پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

پرینترهای سه بعدی؛ چاپگرهایی که به جای چاپ بر روی کاغذ، فایل سه بعدی می سازند

- - - - -

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1
adish

adish

    مدیر بازنشسته

  • مدیر بازنشسته
  • 819 ارسال
پرینترهای سه بعدی، چاپگرهایی هستند که به جای چاپ بر روی کاغذ میتوانند فایل سه بعدی بسازند به این صورت که پس از گرفتن یک فایل سه بعدی از کامپیوتر، طرح آن را به وسیله یک نوع ماده(پلاستیک و یا دیگر مواد مانند تیتانیوم) به صورت سه بعدی می سازد و اجسام مختلف را عینا و به صورت سه بعدی خلق می کنند.
تکنولوژی مربوط به این چاپگرها از دهه ۱۹۸۰ تا کنون بطور مرتب درحال توسعه بوده و این پیشرفت دائمی موجب هرچه دقیق تر شدن این اختراع شده است.
مدل اولیه این چاپگر توسط یک شرکت سوئیسی ساخته شد. برای شکل گیری یک مدل سه بعدی، چاپگر باید ابتدا به ساختن لایه به لایه یک شیئی بپردازد. سپس محصول خود را به شکل مایع صمغ مانندی بیرون می دهد که با اشعه ماورای بنفش سخت می شود.

تصویر


با این دستگاه اشیایی می توان ساخت که کاملا جنبه کاربردی دارند. برای نمونه چاپ زنجیر دوچرخه، آچار قابل تنظیم، دندان های مصنوعی و هر چیزدیگری امکان پذیر است.
هر دستگاه چاپ هفده هزار یورو هزینه دارد. اما مهندسان امیدوارند که بزودی هر خانه ای بتواند یک چاپگر سه بعدی داشته باشد. یک مدرسه مهندسی ژنو امکان دارد به راه حلی دست یابد که با هشت هزار یورو بتواند چاپگری کامل بسازد.

تصویر


مهندسان وعده می دهند که در آینده می توان، غذا، خودرو و حتی ابزار موسیقی را به کمک این چاپگرها تولید کرد.
  • 0
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی