پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

دستورالعمل نصب نرم افزار UPbuild تحت اتوکد

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
78 پاسخ برای این موضوع

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

دستورالعمل نصب نرم افزار UPbuild تحت اتوکد

نرم افزار واسط ثبت جهت تفکیک آپارتمان که UPbuild نامیده میشود، قابلیت نصب بر روی تمامی نسخه های اتوکد و انواع ویندوز (32 و یا 64 بیتی) را داراست.

جهت نصب این برنامه متناسب با ویندوز و نسخه اتوکد خود مراحل زیر پیگیری کنید:

مرحله اول: فایلهای اصلی
در این مرحله کلیه فایلهای اصلی برنامه را باید در مسیر مشخص C:\build کپی نمایید. فایل ضمیمه این آموزش که از پیوند زیر قابل دانلود است شامل تمامی فایلهای لازم با حجم 2.75 مگابایت است، که تمامی عملیات لازم را به صورت اتوماتیک انجام میدهد و نیازی به تعین مسیر و کپی فایل ها به صورت دستی نیست.

تصویر

توجه: دوستانی که مشکلاتی هنگام اجرای برنامه builf_at home دارند، حتما فایل انتهای این پست را دانلود کنند.

مرحله دوم: فونت و سایر برنامه های تکمیلی
جهت فارسی نویسی در اتوکد باید فونتهای فارسی لازم را در پوشه فونت اتوکد کپی کنید، مسیر پوشه فونت اتوکد بسته به نسخه اتوکد و همچنین محل نصب نرم افزار در پارتیشن هارد هر کاربری، متفاوت است، بنابراین انجام این مرحله باید به صورت دستی انجام شود، به عنوان مثال پوشه فونت اتوکد نسخه 2011 به صورت زیر است:

C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2011\Fonts

برای این کار کلیه فایلهای داخل پوشه C:\build\kateb را در مسیر پوشه فونت اتوکد خود کپی کنید.

همچنین قبل از ادامه مراحل بعدی مطمئن شوید که زبان سیستم عامل شما فارسی باشد. برای این کار در ویندوز 7 به مسیر Control Panel > Regional and Language رفته و در تب Administrative با کلیک بر روی دکمه Change System locale ، گزینه Persian را انتخاب کرده و سیستم را مجددا راه اندازی کنید.

در ویندوز XP این عمل با مراجعه به مسیر Control Panel > Regional and Language Options و انتخاب گزینه Farsi در تب Advanced و Restart سیستم اتفاق خواهد افتاد.

مرحله سوم: نصب Microsoft Visual Basic for Applications Module
این مرحله فقط برای کاربرانی است که اتوکد نسخه 2011 به بالا استفاده میکنند. بنابراین اگر نسخه اتوکد شما 2011 یا کمتر است از این مرحله عبور کنید!
از آنجا که شرکت اتودسک در نسخه های جدید خود از VBA پشتیبانی نمیکند، بنابراین لازم است این بسته تکمیلی را به صورت مجزا دانلود و نصب کنید. در غیر این صورت نرم افزار تفکیک آپارتمان UPbuild اجرا نخواهد شد.
در این مرحله کافیست با کلیک بر روی این متن به سایت اتودسک مراجعه کرده و نسخه ای از VBA را متناسب با نسخه اتوکد و همچنین نوع ویندوز (32 و یا 64 بیتی) خود دانلود و طبق دستور العمل اتودسک، آن را نصب کنید.

مرحله چهارم: نصب منوهای UPbuild
در این مرحله باید از منوی Tools اتوکد گزینه Options را انتخاب کرده و سپس تنظیمات را مطابق شکل زیر انجام دهید:

تصویر

همانطور هم که در روی شکل توضیح داده شده، در آخرین مرحله یکی از فایلهای acad را متناسب با نسخه اتوکد خود انتخاب کنید:

• acad.cui: اتوکد نسخه 2004 الی 2007
  • acad2009: اتوکد نسخه 2009
  • acad2011: اتوکد نسخه 2011
ساخت acad برای سایر نسخه ها بسیار آسان است، اگر در این زمینه مشکلی بود اعلام کنید تا نحوه ساخت آن را آموزش دهم.

پس از این مرحله چهار منوی زیر به فهرست منوهای اتوکد افزوده میگردد:
  • KADASTER
  • دستورات متفرقه
  • vasete sabt
  • Persian

تصویر

مرحله پنجم: تنظیمات سایر برنامه های الحاقی
اکثر برنامه های الحاقی نرم افزار واسط ثبت جهت تفکیک آپارتمان (UPbuild) به کمک VBA نوشته شده اند، و میبایست قبل از اجرای فرامین، این برنامه ها در اتوکد فراخوانی شوند. به همین منظور یک بار برای همیشه اتوکد را به گونه ای تنظیم میکنیم تا کلیه ابزارهای لازم به صورت اتوماتیک با هر بار راه اندازی نرم افزار اتوکد فراخوانده شوند، برای این کار به ترتیب زیر عمل میکنیم:
  • از منوی Tools اتوکد گزینه Load Application را انتخاب میکنیم.
  • روی دکمه Contents کلیک کنید، تا پنجره Startup Suite باز شود.
  • سپس با کمک دکمه Add کلیه فایلها با پسوند dvb.* که در مسیر C:\build قرار دارد را به فهرست این پنجره اضافه کنید.

تصویر

حال اتوکد را مجدد راه اندازی کرده و از برنامه UPbuild استفاده کنید.
--------
پی نوشت:
نسخه کامل شامل UPBUILD و UP_MYSAM و UPPARCEL برای آن دسته از دوستانی که با وجود دانلود فایل مرحله اول هنوز با مشکلاتی هنگام اجرای برنامه builf_at home روبرو هستند:
لینک مستقیم:
تصویر

لینک کمکی:
تصویر

حجم فشرده 29 مگابایت
حجم غیر فشرده 137 مگابایت

★★★اطلاعیه مهم جهت اضافه کردن برچسب های جدید★★★
1391/05/18

جهت اضافه نمودن حدفاصل ها و برچسب های جدید به برنامه UPBUILD، فایل زیر را دانلود و در مسیر C:\UPBUILD\CONFIG بر روی فایلهای موجود کپی نمایید.

تصویر

ویرایش شده توسط Odin ۲۳ تیر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۹ بعد از ظهر.

• 0

alireza11

alireza11

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 10 ارسال

ساخت acad برای سایر نسخه ها بسیار آسان است، اگر در این زمینه مشکلی بود اعلام کنید تا نحوه ساخت آن را آموزش دهم.

لطفا آموزش این قسمتشم بزارید اتوکد من 2012 هست
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
1- با کمک فرمان CUI پنچره customize user interface را باز کنید، روی تب Transfer کلیک کرده و در صورتی که نیمه دوم پنجره را نمیبینید روی فلش پایین کنار دکمه Help کلیک کنید، سپس از منوی کرکره ای سمت چپ یکی از فایلهای منوی اتوکد را انتخاب کنید، بهتر است آخرین ورژن کامل نسخه نهایی خود را انتخاب کنید، که معمولا اولین گزینه هست مثل: (Main Customazation File (acad2012.cuix صفحه شما به این صورت خواهد بود:

تصویر

2- حال از منوی سمت راست مطابق شکل زیر، روی دکمه open کلیک کرده و فایل acad2011.cuix را که از پست اول دانلود کرده اید را باز کنید، محل این فایل در نشانی C:\build میباشد.

تصویر

3- در پنجره سمت راست روی علامت + گزینه Menus کلیک کنید، همین کار را در پنجره سمت چپ هم بکنید. سپس منوهای ثبت شامل : (دستورات متفرقه، KADASTER، vasete sabt و Persian) را انتخاب کرده کلیک سمت راست و گزینه Copy را انتخاب کنید، سپس در نیمه چپ روی Menus کلیک سمت راست و گزینه Paste را انتخاب کنید، همانطور که میبینید منوهای جدید به انتهای منوهای استاندارد اتوکد اضافه شدند. در صورتی که مایل باشید میتوانید با انتخاب و درگ کردن منوها جای آنها را به دلخواه تغییر دهید، آخرین کار ذخیره هست، که بهتر است با یک نام دیگر باشد تا فایل acad2012.cuix به همان صورت اورجینال و برای کارهای دیگر، حفظ شود.
کلیه مراحل بالا به صورت تصویری دز شکل زیر مشخص شده است:

تصویر

--------------
نکته: اتوکد 2012 میتواند منوهای 2011 را شناسایی کند، بنابراین در صورتی که وسواس ندارید میتوانید از همان فایل acad2011.cuix موجود در پکیج پست اول برای ورژن 2012 هم استفاده کنید.

البته فراموش نکنید: در صورتی که از ورژنهای بالای اتوکد استفاده میکنید حتما هنگام ذخیره فایل باید نسخه ذخیره سازی را به ورژنهای سازگار با سیستم ثبتی هماهنگ کنید (حداکثر 2007)

ویرایش شده توسط Mehrdad ۰۳ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۱:۲۷ قبل از ظهر.

• 0

alireza11

alireza11

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 10 ارسال
در مورد این ارور منو راهنمایی میکنید که موقع اجرا برنامه upbuild واسه من کد من ویده همه مراحل بالا رو هم انجام دادم

تصویر

ویرایش شده توسط Odin ۰۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۱:۴۵ قبل از ظهر.
اصلاح لينک عکس به حالت بند انگشتي

• 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
1- تنظيمات فارسي سازي ويندوز را انجام داده ايد؟
اگر نه:

همچنین قبل از ادامه مراحل بعدی مطمئن شوید که زبان سیستم عامل شما فارسی باشد. برای این کار در ویندوز 7 به مسیر Control Panel > Regional and Language رفته و در تب Administrative با کلیک بر روی دکمه Change System locale ، گزینه Persian را انتخاب کرده و سیستم را مجددا راه اندازی کنید.

در ویندوز XP این عمل با مراجعه به مسیر Control Panel > Regional and Language Options و انتخاب گزینه Farsi در تب Advanced و Restart سیستم اتفاق خواهد افتاد.

2- اين خطا هميشه رخ ميده؟
اگر بله:
ابتدا : چک کنيد ببيند فايلي که خطا داده آيا در نشاني مورد نظر موجود هست يا نه:
C:\UPPARCEL\DWG\upparcel.dwg
اگر نيست ابتدا پوشه UPPARCEL را در مسير C:\کپي کنيد، اين پوشه در فايل پست اول موجود نيست، و بايد دانلود کنيد، (هنوز آپلود نشده)
سپس: مطمئن شويد که نسخه VBA را متناسب با نسخه اتوکد و همچنین نوع ویندوز (32 و یا 64 بیتی) خود دانلود و طبق دستور العمل اتودسک، آن را نصب کرده باشيد، سپس چک کنيد فايلهايي که لازم است در هنگام باز شدن اتوکد فراخواني شوند را به Startup اضافه کرده باشيد.

اگر فقط هنگام پردازش اين خطا رخ ميدهد، حتما فايل ترسيم خود را چک کنيد، احتمالا يک آبجکت در لايه هايي غير از 3 و 4 جا مانده که بايد تعين تکليف شود.
  • 0

alireza11

alireza11

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 10 ارسال
من اتوکد رو تغییر دادم به 2011 البته ویندوز رو هم عوض کردم بازم همون ارور رو داد پوشه upparcel رو هم پیدا نکردم هر چی گشتم (سپس چک کنید فایلهایی که لازم است در هنگام باز شدن اتوکد فراخوانی شوند را به Startup اضافه کرده باشید.) منطور کدوم فایلاست و به چه صورت ؟ زبان فارسیه vba هم درست نصب شده .
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

منطور کدوم فایلاست و به چه صورت ؟

مرحله 5 پست اول رو انجام داديد؟
  • 0

alireza11

alireza11

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 10 ارسال
اره اونم انجام داده بودم اصلا این نرم افزار به غیر از اتوکد 2009 روی اتوکد دیگه ای هم جواب میده
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
من روی اتوکد 2010 و 2011 (32 و 64 بیتی) تست کردم و مشکلی نبوده.

من فولدر UPPARCEL براتون آپلود کردم:

http://www.4shared.c...Z/UPPARCEL.html

لینک مستقیم:
http://geomapia.org/...PARCEL.rar.html

محتویات را در شاخه C بریزید. اگر با این مشکلتون حل شد اطلاع بدید...

ویرایش شده توسط Mehrdad ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۵ قبل از ظهر.

• 0

alireza11

alireza11

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 10 ارسال
دوست عزیز این کارم جواب نداد و باز همون ارور رو داد . نکنه نحوه کار با این فرق داره چجوری میشه تستش کرد
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
مشکل از طرف شماست، چون مراحل دقيقا همينطور هست و روي تعداد زيادي سيستمهاي مختلف تست شده (اتوکد 2011 و ويندوز XP و 7) و مشکلي مشاهده نشده، متاسفانه ديگر نميدانم چگونه راهنمايي کنم، براي تست بهتره روي يک سيستم ديگه مراحل را مجدد انجام دهيد، اگر مشکل رفع شد، احتمالا ويندوز شما مشکل دارد.
  • 0

alireza11

alireza11

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 10 ارسال
من ویندوز رو مجدد نصب کردم و مراحل را دوباره رفتم در پست #9 فایل اولی مشکل داشت و 7 مگابایت حجم داشت ولی در زیر اون فایل upparcel که اپلود کردین با حجم خارج از زیپ 38 مگ بوده که کاملتر بود ولی فایلای اون مشکل دارند و باعث بوجود اومدن این مشکل شدند .راه حلی هست برای این ارور

تصویر

ویرایش شده توسط Mehrdad ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۸ بعد از ظهر.
تغییر لینک تصویر به حالت بند انگشتی

• 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
علیرضای عزیز، شاید! مشکل همانطور که گفتید از فایل ها باشد، من در اولین فرصت پکیج پست اول را آپدیت میکنم، چون حجمش سنگینه ممکنه این کار رو فردا انجام بدم، شما هم لطفا هنگام قرار دادن تصویر در تاپیک از وضعیت بند انگشتی استفاده کنید تا حجم تصاویر کم شده و برای دوستانی که از اینترنت کم سرعت استفاده میکنند مشکل لود شدن صفحات سایت پیش نیاد. مرسی

ویرایش شده توسط Mehrdad ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۸ بعد از ظهر.

• 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
در سرور 4shared آپلود شد.
لینک نسخه کامل به انتهاي پست اول اضافه شد. لطفا یکی از مدیران لینک مستقیم از سرور پیک هاست برای این فایل تهیه کنند. مرسی
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال

اطلاعیه مهم جهت اضافه کردن برچسب های جدید
1391/05/18

جهت اضافه نمودن حدفاصل ها و برچسب های جدید به برنامه UPBUILD، فایل زیر را دانلود و در مسیر C:\UPBUILD\CONFIG بر روی فایلهای موجود کپی نمایید.

تصویر
  • 0

pasha_khan

pasha_khan

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 1 ارسال
با سلام
من autocad 2013 را روی سیستم خود نصب کردم و vba مخصوص سیستم خود را هم مطابق سایتی که قرار داده بودید دانلود و نصب نمودم ولی در مرحله load application =>content سه فایل مخصوص dvb.* را قبول نمی کند و error می دهد
ممنون میشم راهنماییم کنید
چشم انتظار پاسختان هستم
  • 0

Mehrdad

Mehrdad

Premium Admin

• مدیر پرمیوم
  • 901 ارسال
در پست اول در اینباره توضیح داده شده بود، زبان ویندوز خود را فارسی کنید تا مشکل حل شود:

... برای این کار در ویندوز 7 به مسیر Control Panel > Regional and Language رفته و در تب Administrative با کلیک بر روی دکمه Change System locale ، گزینه Persian را انتخاب کرده و سیستم را مجددا راه اندازی کنید.

• 0

shadfar

shadfar

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 1 ارسال
با سلام خدمت دوستان
من تازه کار تفکیک را شروع کردم و می خواهم نرم افزارهای مربوطه را نصب کنم up buildرا مطابق راهنمایی های دوستان نصب کردم و گزینه های مربوطه به اتوکدم اضافه شد .حالا برای ارتباط بین داده های ثبت و نرم افزار upbuild چه نرم افزارهای و چگونه باید نصب کنم.
  • 0

pedram55

pedram55

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 29 ارسال
یه سری فایل lisp توی پوشه هست مثلا shomarande . من لود کردم اما اجرا نشد.اگر ممکنه کاربرد هرکدوم و دستوری را که برای اجرا در command باید تایپ بشه را بذارید شاید مورد استفادش برامون خوب باشه .

pedram55

pedram55

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 29 ارسال
به تازگی ورژن اتوکد را از 2009 به 2012 ارتقا دادم
در موقع اجرای upbuild -->شروع تفکیک --> فراخوانی بانک اطلاعات پیام زیر بر روی صفحه مشاهده و از برنامه خارج میشه https://dl.dropboxus...08335/error.JPG

راه حل اینکه این پیام نیاد اینه که من فایل upbuild.dwg را از داخل فولدر upbuild\dwg با کد باز کنم بعد آن را save کنم و پس از آن مراحل بالا را اجرا کنم تا بتونم از بانک فراخوان کنم
و یه راح حل دیگه اینه که اصلا وارد "شروع تفکیک " نشم و مستقیما برم داخل "فراخوانی بانک " تا به این ارور بر نخورم .
کسی میدونه علت این ارور چیه ؟
ویرایش شده توسط pedram55 ۰۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۸ بعد از ظهر.

• 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی