پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

دستورالعمل نصب نرم افزار UPbuild تحت اتوکد

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
78 پاسخ برای این موضوع

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
1- این برنامه دائما در حال آپدیت هست و ممکنه در طول یک ماه یک یا دو نسخه بالا بره فعلا آخرین نسخه 13920501 هست.

روی همه نسخه های اتوکدهای 32 بیتی قابل نصب هست. ولی از ورژن 2010 و به بالا باید یک فایل تکمیلی برای اجرای صحیح VB را از اینترنت دانلود و نصب کنید. برای دانلود به لینک پست 24 مراجعه کنید.

برای دانلود برنامه ابتدا این سه فایل را دانلود کرده در درایو C کپی کنید.
برنامه UP_MYSAM
برنامه UPPARCEL
برنامه UPBUILD

آپدیتهای ماهیانه در سایت سازمان ثبت به نشانی cadastre.ssaa.ir قرار میگیرد و میتوان برنامه آپدیت را با حجم کم که یک فایل اجرایی است دانلود کرد، سمت بالا چپ سایت مذکور سه فایل زیر را دانلود کنید:
آخرین به روز رسانی نرم افزارهای واسط
به روز رسانی نرم افزار تحت Cad
به روز رسانی برنامه های .NET

پس از دانلود و با اجرای این فایلها، کل برنامه های واسط آپدیت میشوند و فایلهای ضروری جایگزین فایلهای قدیمی میشود. هنگام آپدیت هیچ کدام از برنامه های واسط نباید باز باشند.

جزوه ای که آپلود کرده بودید سرسری دیدم، به نظرم بهترین جزوه ای هست که تا کنون تهیه شده، ولی ایرادهای فنی و حقوقی مهمی هم مشاهده شد. بهتر از این من ندیدم! ولی خیلی جامع هست و به قولی کاربردی نیست. و کسی که وارد نباشه رو در ابتدای راه سردرگم میکنه.
  • 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال
ممنون
ايرادهاي فني و حقوقي مهمي كه وجود داره كدومند
درستشون چيه؟
بازم ممنون
  • 0

dream88

dream88

عضو موقت

• کاربر ثبت
  • 2 ارسال
سلام
خیلی ممنون از راهنماییتون
اینکه با ویندوز 64 بیتی سازگاری نداره یعنی چی؟
سیستم من 64 بیته یعنی مشکلم حل نمیشه؟:sad:
  • 0

gsat

gsat

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 8 ارسال
سلام
کسی نرم افزار واحدی که روی همه ورژن های اتوکد کارکنه و به راحتی کار کنه نداره ؟
خسته شدیم از بس که دستی کار کردیم
  • 0

alikgh

alikgh

عضو موقت

• کاربر ثبت
  • 1 ارسال
با سلام،

لطفا طریقه ساخت acad را برای ورژن 2013 یا 2014 توضیح دهید.

سپاسگزارم
  • 0

گل محمد

گل محمد

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 7 ارسال
برنامه واسط که کامل باشه از کجا میشه گیر آورد؟

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال
توی کل اینترنت یه مجموعه کامل برای این نرم افزار نیستا:sad:

ارتباط با اوراکل رو هم یه توضیحی میدید؟من یوزر sql plus رو هر چی میزنم میگه اشتباهه پسورد رو هم اصلا نمیذاره هیچ کاراکتری وارد کنم!

اون جزوه اینجور که توضیح داده باید همه اون کارا انجام بشه؟
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

سلام
کسی نرم افزار واحدی که روی همه ورژن های اتوکد کارکنه و به راحتی کار کنه نداره ؟
خسته شدیم از بس که دستی کار کردیم

دستی؟! نرم افزار واحد؟ سوالتون ربطی به این تاپیک نداره

با سلام،

لطفا طریقه ساخت acad را برای ورژن 2013 یا 2014 توضیح دهید.

سپاسگزارم

نحوه ساختش با ورژن 2012 و 2011 فرقی نمیکنه، تو پست اول نوشته شده.

تو وب هست ولی به محض راه اندازی مجدد پیک هاست براتون آپلود میکنم.

توی کل اینترنت یه مجموعه کامل برای این نرم افزار نیستا:sad:

ارتباط با اوراکل رو هم یه توضیحی میدید؟من یوزر sql plus رو هر چی میزنم میگه اشتباهه پسورد رو هم اصلا نمیذاره هیچ کاراکتری وارد کنم!

اون جزوه اینجور که توضیح داده باید همه اون کارا انجام بشه؟

کدوم جزوه؟ اگر منظورتان دستورالعمل نصب ارواکل هست که البته باید به همان ترتیب مراحل پیگیری شود.

یوزر و پسورد در sql plus همان هایی هستند که هنگام نصب اوراکل به عنوان پسورد ادمین وارد کردید.
از کی میزنه اشتباهه؟ شما قبلا میتونستید وارد بشید یا اینکه جدیدن این مشکل پیش اومده؟
ضمنن محیط برنامه sql plus به طوری طراحی شده که هنگام تایپ پسورد هیچ کاراگتری نمایش داده نشود، تا بدین صورت از پسورد کاربر در مقابل چشمان نامحرمان حفاظت کند، و این که شما گفتید ایراد نیست.
  • 0

گل محمد

گل محمد

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 7 ارسال
خیلی ممنون از وقتی که میزارید عجرکم عند الله
  • 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال

یوزر و پسورد در sql plus همان هایی هستند که هنگام نصب اوراکل به عنوان پسورد ادمین وارد کردید.
از کی میزنه اشتباهه؟ شما قبلا میتونستید وارد بشید یا اینکه جدیدن این مشکل پیش اومده؟
ضمنن محیط برنامه sql plus به طوری طراحی شده که هنگام تایپ پسورد هیچ کاراگتری نمایش داده نشود، تا بدین صورت از پسورد کاربر در مقابل چشمان نامحرمان حفاظت کند، و این که شما گفتید ایراد نیست.

آقای مهندس خدا خیرتون بده باز به داد ین تاپیک میرسید

نه اولین بار هست اوراکل 64 بیتی رو روی سیستم 64 بیتی نصب کردم اما هر یوزر و پسوردی میزنم اجازه ورود به محیط SQL Plus رو نمیده تا بتونم مراحل رو ادامه بدم و تست کنم که میشه روی سیستم 64 بیتی جواب گرفت یا نه
البته من محیط واسط رو تونستم توی کد 2011 ورژن 64 بیتی بیارم اما فقط وقتی کار میکنه که نمونه فایل تفکیک رو باز کنی در غیر اینصورت موقع اجرا ارور میده

شما خودتون چطوری روی سیستم 64 بیت نصبش کردید؟

نویسنده این برنامه چه کسی هست؟لااقل یجوری پیداش کنیم برای 64 بیت هم توسعش بده
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
نویسنده این برنامه آقای احمد محمدی، کارشناس سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی اداره کل کاداستر هستند.
بدلیل محدودیتهای وی بی امکان توسعه در نسخه 64 بیتی نیست، بنابراین بهتره کلا قید 54 بیتی رو بزنید.
من هم تو 64 بیتی نصبش نکردم!
  • 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال
vb نسخه های 64 بیتی هم داره ولی دوستان دیگه بعد از اولین بار برنامه رو توسعه ندادن چون همین الانش هم به قدری ضعف داره که آپدیت های ماهانه و بعضا هفتگی داره براش میاد

من که قید 64 بیتی رو زدم و برنامه رو بردم روی VMware و فعلا ویندوز XP و VB6 و .NET 4 رو با موفقیت روش نصب کردم و در حال نصب اوراکل 32 بیتی هستم
انشالا بعد از اتمام مراحل و تست خبرش رو خواهم داد که دوستان هم مجبور نشن یه ویندوز مجزا فقط برای یه برنامه نصب کنن
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

ولی دوستان دیگه بعد از اولین بار برنامه رو توسعه ندادن

تا اونجا که من اطلاع دارم هزینه ای بابت توسعه به برنامه نویسان داده نمیشه، پس انتظاری هم نیست، ضمنن خود اداره ثبت معمولا سیستمهای سخت افزاری خود رو دایم ارتقا نمیده که بخواد نرم افزارهایش را ارتقا دهد،
یک اداره ثبت نیازی به ویندوز 7 با 64 بیت نداره، کما اینکه ده ها نرم افزار کاربردی دیگر در این سازمان بکار گرفته میشه که بالطبع اونها هم باید ارتقا داده بشن، که امکان عملی ارتقا همه این موارد میسر نیست.

اجرا با کمک VMware قبلا تست شده، و مشکلی نیست. موفق باشید.
ضمنا نیازی به نصب VB6 نیست. شما وقتی اتوکد ورژن 2005 تا 2009 رو نصب کنید تمام پیش نیازهای لازم نصب میشه. مگر اینکه بخواهید اتوکد ورژن بالاتری نصب کنید که در آن صورت هم فقط لازم است Microsoft Visual Basic for Applications Module متناسب با ورژن اتوکد خود را دانلود و نصب کنید. از این آدرس:
http://usa.autodesk....&linkID=9240618

دلیل آپدیتهای ماهانه ضعف برنامه نیست. بلکه به چند دلیل هست:
1- تعبیه کردن امکانات جدید، گزینه ها و بعضن آیتمهایی جدید مطابق با بخشنامه و دستورالعملهای ثبت، و یا درخواست کارشناسان برای اضافه کردن مثلا یک حد جدید یا برچسبی جدید که قبلا کاربرد کمتری داشته...
2- اکسپایر شدن برنامه در دهم هر ماه برای اجبار کابر به داشتن آپدیتهای ردیف 1، به عبارتی ممکنه یک ماه هیچ آپدیتی نباشه ولی فقط برای عادت دادن کاربران به آپدیت بودن این آپدیتهای ماهیانه منتشر میشود.
  • 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال
اگه اینجور باشه که واقعا فداکاری برنامه نویس بوده اگه شرکت خصوصی اینو مینوشت میلیون ها تومن براش میگرفت!
روی 64 بیتی با اون روش هم نصب کردم باز جواب نداد اما خوشبختانه روی VMware به خوبی الان اجرا شد و ویندوز مهمان و برنامه ها خیلی عالی کار میکنن

فقط اون فایل CUI که شما لطف کردین گذاشتین اجرا نمیشه و نمیتونه برنامه ها رو فراخوانی کنه اما cui خود برنامه اجراش میکنه منتها باید ماکروش رو run کنی
ممنون میشم نصب اون رو هم توضیح مختصری بدید

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
شما از کدوم CUI استفاده میکنی؟ ورژن اتوکد خوتان را هم بفرمایید.
  • 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال

شما از کدوم CUI استفاده میکنی؟ ورژن اتوکد خوتان را هم بفرمایید.

cui ای که داخل پوشه build ای بود که شما آپلود کرده بودین

روی کد 2007 و 2009 و 2011 و لند 2007 و سیویل 2014 تست کردم روی هیچکدوم اجرا نشد البته آیکون ها اضافه میشه

جسارتا فایل اجرایی اتوکد نباید تو پوشه upbuild باشه که پوشه برنامه هست؟ داخل build اجرا میشه؟
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

البته آیکون ها اضافه میشه

اگر آیکونها اضافه میشه که دیگه تمومه. یک عکس از منوهای اتوکد خودتون بگیرید و بذارید ببینم منوها صحیح هست یا نه.
پس از تنظیم منوها باید فایلهای اصلی DVB را به اتوکد معرفی کنید برای این کار دقیقا اینطور عمل نمایید:

1- از منوی Tools اتوکد گزینه Load Application را انتخاب میکنیم.
2- روی دکمه Contents کلیک کنید، تا پنجره Startup Suite باز شود.
3- سپس با کمک دکمه Add کلیه فایلهای لیسپ (با پسوند LSP) که داخل مسیر C:\build قرار دارد را به فهرست این پنجره اضافه کنید. علاوه بر اینها دو فایل اصلی برنامه واسط (Project.dvb و UPBUILD.dvb) را نیز از مسیر های زیر در همین پنجره اضافه کنید:

C:\upparcel\BIN_CAD\CAD\Project.dvb
و
C:\UPBUILD\BIN_CAD\CAD\UPBUILD.dvb

حال اتوکد را مجدد راه اندازی کرده و از برنامه های واسط استفاده کنید.

اینجا براتون آپلود کردم.

ویرایش شده توسط Mehrdad ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۹ بعد از ظهر.

• 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال
خدمت شما
تصویر

قبلا فایل های لیسپ رو اضافه نمیکردم کلا خطا میداد اینبار فایل های لیسپ موجود تو پوشه روت رو اضافه کردم و خطای Macro not found.nil میده

برنامه های جدیدی که گذاشتین رو دانلود و با اونا هم تست میکنم
  • 0

payman

payman

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 90 ارسال
تمام نسخه های کد رو تقریبا تست کردم فایل های داخل پوشه بیلد شما کار نمیکنه

پ.ن: میدونم به اینجا مربوط نیست اما ممنون میشم اگه کسی جواب بده
روی VMware نسخه 2010 و 2011 کد رو هر کاری میکنم اجرا نمیشه 2011 که مو قع اجرا fatal error میده 2010 هم منوهاش نمیاد و ارور هم داره گاها
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
با سلام.
من اوراکل 9 را روی ویندوز XP نصب کرده ام.
sql plus را اجرا کردم و فایل 001 در مسیر c:\up_mysam\sql\001.sql را صدا زدم بدون Error کار انجام شد. محتویات فایل به این صورت بود.

create tablespace gis_pic
DATAFILE 'c:\oracle\oradata\oraclec\gis_pic1.ora'
size 300m
ONLINE;
alter tablespace gis_pic
add DATAFILE 'c:\oracle\oradata\oraclec\gis_pic2.ora'
size 300m;

alter tablespace gis_pic
add DATAFILE 'c:\oracle\oradata\oraclec\gis_pic3.ora'
size 300m;

create tablespace gis_deed
DATAFILE 'c:\oracle\oradata\oraclec\gis_deed1.ora'
size 300m
ONLINE;
alter tablespace gis_deed
add DATAFILE 'c:\oracle\oradata\oraclec\gis_deed2.ora'
size 300m;

alter tablespace gis_deed
add DATAFILE 'c:\oracle\oradata\oraclec\gis_deed3.ora'
size 300m;

create tablespace gis_index
DATAFILE 'c:\oracle\oradata\oraclec\gis_index.ora'
size 300m
ONLINE;

alter tablespace temp
add TEMPFILE 'c:\oracle\oradata\oraclec\temp02.ora'
size 300m;

مسیر ها درست هستند.
سپس فایل 002 را در همان مسیر صدا زدم. باز هم بدون Error کارها انجام شد.
تصویری از درایو C برایتان می گذارم.

تصویر

همانطور که مشاهده می کنید آپدیت هم انجام داده ام. برای نشان دادن آنها به شما فایل آنها را پاک نکردم.
MGE را در مسیر c:\up_mysam\sql اجرا می کنم. این پیغام به من نمایش داده می شود.

تصویر

با انتخاب هر کدام از پاسخ ها این اخطار برایم ظاهر می شود.

تصویر

به این ترتیب نمی توانم کاربر جدید Gis خود را تعریف کنم. چون اخطار کامل نیست نمی توانم بفهمم چه مسیری را نمی شناسد. ضمن اینکه با این برنامه هم آشنا نیستم.
ممنون می شوم در این زمینه کمکم کنید.
با تشکر.
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی