پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

Ovi Maps 3D رقیب سرسختی برای گوگل ارث

- - - - -

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1
adish

adish

    مدیر بازنشسته

  • مدیر بازنشسته
  • 819 ارسال
زمانی که Microsoft Bing Maps گزینه شهرهای سه بعدی خود را برداشت تنها گوگل ارث بود که توانایی نمایش سه بعدی شهرها را داشت.اما اکنون نوکیا با Ovi Maps 3D یک رقیب سرسخت برای آن حداقل از لحاظ به تصویر کشیدن شهرها به شمار میرود.
Ovi Maps 3D عکسهایش را توسط C3 تولید مینماید.در این روش صد عکس از یک مکان برداشت شده و به صورت سه بعدی درآورده میشوند به همین دلیل هم از جزییات بسیار بالایی برخوردارند.به صورتی که نه تنها ساختمانها و درختان بلکه بزرگراههایی را نیز که از روی یکدیگر رد شده اند میتوان دید.برای 20 شهر دنیا از این تکنولوژی استفاده شده است که دارای دید خیابانی نیز میباشند. مانند آنچه در گوگل ارث دیده میشود.

تصویرتنها ایرادی که به عکسهای سه بعدی Ovi Maps 3D میتوان گرفت این است شهرها درحالت سه بعدی در حال ذوب دیده میشوند.

تصویراما آغاز بسیار خوبی برای Ovi Maps 3D میباشد.البته ایرادهای دیگری هم به Ovi Maps 3D وارد است مانند نداشتن عدم افزونه ها,عدم KML و یا نبود لایه ای مختلف دیگر همانند آنچه در گوگل ارث میتوان دید.ناگفته نماند که گوگل ارث از تکنولوژی گسترش خود بوسیله داده های دیگران استفاده میکند که این سیستم در Ovi Maps 3D دیده نمیشود. با وجود تمام نکات منفی گفته شده , گوگل ارث آنرا رقیبی برای خود میداند.

http://maps.ovi.com/3d/


  • 0
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی