پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

دستورالعمل نصب نرم افزار UPbuild تحت اتوکد

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
78 پاسخ برای این موضوع

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
نکته ی دیگری که باید ذکر می کردم این که به دلیل عدم موفقیت در مرحله ی قبل که برایتان توضیح دادم اکنون بعد از بار گذاری های مربوط به بخش اتوکد بعد از کلیک بر روی
فراخوانی بانک اطلاعات با پیغام زیر مواجه می شوم.

تصویر

با تشکر.
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
با سلام.
پس از دانلود آپديت هاي جديد برنامه وقتي بر روي فراخواني بانك اطلاعات كليك مي كنم.
با همان پيغامي رو به رو مي شوم كه در بخش MGE با آن رو به رو بودم.

تصویر
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
با سلام.
با قدم قبلي مشكل MGE حل شد.
حال با مشكل ديگر برخورد كردم. وقتي بر روي تغيير رمز كليك مي كنم با اين پيغام رو به رو مي شوم.

تصویر

ميدانم كه مشكل از فايل Hosts.txt است. حال بگوييد چگونه اين فايل را تغيير دهم.
فايل من به اين شكل است.

# Copyright © 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost

• 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
دلیل اینکه گفتم مشکل از فایل Hosts است به این دلیل می باشد که می دانم وضعیت سرویس هایم
به ظاهر درست است.

تصویر

دلیل اینکه تمام جزئیات را می گویم این است که دوستان جواب سوالهایشان را در صورت پاسخ داشته باشند.
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
پس از كمي تحقيق بايد بگويم در اين مسير C:\oracle\ora90\network\ADMIN فايل هاي
tnsnames.ora و sqlnet.ora وجود دارند و محتويات آنها به ترتيب.

# TNSNAMES.ORA Network Configuration File: C:\oracle\ora90\network\admin\tnsnames.ora
# Generated by Oracle configuration tools.

ORACLEC =
(DESCRIPTION =
(ADDRESS_LIST =
(ADDRESS = (PROTOCOL = TCP)(HOST = abolghas-1514ec)(PORT = 1521))
)
(CONNECT_DATA =
(SERVICE_NAME = oraclec)
)
)

INST1_HTTP =
(DESCRIPTION =
(ADDRESS_LIST =
(ADDRESS = (PROTOCOL = TCP)(HOST = abolghas-1514ec)(PORT = 1521))
)
(CONNECT_DATA =
(SERVER = SHARED)
(SERVICE_NAME = MODOSE)
(PRESENTATION = http://HRService)
)
)

EXTPROC_CONNECTION_DATA =
(DESCRIPTION =
(ADDRESS_LIST =
(ADDRESS = (PROTOCOL = IPC)(KEY = EXTPROC0))
)
(CONNECT_DATA =
(SID = PLSExtProc)
(PRESENTATION = RO)
)
)

# SQLNET.ORA Network Configuration File: C:\oracle\ora90\network\admin\sqlnet.ora
# Generated by Oracle configuration tools.

SQLNET.AUTHENTICATION_SERVICES= (NTS)

NAMES.DIRECTORY_PATH= (TNSNAMES, ONAMES, HOSTNAME)

مي باشد.
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
در مورد این خطا در اینترنت بسیار جستجو کردم.
افراد زیادی با این مشکل رو به رو بودند اما جواب درستی به هیچ یک از آنها داده نشد.
بعضی ها ادعا کردند با پاسخ عده ای به نتیجه رسیدند اما من با آن پاسخ ها به نتیجه نرسیدم.
در واقع مشکل اصلی از فایل tnsnames.ora است.
خطای ORA-12154: TNS به ما می گوید نام مستعاری که با آن به پایگاه داده وصل می شویم درست نیست.
من در هنگام نصب اوراکل تنها چیزی که خود وارد کردم database name بود که با SID مشترک بود.
نامشان را در آخرین نصب oraclec گذاشتم.
و برای ورود به sqlplus از پسورد پیشفرض استفاده کردم.
حال فکر و ذکرم مشغول شده است چون به هدفم خیلی نزدیک شده ام.

ضمناً در این مسیر C:\WINDOWS\system32\drivers\etc فایل Hosts را هیچ تغییری ندادم.
محتویات فایل به این صورت است.

# Copyright © 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost

باز هم مي گويم دليل اينكه ريز مطالب را ذكر مي كنم اين است كه دوستان با مشكلات و مسير جواب آشنا شوند.

ویرایش شده توسط netcadgis ۱۰ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۴ بعد از ظهر.

• 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال

با سلام.
من اوراکل 9 را روی ویندوز XP نصب کرده ام.
sql plus را اجرا کردم و فایل 001 در مسیر c:\up_mysam\sql\001.sql را صدا زدم بدون Error کار انجام شد. محتویات فایل به این صورت بود.

مسیر ها درست هستند.
سپس فایل 002 را در همان مسیر صدا زدم. باز هم بدون Error کارها انجام شد.
تصویری از درایو C برایتان می گذارم.

تصویر

همانطور که مشاهده می کنید آپدیت هم انجام داده ام. برای نشان دادن آنها به شما فایل آنها را پاک نکردم.
MGE را در مسیر c:\up_mysam\sql اجرا می کنم. این پیغام به من نمایش داده می شود.

تصویر

با انتخاب هر کدام از پاسخ ها این اخطار برایم ظاهر می شود.

تصویر

به این ترتیب نمی توانم کاربر جدید Gis خود را تعریف کنم. چون اخطار کامل نیست نمی توانم بفهمم چه مسیری را نمی شناسد. ضمن اینکه با این برنامه هم آشنا نیستم.
ممنون می شوم در این زمینه کمکم کنید.
با تشکر.

خطای Run time error مربوط به جاوا هست
اولا شما حتما ویندوز XP یا 7 از نوع 32 بیتی نصب کنید روی 64 بیت من 1 هفته کار کردم به هیچ وجه جواب نمیده چون برنامه برای 32 بیت نوشته شده
اگه روی ویندوز 64 بیتی اجبار به نصب دارید از ماشین مجازی استفاده کنید

اوراکل نسخه 11g R2 رو نصب کنید که برای دانلود روی نت هم همه سایت ها دارند

اگه روی ویندوز XP نصب میکنید حتما NET. نسخه 2.5 و 3 رو نصب کنید (با نصب مستقیم نسخه 4 برنامه خطا میده و به مشکل میخوره ( اما روی ویندوز 7 آخرین نسخه NET. هم جواب میده)

Visual basic 6 رو نصب کنید( این برنامه جدای از ویژال خود اتوکد نیاز هست والا تو ایجاد ارتباط با بانک به خطا میخورید)
نسخه های بالای Visual basic مثل 2008 یا 2010 یا 2012 رو نصب نکنید برنامه با اینا جواب نمیده

نسخه کامل نرم افزار واسط رو توی همین سایت دوستان گذاشتن اون رو دانلود کنید و قبل از اجرا آخرین آپدیت ها رو از اداره کل کاداستر دانلود و نصب کنید (اکثر مواقع با آپدیت مشکلات حل میشه)

اگه با تمام این تفاسیر باز مشکلی هست بفرمائید تا ببینیم از کجاست
  • 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال

دلیل اینکه گفتم مشکل از فایل Hosts است به این دلیل می باشد که می دانم وضعیت سرویس هایم
به ظاهر درست است.

تصویر

دلیل اینکه تمام جزئیات را می گویم این است که دوستان جواب سوالهایشان را در صورت پاسخ داشته باشند.

به هیچ وجه نیاز به دستکاری فایل هاست و ایجاد کارت شبکه مجازی نیست
احتمالا این کار برای سیستم هایی هست که شبکه هستن
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
با سلام.
دوست عزیز شما باید با دقت بیشتری مطالب من را مطالعه می کردید.
تمام کارهایی که گفتید را از قبل انجام داده ام.
میدانم که نباید فایل Host را تغییر میدادم و سایر موارد.
اما سوال من اکنون این است.

تصویر

این یک مشکل خاص است که برای من پیش آمده. دلیلش هم به خاطر این است که خدا خیلی دوستم دارد.
این را جدی می گویم نه به شوخی. من در اکثر مواقع با این موارد خاص رو به رو می شوم.
جواب این سوال را کسی می داند که از اوراکل سر در آورد.
اگر تاپیک های قبلی من را به دقت بخوانید متوجه این خطا می شوید.
خدا را شکر می کنم که کلیت برنامه ثبت را فهمیدم و این برایم مهم بود. حال اگر کسی جواب این سوال را می دانست لطفاً را هنمایی کند.
باز هم می گویم خطا مربوط به فایل tnsnames.ora است. کسانی که برنامه ثبت روی سیستمشان به درستی کار می کند لطفاً با ذکر نام سیستم فایل tnsnames.ora و sqlnet.ora و
listener.ora را برایم به این ایمیل بفرستند. a_dankoob@yahoo.com
فایل ها در این مسیر هستند C:\oracle\ora90\network\ADMIN البته منظور از ora90 اوارکل 9 است. منظورم از نام سیستم اسم کامپیوترتان است برای من abolghas-1514ec است.
با تشکر.

ویرایش شده توسط netcadgis ۱۱ دی ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۲ قبل از ظهر.

• 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال
من تمام نوشته‌های شما رو مطالعه کردم قبلا نوشته بودید که table space ها به درستی ایجاد نشده اند
علی القاعده اگه ویندوزتون 32 بیتی هست و از ایجاد و آدرس دهی دقیق فایل 001 و 002 مطمئن هستین و ویژوال 6 رو نصب کردید نباید مشکلی پیش بیاد
از نصب و ایجاد database مطئن هستین؟ چون من بارها دیدم دوستان اوراکل رو نصب کردن اما دیتابیس ایجاد نکردن
در غیر اینصورت من جوابی برای سوال شما ندارم
عین مشکل شما رو من 5 بار روی سیستم 64 بیتی دیدم و غیر قابل حل هست حالا چطور روی سیستم 32 بیتی شما این مشکل رو دارید نمیدونم

ضمناً تو همون فایل tnsname که گذاشتین من دارم میبینم هاست شما دستکاری شده اما خودتون میگید نشده!
اینم فایل هایی که خواسته بودین
http://www.uplooder....513323812c97040

ویرایش شده توسط payman ۱۱ دی ۱۳۹۲ - ۰۱:۳۶ بعد از ظهر.

• 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
با سلام و سپاس از شما دوست گرامی.
سیستم من 32 بیتی است. الان دوباره ویندوزم رو نصب کردم و مراحل را با دقت بیشتر انجام دادم.
اما همچنان همان مشکل پا بر جاست. از بابت فایل ها بی نهایت ممنون.
فکر کنم حل این مشکل ساده باشد اما به قول ما بلدی می خواهد. این سوال برای کاربران اوراکل نیز
چندان جوابش روشن نیست. از دوستان توقعی نمی رود.
سعی می کنم آن را بر طرف کنم. من عاشق اين مسائل پيچيده هستم.
با تشکر.
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

من تمام نوشته‌های شما رو مطالعه کردم قبلا نوشته بودید که table space ها به درستی ایجاد نشده اند
علی القاعده اگه ویندوزتون 32 بیتی هست و از ایجاد و آدرس دهی دقیق فایل 001 و 002 مطمئن هستین و ویژوال 6 رو نصب کردید نباید مشکلی پیش بیاد
از نصب و ایجاد database مطئن هستین؟ چون من بارها دیدم دوستان اوراکل رو نصب کردن اما دیتابیس ایجاد نکردن
در غیر اینصورت من جوابی برای سوال شما ندارم
عین مشکل شما رو من 5 بار روی سیستم 64 بیتی دیدم و غیر قابل حل هست حالا چطور روی سیستم 32 بیتی شما این مشکل رو دارید نمیدونم

ضمناً تو همون فایل tnsname که گذاشتین من دارم میبینم هاست شما دستکاری شده اما خودتون میگید نشده!
اینم فایل هایی که خواسته بودین
http://www.uplooder....513323812c97040

دوست عزيز فايل هاي شما را نگاه كردم. بايد بگويم خوش شانس بوديد.:wink:
تمام ايده ال ها در فايل هاي شما رعايت شده دليلش هم فكر مي كنم اوراكل 11 شماست.
ضمناً من مقدار Host را دست نزده ام و اوراكل خود نام كامپيوتر من را انتخاب كرد.
راه حل ها براي اين مشكل كمي پيچيده است بايد اينترنت را جستجو كنيد تا منظور من را متوجه شويد. باز هم بابت فايل ها ممنون.
  • 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال

دوست عزیز فایل های شما را نگاه کردم. باید بگویم خوش شانس بودید.:wink:
تمام ایده ال ها در فایل های شما رعایت شده دلیلش هم فکر می کنم اوراکل 11 شماست.
ضمناً من مقدار Host را دست نزده ام و اوراکل خود نام کامپیوتر من را انتخاب کرد.
راه حل ها برای این مشکل کمی پیچیده است باید اینترنت را جستجو کنید تا منظور من را متوجه شوید. باز هم بابت فایل ها ممنون.

توصیه میکنم اوراکل 11 رو دانلود کنید و یه بار امتحان کنید به امتحانش میرزه
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

توصیه میکنم اوراکل 11 رو دانلود کنید و یه بار امتحان کنید به امتحانش میرزه

با سلام.
راستش این کار رو انجام دادم. اما نه اینکه دانلود کنم. چون دانلودش هم زمان بره و هم اینکه مصرف برق و استهلاک مودم و کامپیوتر رو بالا می بره. :no:
به همین خاطر اینترنتی سفارش دادم :wink: در اینکه به امتحانش می ارزد صد در صد.:wink:
  • 0

grandhougday

grandhougday

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 35 ارسال
بسیار جالب بود و پیچیده. اینکه شما برای نصب یک نرم افزار مجبورید اوراکل و اتوکد و اون نرم افزار رو با این روند غریب به هم پیوند بدین. ای کاش کمی ساده تر بود.
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
سلام دوستان.
کسانی که تاپیک های انتهای این پست رو دنبال کرده باشن حتماً می دونن که من در نصب برنامه ثبت چه مشکلاتی داشتم.
مشکل من ابتدا به دلیل آپدیت قدیمی برنامه بود که وقتی آپدیت جدیدش رو در درایو C اجرا کردم دیگه مشکل حل شد.

تصویر

مشکل بعدی که برام پیش آمد به دلیل یکسری اشکلات در اوراکل بود که اون موقع من از اوراکل 9i استفاده می کردم.
باید بگم این مشکل خیلی خاص بود و خیلی هم فکر و ذکر من رو درگیر کرد انقدری که در یک روز 4 بار ویندوز عوض کردم.

تصویر

البته چون زیاد حساس بودم این کار رو کردم نمیدونم چرا backup های رجیسترم Restore نمیشد.
به هر حال من کاری که قصد کنم انجام بدم رو انجام میدم. که البته خداوند آدم رو با این خصلت آفریده.
و اما بالاخره امروز در تاریخ 1392/10/17 سفارش اوراکل 11g R2 من رسید و در اولین حرکت با رعایت مراحل موجود در PDF که آقایان شفیعی، انواری، ایازی و طلا حسینی زحمت تهیه آن را کشیدند من توانستم این برنامه را کامل و بدون هیچ مشکلی نصب کنم.
کمال تشکر را از آنها دارم و امیدوارم همیشه سلامت باشند چرا که سلامتی بزرگترین نعمت است.
البته اين را هم بايد ياد آور شوم كه من برنامه را روي ويندوز XP نصب كردم و بسيار ساده تر از توضيحات PDF كارها را انجام دادم.
و همچنين از اتوكد 2009 چرا كه برنامه ي ثبت با آن سازگار تر است.
payam جان از شما هم تشکر می کنم. چرا که باعث شدید من این قضیه را دنبال کنم انشاالله سلامت باشید.
با تشکر.

ویرایش شده توسط netcadgis ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۵ بعد از ظهر.

• 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

بسیار جالب بود و پیچیده. اینکه شما برای نصب یک نرم افزار مجبورید اوراکل و اتوکد و اون نرم افزار رو با این روند غریب به هم پیوند بدین. ای کاش کمی ساده تر بود.

با سلام.
اگر در اینترنت کمی جستجو کنید متوجه خواهید شد که روند ساده تر هم برای نصب این برنامه وجود دارد.
خرید دو عدد DVD به قیمت 50 هزار تومان. و نصب آسان برنامه به همراه نیازمندی هایش. البته من هم فقط تبلیغات و سفارش آن را دیده ام. اینکه به نتیجه مي رسد خبر ندارم.
اما وقتی شما از جزئیات چیزی خبر داشته باشید خیلی شیرین تر خواهد بود و بهتر متوجه روند کار می شوید.
اما اینکه می گویید ارتباط این برنامه ها برایتان عجیب است نباید عجیب باشد.
برای اینکه بتوانید دلیل این ارتباط را بفهمید کافی است کار برنامه ی ثبت و کار اوراکل را به طور مجزا بدانید.
تنها بخش مشکل کار همان رابطی(interface) است که این دو را به هم ارتباط می دهد که که آن هم با شناختی که برنامه نویس از اتوکد و اوراکل داشت با زبان VB ممکن شد.

ویرایش شده توسط netcadgis ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۷ بعد از ظهر.

• 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 69 ارسال

سلام دوستان

چرا آپدیت های جدید که اجرا میکنم نرم افزار به روز نمیشه و خطای ویرایش بالاتری تولید شده رو نشون میده

ممنون

• 0

Tooraj

Tooraj

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 2 ارسال

من روی VM ویندوز XP نصب کردم و oracle 9i نصب تموم شده ولی وقتی میخوام اطلاعات cd عرصه که از نظام مهندسی اومده رو بخونم پیغام خطای" فایل کنترل رمزتغییر/تخریب فایلها را نشان می دهد" ظاهر میشه مشکل کجاست؟

• 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی