پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

مشکل ذخیره نقشه رستر در بانک

- - - - -

 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
2 پاسخ برای این موضوع

#1
pedram55

pedram55

  عضو معمولی

 • عضو انجمن
 • 29 ارسال
زمان چاپ گرفتن نقشه برای هر طبقه و یا هرواحد وقتی میخوام نقشه را پس از ویرایش ذخیره کنم .cry manager پیغام میده که نقشه ویرایش نشده است
 • 0

#2
Mehrdad

Mehrdad

  Premium Admin

 • مدیر پرمیوم
 • 901 ارسال

زمان چاپ گرفتن نقشه برای هر طبقه و یا هرواحد وقتی میخام نقشه را پس از ویرایش ذخیره کنم .cry manager پیغام میده که نقشه ویرایش نشده است

در نسخه دیماه به بعد در برنامه چاپ UPBUILD پس از تولید نقشه آپارتمان و در بخش نقشه جدید پس از ویرایش نقشه امکان دخیره وجود ندارد و پس از خروج از ویرایش و انتخاب ذخیره در بانک پیغام خطا می دهد که نقشه ویرایش نشده و لذا نقشه رستر ذخیره نمی گردد.

برای حل مشکل باید نقشه های رستری تمام واحد ها به طور کامل ویرایش شوند.
در نسخه جدید این شرط قرار داده شده تا نقشه بدون ویرایش ذخیر نشود.
ترفند: اگر حداقل 4 برچسب را جابجا نمایید میتوانید نقشه رستری را ذخیره نمایید. این روش به نوعی گول زدن برنامه هست و بهتر است مراحل ویرایش و زیبا سازی و گویا سازی نقشه به طور کامل انجام شود.

در واقع باید نقشه به نوعی مرتب شود تا از نظر کارتوگرافی ظاهری مناسب داشته باشد، مثلا:
- متون مجاورین با حدود اربعه عرصه موازی شوند (با کمک دوران)
- نوشته‌های داحلی آپارتمانها و راه پله و نورگیر و ... مانند مساحت و برچسبهای مربوطه به نوعی جابجا شده و یا دوران داده شوند تا اعداد و متون و خطوط با یکدیگر تداخل نداشته باشند و هنگام پرینت در سند تک برگی همه اطلاعات گویا و مفید باشند.


مفهوم ویرایش:
پس از اجرای دستور چاپ در برنامه UPBUILD و ورود به محیط برنامه تثبیت نقشه آپارتمان (همان تولید نقشه رستری) و ورود اطلاعات پلاک ثبتی، بر روی دکمه List کلیک کرده تا تمام طبقات آپارتمان مورد نظر در کادر روبرویی نمایش داده شود. سپس یکی از طبقات آپارتمان انتخاب و بر روی دکمه "پردازش جهت تولید/ویرایش نقشه" کلیک کنید تا کلیه قطعات آپارتمان های آن طبقه در کادر "انتخاب واحد" نمایش داده شود. یکی از این قطعات را انتخاب کرده و بر روی دکمه "نقشه جدید" کلیک کنید تا محیط پنجره map باز شود. در اینجا ویرایش نقشه را شروع کنید، این کار با کلیک بر روی آیکون "ویرایش" در منوی بالای همین پنجره قرار امکان پذیر است. پس از وارد شدن به محیط ویرایشی (edintmap) با کمک دکمه های بالایی نسبت به گویاتر کردن نقشه رستری اقدام کنید، معمولا تمام مراحل ویرایش فقط با کمک دکمه های "جابجایی" و "دوران" قابل انجام هست. پس از اتمام مراحل روی آیکون "بازگشت" در منوی بالایی کلیک کنید تا از محیط ویرایشی خارج شده سپس با کلیک بر روی دکمه "ذخیره در بانک" مراحل ذخیره فایل نقشه رستر آن طبقه به اتمام میرسد.
این مراحل را برای تک تک واحد های آپارتمانی در کلیه طبقات ادامه دهید.

ویرایش شده توسط Mehrdad ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۶ قبل از ظهر.

 • 0

#3
pedram55

pedram55

  عضو معمولی

 • عضو انجمن
 • 29 ارسال
در ویرایش بهمن ماه اگر با پیام نقشه ویرایش نشده است مواجه شدید لازم است که یک برچسب را 4 بار جابه جا کنید یا ویرایش را بر روی 4 برچسب انجام بدین .
 • 0
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی