پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

فناوری «Siri» غول سخنگو

- - - - - siri فناوری

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1
zohreh

zohreh

    عضو غير فعال

  • عضو انجمن
  • 8 ارسال
در همین چند ماه گذشته با ظهور آخرین گوشی شرکت اپل با نام آیفون ۴s فناوری جدیدی تحت عنوان «Siri» به جهان معرفی شد که در حقیقت یک منشی شخصی برای تلفن همراه به شمار می رود. این فناوری که بر گرفته از علم هوش مصنوعی است حرف های کاربر را می شنود، درک می کند و در نهایت پاسخ درست به خواسته هایش می دهد.
این فناوری در واقع یک منشی خصوصی سخنگو است که به دستورات کلامی شما عمل می کند و این قابلیت را دارد تا با کاربرش صحبت کند. با این سیستم می توانید با گوشی خود به زبان انگلیسی (البته فعلا) و با هر لهجه ای صحبت کنید. «سیری» خطای بسیار کمی در درک مطالب دارد و دایره لغات آن بسیار گسترده است و معنی سخنان کاربر را به خوبی درک می کند. با این فناوری جدید که تولید شرکت اپل است می توانید کارهایی مانند ارسال پیامک، برنامه ریزی برای قرار ملاقات ها، برقراری تماس با افراد و خیلی کارهای دیگر را با دستورهای کلامی انجام دهید.
این سیستم هوشمند درخواست شما را درک و بررسی می کند، اطلاعات موردنیاز را جمع آوری و در نهایت شما را صدا می کند و پاسخ مناسب را در اختیارتان می گذارد. می توانید سوال های عادی و روزمره را که از دوستانتان می پرسید از این پس از فناوری سیری بپرسید به عنوان مثال این که «این اطراف رستورانی خوب سراغ داری»، و «سیری» در مقابل به شما پاسخ می دهد «چند رستوران خوب وجود دارد چه غذایی را بیشتر دوست داری؟» و این سوال و جواب ها آن قدر بین شما و این فناوری ادامه پیدا می کند تا سیستم شما را به بهترین گزینه ممکن برساند.
برای آدرس یابی، یادآوری قرار با دوستان و آشنایان، ارسال ایمیل، دانلود فایل و ... می توانید روی این فناوری حساب کنید زیرا با درک درخواست شما به سراغ تمام امکانات گوشی از جمله اتصال به اینترنت، GPRS و ... می رود در نهایت خواسته شما را به راحتی عملی می کند. به عنوان مثال وقتی از «سیری» می پرسید «آیا امروز به بارانی نیاز دارم» خودش به سراغ اینترنت می رود و آب و هوای آن روز در مکانی را که گوشی شما در حال حاضر در آن قرار دارد می سنجد و اعلام می کند!این فناوری نوپا در حال حاضر تنها روی آخرین محصول آیفون وجود دارد و به زبان انگلیسی کار می کند اما بی تردید در آینده ای نه چندان دور شاهد گسترش و توسعه این سیستم هوشمند روی انواع گوشی های تلفن همراه و حتی تبلت ها خواهیم بود.


منبع
  • 0
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی