک شما orcl هست. که درست وارد کردید.
چند سوال:
بعد از نصب بانک اوراکل آیا مراحل بعدی انجام شد؟ منظورم این مراحل هست:

بعد از نصب نرم افزار Oracle نوبت به ایجاد یک بانک اطلاعاتی خالی و تعریف کاربر Gis بروی آن است . برای انجام این دو فرایند بایستی دو فایل که حاوی کدهای مربوط به ایجاد بانک و تعریف کاربر هستند را در نرم افزاری به نام sql plus اجرا شود، که این نرم افزار با نصب Oracle نصب می گردد . مراحل انجام کار بقرار ذیل می باشد :
1- نرم افزار sqlplus اجرا گردد.
2- برای نام کاربری ( username) ، عبارت system و برای رمز ورود (password) رمز کاربر system که در هنگام نصب ِ Oracle9i تعیین شده ، وارد گردد. در اوراکل 11 یوزر و پسوردی که انتخاب کردید باید وارد شود.
3- بعد از ورود به نرم افزار sqlplus و ظاهر شدن خط فرمان (SQL >) عبارت زیر در جلوی خط فرمان تایپ و Enter گردد:

@ c:\up_mysam\sql\001.sql;

سیستم شروع به ایجاد فضای مورد نیاز بانک اطلاعاتی مورد نظر می کند . تا نمایان شدن مجدد خط فرمان منتظر مانده و هیچ کلیدی ( ماوس و صفحه کلید ) فشار داده نشود .

4- بعد از ظاهرشدن مجدد خط فرمان عبارت @ c:\up_mysam\sql\002.sqlدر جلوی آن تایپ و مجددا Enter گردد .
5- منتظر مانده تا خط فرمان برای بار سوم نمایش داده شود. حالا جهت خروج از نرم افزار sqlplus عبارت exit تایپ و Enter شود .
اگر تمامی مراحل بالا بدرستی انجام شود یک کاربر با نام GIS جهت مدیریت بانک ایجاد شده است .

این کاربری که اینجا تعریف میشود همانی هست که در MGE باید وارد شود.
بعد از ایجاد بانک و کاربر GIS بایستی رمز پیش فرض این کاربر تغییر کند زیرا نرم افزار مدیریت ( MGE) با رمز پیش فرض کار نخواهد کرد .
برای تغییر رمز کاربر Gis باید نرم افزار MGE از مسیر c:\up_mysam\sql فراخوانی شود. در قسمت کلمۀ عبور عبارت gis ، در قسمت کلمه عبور جدید 1 رمز دلخواه و ًدقیقا ًهمان رمز در قسمت کلمه عبور جدید 2 تایپ گردد و سپس دکمۀ “ تغییر رمز “ فشار داده شود .

حال گویا شما در این مرحله به مشکل خوردید! من فایل 001.SQL را دیدم و اینطور که پیداست همه جیز دست هست. اما در tnsnames.ora برخی موارد مشکوک هست. مطمئن هستید بانک اوراکل شما اجرا شده؟
برای اطمینان میتوانید به محیط sqlplus وارد شده و در خط فرمان تایپ کنید: startup سپس منتظر باشید تا اطلاعاتی برای شما نمایش داده شود. اگر متوجه پیام ها نشدید یک اسکرین شات بذارید تا بررسی شود.
ضمنن محتویات فایل 002.SQL را هم همینجا کپی / پیست کنید ببینم مشکلی دارد یا خیر.
  • 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال

برای اطمینان میتوانید به محیط sqlplus وارد شده و در خط فرمان تایپ کنید: startup سپس منتظر باشید تا اطلاعاتی برای شما نمایش داده شود. اگر متوجه پیام ها نشدید یک اسکرین شات بذارید تا بررسی شود.
ضمنن محتویات فایل 002.SQL را هم همینجا کپی / پیست کنید ببینم مشکلی دارد یا خیر.

تمام کارها رو انجام دادم.
فایل 002 و اسکرین شات هم فرستادم
http://www.4shared.c...a/1_online.html
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
دیتابیس شما اصلا راه اندازی نشده! پیغام خطای ora-01031 به مفهوم نداشتن دسترسی کافی برای مدیریت پایگاه دیتابیس هست.
براي اجراي فرمان startup داشتن SYSDBA or SYSOPER system privilege الزامي است. در غير اينصورت پيغام خطاي ORA-01031: insufficient privileges را ميگيريم.

با بررسي tnsnames.ora تصور میکنم listener های بانک اوراکل شما به صورت صحیحی تعریف نشده.
ابتدا از شما میخواهم بررسی کنید که آیا مراحل نصب اوراکل را مانند http://es-yazdani.pe...2.rar/download'>این راهنما انجام دادید؟

ضمنن این فایل راهنما را هم مطالعه کنید خصوصا از قسمت گام 38 به بعد و تنظیم TNS و ضمنن بجای نام بانک که در راهنما Test نوشته شده، نام بانک نصب شده خودتان را بنویسید.
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
Amir58
با سلام.
من تقریباً 1 ماه پیش یا کمتر برای اولین بار این برنامه رو کامل نصب کردم.
در ابتدا با خطاهای زیادی رو به رو شدم. به خصوص ORA-12154 البته نه از نوعی که شما باهاش مواجه شدید.
درسته که اولین مورد خطایی که فرستادید ORA-12154 بود اما خطای شما می گفت بانکی که می گید تعریف نشده. یعنی بانکی هست اما نه اونی که شما می گید.
که گفتم نام بانکتون رو درست کنید. اما خطای من میگفت اصلاً بانک تعریف نشده.
برای همین چون 11 بار سعی کرده بودم و شکست خوردم یه اوراکل 11 خریدم. و ویندوز Xp نصب کردم.
برای نصب اوراکل از هیچ آموزشی استفاده نکردم چون موقع تحقیق در مورد خطایی که گفتم خود به خود طریقه ی نصب رو یاد گرفته بودم.
برای نصبش به اینترنت وصل شدم. اول Oracle Client رو نصب کردم در کمتر از 3 دقیقه با اینترنت مصرفی 50 KB نصب شد.
بعدش Oracle Dtatabase رو با زمان طولانی تری شاید نیم ساعت با اینترنت مصرفی 49 MB نصب کردم.
بقیه ی ماجرا رو از PDF ی که خودتون توی سایت گذاشتید انجام دادم.
یعنی sqlplus رو اجرا کردم و با یوزر نیم پیش فرض و رمزی که خودم گذاشتم وارد شدم.
دقت کنید هنگام نصب از من Username نخواست و من تنها Password خودم رو وارد کردم. برای همین به فکرم خطور کرد که از پیشفرضاتش استفاده کنم که درست هم فکر کردم.
حالا پیشفرضات چی هستند 4 تا هستن که اونی که من استفاده کردم Username ی به نام Manager بود و پسورد خودم.
یادتون باشه موقع وارد کردن پسورد هیچ چیزی در sqlplus دیده نمیشه گویی که چیزی وارد نمیشه که این خصلت اوراکل 11 است.
شما پسوردتون رو وارد کنید و اینتر کنید sqlplus پسورد رو می گیره.
بعدش با استفاده از دستوراتی که قرار هست در sqlplus وارد کنید بانک اوراکل برای برنامه ثبت رو در دایرکتوری خود اوراکل می سازید. برای اینکه از موفقیت در این امر اطمینان حاصل بشه قبل از انجام این کار سری به مسیر معرفی شده بزنید و فایل های موجود رو چک کنید.
هر جند با پیغام هایی که خود اوراکل هم می دهد می توان به موفقیت در این امر پی برد.
نکته: به نظر من تاکید می کنم به نظر من اوراکل رو در درایو ویندوز نصب نکنید. بذارید در درایوی که خودش میگه نصب بشه اگر دوست نداشتید عوضش کنید ولی درایو ویندوز نباشه. و این نظر منه دلیلش هم اینه که 4 روز در مورد اوراکل توی سایت های خارجی تحقیق کردم هیچکدومشون تاکید می کنم هیچکدومشون روی درایو ویندوز اوراکل رو نصب نکردن.(شاید هم ربطی نداره)
به هر حال Amir58 من از جزوه ای که شما گذاشتید توی سایت این چیز ها رو یاد گرفتم به علاوه ی چند روز تحقیق.
موفق باشید.
  • 0

ali_bahale20

ali_bahale20

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 6 ارسال
با سلام ،
تو قسمت نام کاربری که مینویسه exts38.600xxxxxx چطور اون 38 رو تغییر بدم؟
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

Amir58
با سلام.
من تقریباً 1 ماه پیش یا کمتر برای اولین بار این برنامه رو کامل نصب کردم.
در ابتدا با خطاهای زیادی رو به رو شدم. به خصوص ORA-12154 البته نه از نوعی که شما باهاش مواجه شدید.
درسته که اولین مورد خطایی که فرستادید ORA-12154 بود اما خطای شما می گفت بانکی که می گید تعریف نشده. یعنی بانکی هست اما نه اونی که شما می گید.
که گفتم نام بانکتون رو درست کنید. اما خطای من میگفت اصلاً بانک تعریف نشده.
برای همین چون 11 بار سعی کرده بودم و شکست خوردم یه اوراکل 11 خریدم. و ویندوز Xp نصب کردم.
برای نصب اوراکل از هیچ آموزشی استفاده نکردم چون موقع تحقیق در مورد خطایی که گفتم خود به خود طریقه ی نصب رو یاد گرفته بودم.
برای نصبش به اینترنت وصل شدم. اول Oracle Client رو نصب کردم در کمتر از 3 دقیقه با اینترنت مصرفی 50 KB نصب شد.
بعدش Oracle Dtatabase رو با زمان طولانی تری شاید نیم ساعت با اینترنت مصرفی 49 MB نصب کردم.
بقیه ی ماجرا رو از PDF ی که خودتون توی سایت گذاشتید انجام دادم.
یعنی sqlplus رو اجرا کردم و با یوزر نیم پیش فرض و رمزی که خودم گذاشتم وارد شدم.
دقت کنید هنگام نصب از من Username نخواست و من تنها Password خودم رو وارد کردم. برای همین به فکرم خطور کرد که از پیشفرضاتش استفاده کنم که درست هم فکر کردم.
حالا پیشفرضات چی هستند 4 تا هستن که اونی که من استفاده کردم Username ی به نام Manager بود و پسورد خودم.
یادتون باشه موقع وارد کردن پسورد هیچ چیزی در sqlplus دیده نمیشه گویی که چیزی وارد نمیشه که این خصلت اوراکل 11 است.
شما پسوردتون رو وارد کنید و اینتر کنید sqlplus پسورد رو می گیره.
بعدش با استفاده از دستوراتی که قرار هست در sqlplus وارد کنید بانک اوراکل برای برنامه ثبت رو در دایرکتوری خود اوراکل می سازید. برای اینکه از موفقیت در این امر اطمینان حاصل بشه قبل از انجام این کار سری به مسیر معرفی شده بزنید و فایل های موجود رو چک کنید.
هر جند با پیغام هایی که خود اوراکل هم می دهد می توان به موفقیت در این امر پی برد.
نکته: به نظر من تاکید می کنم به نظر من اوراکل رو در درایو ویندوز نصب نکنید. بذارید در درایوی که خودش میگه نصب بشه اگر دوست نداشتید عوضش کنید ولی درایو ویندوز نباشه. و این نظر منه دلیلش هم اینه که 4 روز در مورد اوراکل توی سایت های خارجی تحقیق کردم هیچکدومشون تاکید می کنم هیچکدومشون روی درایو ویندوز اوراکل رو نصب نکردن.(شاید هم ربطی نداره)
به هر حال Amir58 من از جزوه ای که شما گذاشتید توی سایت این چیز ها رو یاد گرفتم به علاوه ی چند روز تحقیق.
موفق باشید.

تصحیح می کنم. به جای Username کلمه ی System رو وارد می کنم كه از Username هاي پيشفرض است . Manager جزو Password های پیشفرض است.
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

با سلام ،
تو قسمت نام کاربری که مینویسه exts38.600xxxxxx چطور اون 38 رو تغییر بدم؟

با سلام.
من نميدونم شما با چه سطح اطلاعاتي اين برنامه رو نصب كرديد كه با اين مشكل مواجه شديد.
من چيزي از نصب اين برنامه نميدونستم و با اين جزوه همه چيز رو ياد گرفتم.
شما هم نگاهي به اين جزوه بندازيد و ببينيد آيا مراحل كار رو درست انجام داديد.
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی