پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

مشکل در شناسایی پورت com دوربین Leica TS02 در لپ تاب

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
16 پاسخ برای این موضوع

Moh4mm4D

Moh4mm4D

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 55 ارسال
سلام.من در تخلیه اطلاعات دوربین Leica TS02 بر روی لپ تابم (Acer 5635G) و همینطور بر روی لپ تابی دیگر(Sony Vaio)،مشکل در شناسائی پورت کام دارم!این مشکل روی سیستم Desktop وجود نداره و براحتی می تونم تخلیش کنم. درایور اضافی که برای پورت Com2USB در cd وجود داشت رو هم نصب کرم،ولی باز نتیجه نداد!
آیا کسی هست که مشکلی مثل من داشته باشه و راه حلش بدونه؟
  • 0

Behzad

Behzad

مدیر انجمنهای تخصصی

• مدیر بخش
  • 255 ارسال

سلام.من در تخلیه اطلاعات دوربین Leica TS02 بر روی لپ تابم (Acer 5635G) و همینطور بر روی لپ تابی دیگر(Sony Vaio)،مشکل در شناسائی پورت کام دارم!این مشکل روی سیستم Desktop وجود نداره و براحتی می تونم تخلیش کنم. درایور اضافی که برای پورت Com2USB در cd وجود داشت رو هم نصب کرم،ولی باز نتیجه نداد!
آیا کسی هست که مشکلی مثل من داشته باشه و راه حلش بدونه؟

با سلاو.دوست عزیز و یندوز لب تاپه شما چیه؟؟؟آگر ویندوز 7 هست باید درایور مخصوص خوده ویندوز 7 رو نصب کنید.
  • 0

Moh4mm4D

Moh4mm4D

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 55 ارسال

با سلاو.دوست عزیز و یندوز لب تاپه شما چیه؟؟؟آگر ویندوز 7 هست باید درایور مخصوص خوده ویندوز 7 رو نصب کنید.

ببخشید.یادم نبود نوع ویندوزم رو بنویسم! رو لب تاپم هم xp دارم و هم Se7en .روی سون هم درایور مخصوصشو نصب کرده بودم ولی بازم نشد!
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

روی سون هم درایور مخصوصشو نصب کرده بودم

درايوري که همراه دستگاه ها فروخته ميشود آپديت نبوده و مشکل دارند.

اين دو تاپيک را مطالعه کنيد:

مشکل در تخلیه لایکا Leica TS06

نحوه ثبت سریال توتال لایکا در سایت لایکا
  • 0

Moh4mm4D

Moh4mm4D

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 55 ارسال

...
پیشاپیش هم باید بگویم که اگر از کابلهای USB استفاده میکنید بیاد حتما درایور صحیح آن را از طریق سایت ماکروسافت دانلود و نصب کنید، درایورهایی که همراه دستگاه فروخته میشود اکثرا مشکل داشته و آپدیت نیستند.
...

آقای Odin این جمله شما رو از این تایپیک گرفتم.
سایت مایکروسافت هیچ درایوری برای مبدل usb نداره و لی یه سایتی هست که کاملا همه درایورها رو پوشش میده.سایت مایکروسافت فقط در حد یک پرسش و پاسخ در این باره مطلب داره!
پرسش و پاسخ مایکروسافت درباره serial2usb
http://support.microsoft.com/kb/943198
دانلود آخرین نسخه درایورهای serial2usb
http://usbserialdrivers.com

فایلهای من کاملا آپدیت شده بود ولی بازم کار نکرد!هنوز دارم باهاش سر و کله میزنم...
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
شاید من منظورم را بد رساندم، وقتی سخت افزار جدیدی نصب میکنید، قبل از نصب درایور خود ویندوز شما را برای پیدا کردن مناسبترین درایور راهنمایی میکند، اگر به اینترنت متصل باشید لینک دانلود درایور توسط ماکروسافت به شما معرفی میشود. در چنین حالتی درایوری که برای دانلود معرفی شده گرچه توسط شرکت سازنده آن سخت افزار تهیه شده ولی چون تحت حمایت و گواهینامه های ماکروسافت معرفی میشود به نام درایور های استاندارد ماکروسافت شناخته میشود، همانگونه که در تصویر زیر مشاهده میکنید این یک نمونه از درایور serial2usb سخت افزار Leica TS Series است:

تصویر
PL2303 Prolific DriverInstaller v1210

ضمن تاکید مجدد برای انتخاب مناسبترین درایور به پیشنهاد ویندوز خودتان ، فایل درایور زیر را برایتان آپلود کردم که برای ویندوز 7 هست و شاید مشکل شما را رفع کند، قبل از نصب کلیه درایور های قبلی را پاک کرده و حتما ویندوز خود را ریستارت کنید.
نتیجه را همینجا برای راهنمایی سایر دوستان بفرمایید:

http://s2.picofile.com/file/7878140749/PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1210.rar.html

PL-2303 Driver Setup Installer, Prolific Edition
Setup Installer Revision Note History
=================================================

System Requirement:
. Supports the following Windows OSes:
- Windows 98SE
- Windows ME
- Windows 2000 SP4
- Windows XP SP2 and above (32 & 64 bit)
- Windows Server 2003 (32 & 64 bit)
- Windows Server 2008 / 2008 R2 (32 & 64 bit)
- Windows Vista (32 & 64 bit)
- Windows 7 (32 & 64 bit)
NOTE: For Windows 7, please use RC build 7100 or above.
. USB host controller
. Device using PL-2303H/HX/X version chip

Supported device ID and product strings:
. VID_067B&PID_2303 for "Prolific USB-to-Serial Comm Port"

Driver Versions:
-------------------
- Windows 98/ME Driver: v2.0.0.19
- Windows 2000/XP/Server2003 (32 & 64-bit) WDM WHQL Driver: v2.0.13.130
- Windows Vista/7/Server2008 (32 & 64-bit) WDF WHQL Driver: v3.3.11.152

Release Notes:
---------------
PL2303 Driver Installer v1.2.10
Changes from Installer v1.1.0:
Driver Changes -
- Windows Vista/7/Server2008 (32 & 64-bit) WDF WHQL Driver: v3.3.11.152
- Fixed BSOD issue when unplug device while data transfer

Installer Changes -
- Add "Modify/Repair/Remove" Menu when doing uninstall/update.

Installer & Build date: 1.2.10 (2010-4-08)

Language Support:
- English (default)
- Chinese (Traditional)
- Chinese (Simplified)
- Japanese

========================================
Prolific Technology Inc.
http://www.prolific.com.tw

پس از نصب، دستگاه Leica TS02 را روشن کرده و از طریق کابل به سیستم خود متصل کنید، سپس تنظیمات پورت نرم افزار رابط که معمولا LEICA FlexOffice Standard است را مشابه تنظیمات پورت در دستگاه Leica TS02 تنظیم کرده و به تنظیمات پورت درایور نصب شده دست نزنید.
  • 0

A-SH

A-SH

مدیر ارشد

• مدیر ارشد
  • 733 ارسال
با سلام حدمت دوستان.

من قصد دارم دوربین لایکا با مدل Leica TCR 305 رو به لب تاپ بشناسونم. قبل از هر چیز نکاتی رو که قبلا تست کردم رو گوشزد می کنم که دوستان دوباره اونها رو معرفی نکنن...
1- اول اینکه من تو ویندوز xp که به صورت مجازی بر روی ویندوزم نصب هست دوربین رو نصب دارم و برای تخلیه از اون استفاده می کنم و هیچ مشکلی ندارم ولی در حال حاضر قصد دارم اون رو روی ویندوز 7 که مدلش رو هم تو زیر راتون آوردم نصب بکنم.

Windows 7 home premium - Copyright 2009 Microsoft - Service Pack 1

2- کابلی که ازش استفاده می کنم کابل تخلیه USB to Serial یعنی همون PL2303 هست که 3 تیکه داره. تیکه اول کابل خود دوربین و تیکه دوم تبدیل PCSUSB-810A و تیکه سوم همون کابل USB مثل کابل پرینتر هست

3- درایورهایی که تا حالا استفاده کردم و همشون نتونستن نصب بکنن.

Driver for PCSUSB-810A

Driver for PL2303_Prolific_DriverInstaller_v10518

Driver for PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1_8_0

vista-prolific-chip-driver-for-serial-adapters

Autoinstaller_WHQL_CDM20828_Win 2K, XP, Vista, 7, 8, Server 2008 R2, 32_64bit

همچنین Update های ویندوز رو هم چک کردم و تو سرچ ویندوز هم نتونستم نصبش کنم یا بشناسونمش.
4- در ابتدا من خطای USB Conroller رو داشتم ولی بعد از نصب و سرچ ویندوز پورت Com & LPT رو به لب تاپ شناسوندم و ازش عکس گرفتم که تو زیر براتون می زارم.

تصویر

[/left]

تصویر

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

حالا دیگه راهی به نظرم نمی رسه برای شناسوندن اون.
البته اینم بگم که حتی تو رجیستری ویندوز هم درایورهای usb رو سعی کردم پاک کنم ولی نشد.
چند بار درایورهای رو remove کردم و ریستارت کردم و باز نصب کردم و باز نشد.

امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه.

ممنون

ویرایش شده توسط A-SH ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۲ بعد از ظهر.

• 0

:)

برای کسی کار کن که بفهمد برایش چه می کنی

"لویی پاستور"

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
A-SH عزيز
پست شما به اين تاپيک منتقل گرديد!

اینطور که مشخصه مشکل اصلی شما عدم نصب صحیح درایور کابل هست!
اگر همانطور که گفتید مدل کابل شما درایور PL2303 را بطلبه کافيه درايور پست 6 را دانلود و نصب کنيد و مشکلتون حل ميشه:

http://s2.picofile.com/file/7878140749/PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1210.rar.html

ضمن اينکه در همين تصاويري که گذاشتيد تنظيمات پورت صحيح به نظر نميرسه. اين تنظيمات را در درايور و خود دوربين چک کنيد که مشابه باشند.
  • 0

A-SH

A-SH

مدیر ارشد

• مدیر ارشد
  • 733 ارسال
ادین جان:
تنظیمات در درایور و پورت دوربین و لب تاپ کاملا مشابه هستند.
درایوری که پیشنهاد دادید رو نصب کردم باز هم نشد.

برای همین مجبور شدم وسندوز عوض کنم. و موقع نصب متوجه شدم که اگه در ورودی های USB چیز دیگری فعال باشه مثل ماوس درایور نصب می شه ولی نمی تونه درایور مورد نظر رو شناسایی کنه.
تا اینکه فقط پورت usb دوربین رو وارد درگاه usb کردم و دوباره نصب و ری استارت کردم که بعد از بالا اومدن نصب شد.
از راهنماییتون بسیار ممنون
  • 0

"لویی پاستور"

A-SH

A-SH

مدیر ارشد

• مدیر ارشد
  • 733 ارسال
با سلام حدمت دوستان.

من قصد دارم دوربین لایکا با مدل Leica TCR 305 رو به لب تاپ بشناسونم. قبل از هر چیز نکاتی رو که قبلا تست کردم رو گوشزد می کنم که دوستان دوباره اونها رو معرفی نکنن...
1- اول اینکه من تو ویندوز xp که به صورت مجازی بر روی ویندوزم نصب هست دوربین رو نصب دارم و برای تخلیه از اون استفاده می کنم و هیچ مشکلی ندارم ولی در حال حاضر قصد دارم اون رو روی ویندوز 7 که مدلش رو هم تو زیر راتون آوردم نصب بکنم.

Windows 7 home premium - Copyright 2009 Microsoft - Service Pack 1

2- کابلی که ازش استفاده می کنم کابل تخلیه USB to Serial یعنی همون PL2303 هست که 3 تیکه داره. تیکه اول کابل خود دوربین و تیکه دوم تبدیل PCSUSB-810A و تیکه سوم همون کابل USB مثل کابل پرینتر هست

3- درایورهایی که تا حالا استفاده کردم و همشون نتونستن نصب بکنن.

Driver for PCSUSB-810A

Driver for PL2303_Prolific_DriverInstaller_v10518

Driver for PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1_8_0

vista-prolific-chip-driver-for-serial-adapters

Autoinstaller_WHQL_CDM20828_Win 2K, XP, Vista, 7, 8, Server 2008 R2, 32_64bit

همچنین Update های ویندوز رو هم چک کردم و تو سرچ ویندوز هم نتونستم نصبش کنم یا بشناسونمش.
4- در ابتدا من خطای USB Conroller رو داشتم ولی بعد از نصب و سرچ ویندوز پورت Com & LPT رو به لب تاپ شناسوندم و ازش عکس گرفتم که تو زیر براتون می زارم.

تصویر

[/left]

تصویر

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

حالا دیگه راهی به نظرم نمی رسه برای شناسوندن اون.
البته اینم بگم که حتی تو رجیستری ویندوز هم درایورهای usb رو سعی کردم پاک کنم ولی نشد.
چند بار درایورهای رو remove کردم و ریستارت کردم و باز نصب کردم و باز نشد.

امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه.

ممنون

ویرایش شده توسط A-SH ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۲ بعد از ظهر.

• 0

"لویی پاستور"

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
A-SH عزيز
پست شما به اين تاپيک منتقل گرديد!

اینطور که مشخصه مشکل اصلی شما عدم نصب صحیح درایور کابل هست!
اگر همانطور که گفتید مدل کابل شما درایور PL2303 را بطلبه کافيه درايور پست 6 را دانلود و نصب کنيد و مشکلتون حل ميشه:

ضمن اينکه در همين تصاويري که گذاشتيد تنظيمات پورت صحيح به نظر نميرسه. اين تنظيمات را در درايور و خود دوربين چک کنيد که مشابه باشند.
  • 0

A-SH

A-SH

مدیر ارشد

• مدیر ارشد
  • 733 ارسال
ادین جان:
تنظیمات در درایور و پورت دوربین و لب تاپ کاملا مشابه هستند.
درایوری که پیشنهاد دادید رو نصب کردم باز هم نشد.

برای همین مجبور شدم وسندوز عوض کنم. و موقع نصب متوجه شدم که اگه در ورودی های USB چیز دیگری فعال باشه مثل ماوس درایور نصب می شه ولی نمی تونه درایور مورد نظر رو شناسایی کنه.
تا اینکه فقط پورت usb دوربین رو وارد درگاه usb کردم و دوباره نصب و ری استارت کردم که بعد از بالا اومدن نصب شد.
از راهنماییتون بسیار ممنون
  • 0

"لویی پاستور"

djcracker

djcracker

عضو موقت

• عضو انجمن
  • 1 ارسال
ببخشید مشکل من نصب درایور کابل دوربین ts02 روی win 7 64 bit هست کسی از دوستان هست که خودش این کابل رو روی ویندوز 64 بیتی نصب کرده باشه ممنون میشم هر کس داریور 64 بیتی این کابل رو داره به اشتراک بزاره خیلی داریور نصب کردم و تست کردم نمیشه که نمیشه
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

ببخشید مشکل من نصب درایور کابل دوربین ts02 روی win 7 64 bit هست کسی از دوستان هست که خودش این کابل رو روی ویندوز 64 بیتی نصب کرده باشه ممنون میشم هر کس داریور 64 بیتی این کابل رو داره به اشتراک بزاره خیلی داریور نصب کردم و تست کردم نمیشه که نمیشه

شما درايو پست 6 را دانلود کنيد.

در توضيحات درايور نوشته شده براي 64 بيتي هم هست:
Windows Vista/7/Server2008 (32 & 64-bit) WDF WHQL Driver: v3.3.11.152

ضمنن من شخصا روي win7 32 & 64 تست کردم و مشکلي نبوده.
  • 0

mostafades

mostafades

عضو موقت

• عضو انجمن
  • 2 ارسال
باسلام و احترام خدمت تمامی اساتید
عید غدیر خم را خدمت همه دوستان تبریک عرض میکنم
دوستان من یک دوربین leica ts02 plus ver4 خریداری کردم ، متاسفانه درایور کابل تخلیه درون جعبه دوربین نبود !!!!
الان میخوام دوربینم را تخلیه کنم چکار باید بکنم؟؟؟
درایورهایی که در این تاپیک معرفی شده را همگی نصب کردم و تست کردم .
درایور درست نصب میشه ولی با نرم افزاری که میخوام تخلیه کنم دوربین را نمیشناسه ؟؟؟
من از نرم افزار های Leica Survey Office استفاده میکنم com 9 را شناسایی میکنه ولی وقتی روی + کنار com9 کلیک میکنم no device میزنه ؟؟؟
چکار کنم لطفا راهنمایی بفرمائید
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
روی com کلیک سمت راست کرده و گزینه settings را انتخاب کرده و تنظیمات را انجام دهید:
مطمئن شوید که دستگاه توتال شما از طریق پورت شماره 9 که خودتان میفرمایید به سیستم متصل شده باشد. اگر چنین نبود تنظیمات را برای پورت صحیح انجام دهید.
از منوهای کرکره ای قسمت instrument مدل دستگاهتان را انتخاب کنید.
بقیه تنظیمات با توجه به دستگاه انتخابی به صورت پیشفرض تنظیم میشوند. چک کنید که همین تنظیمات در دستگاه هم یکسان باشد.
اينجا را مطالعه کنيد:
http://forum.geomapi...206&postcount=6
  • 0

mostafades

mostafades

عضو موقت

• عضو انجمن
  • 2 ارسال

روی com کلیک سمت راست کرده و گزینه settings را انتخاب کرده و تنظیمات را انجام دهید:
مطمئن شوید که دستگاه توتال شما از طریق پورت شماره 9 که خودتان میفرمایید به سیستم متصل شده باشد. اگر چنین نبود تنظیمات را برای پورت صحیح انجام دهید.
از منوهای کرکره ای قسمت instrument مدل دستگاهتان را انتخاب کنید.
بقیه تنظیمات با توجه به دستگاه انتخابی به صورت پیشفرض تنظیم میشوند. چک کنید که همین تنظیمات در دستگاه هم یکسان باشد.
اینجا را مطالعه کنید:
http://forum.geomapi...206&postcount=6

دوست عزیز از راهنمایی شما خیلی ممنونم مشکلم حل شد و تونستم تخلیه جاب را انجام بدم:encourage:
فقط موردی که هست در قسمت port دوربینم RS232 قرار داده شده و غیر قابل تغییر است ! میخواستم بدونم این پورت چیست؟؟
و مقدار baud rat را معمولا باید چه مقداری قرار بدم ؟؟؟
و در قسمت endmark مقدار CR/LF قرارداده شده و مقدار CR نیز قرار دارد ، من باید کدام حالت را انتخاب کنم ؟؟؟
متشکرم
  • 0

1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی