پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

سوال و جوابهای اتوکد

- - - - - autocad اتوکد

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
527 پاسخ برای این موضوع

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

با سلام خدمت دوستان گرامی
ما یک فایل اتوکد 14 مگا بایتی داریم که چند روزی است که سرعت آن خیلی کم شده است و دستورات را خیلی به کندی اجرا میکند ، مثلاً گیره های object snap را به کندی پیدا میکند سر و کار ما با بلوک هم زیاد است لطفاً راهنمایی کنید . با تشکر

از راه دور نمیشه مشکل شما رو بررسی کرد و براش نسخه پیچید.

قبل از هر کاری با کمک دستور Audit فایل خود را بررسی کنید. این دستور عیبهای رایج فایل ترسیمی را پیدا کرده و آنها را رفع میکند...

اگر با این دستور آشنایی ندارید، برای اطلاعات بیشتر اینجا را مطالعه کنید:

Errors in AutoCAD drawings
http://www.designcad.com.au/verify/Audit/audit.htm

توصیه مهم: همیشه پس از پایان فعالیتهای روزانه و قبل از ذخیره، دستور Audit را اجرا کنید. اگر یک فایل ترسیمی از تستهای فرمان Audit سربلند بیرون نیاد هرگز آن را بدون بررسی و رفع مشکل رها نکنید.

بعدا فرصت کنم مطالبش رو ترجمه و در انجمن میذارم...

راه حل های پیشنهادی:
نصب مجدد اتوکد رو امتحان کنید.
اگر امکانش بود از نسخه های پرتابل اتوکد که به وفور یافت میشود استفاده کنید. اگر باز هم مشکل پابرچا بود:

- شاید ویندوز شما مشکل پیدا کرده باشد (مثلا دچار ویروس شده باشید)
- ممکنه فایل ترسیمی اتوکدی که روش کار میکنید ایراد پیدا کرده باشد. با فایلهای ساده و جدید و یا فایلهای قدیمی که ازشون مطمئن هستید چک کنید.
  • 0

GUHR

GUHR

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 11 ارسال
با تشکر از راهنمايي شما
اما اتوکد با فايلهاي ديگر مشکلي نداره فقط با اين فايل مشکل داره در ضمن اين فايل را با اتوکد هاي ديگر و کامپيوترهاي ديگر امتحان کرديم ولي باز همان مشکل را داشت ، بلوکها را explode کرديم و دستور purge را اجرا کرديم با اتوکد 2009 هم recover کرديم اما مشکل حل نشد ،حدس ما رو بلوکها است آيا ميشود بلوکهاي درون فايلي را delete کرد و کلاً بلوکهاي درون فايلي کجا ذخيره ميشوند و آيا بلوک ميتواند چنين مشکلي ايجاد کند( بلوک درون فايلي و wblock هر دو ) .
در ضمن نسخه هاي قبلي اين فايل که حدود 2 هفته قبل از ايجاد شدن اين مشکل بود را داريم مشکلي ندارند .
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

آیا میشود بلوکهای درون فایلی را delete کرد و کلاً بلوکهای درون فایلی کجا ذخیره میشوند

اگر بلوکها داخل خود فايل ايجاد شده باشند به همان روشي که گفتيد ميتوان آنها را حذف کرد. ابتدا يک نسخه پشتيبان از فايل تهيه کنيد، سپس بلوکها را explode کرده و نهايتا با purge بلوکهااز ترسيم حذف ميشوند. مجددا دستور purge را اجرا کنيد، در تب دوم کليه اشيائي که قابل حذف شدن نيستند را براي شما فهرست ميکند از جمله بلوکها... با مشاهده فهرست بلوکهايي که دستور purge قادر به حذف آن نشده ممکنه مشکل خود را بيابيد.

با تمام اين حرفها متاسفانه همانطور که گفتم امکان ارائه يک راه حل نهايي براي رفع مشکل شما وجود ندارد، مگر اينکه خود فايل را بررسي کرد.

پيشنهاد ميکنم يک بار فايل خود را با فرمت DXF ذخيره کنيد و سپس فايل جديد را باز کرده و اگر مشکل برطرف شده بود به فرمت DWG ذخيره کنيد.
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال
درود بر همه دوستان خوبم
و با سپلاس از آقای ادین که با پاسخهای قوی و خوب خود باعث انگیزه دادن به اتوکدکارها میشوید واقعا سپاسگزارم و از امید جان بخاطر ایجاد این تاپیک سپاسگزارم
و اما پرسش من از جناب ادین و دیگر دوستان این است که چطور میشود فونتهای یک لایه را در همان مرکز خئودشان کوچک و بزرگ کرد؟
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال

با تشکر از راهنمایی شما
اما اتوکد با فایلهای دیگر مشکلی نداره فقط با این فایل مشکل داره در ضمن این فایل را با اتوکد های دیگر و کامپیوترهای دیگر امتحان کردیم ولی باز همان مشکل را داشت ، بلوکها را explode کردیم و دستور purge را اجرا کردیم با اتوکد 2009 هم recover کردیم اما مشکل حل نشد ،حدس ما رو بلوکها است آیا میشود بلوکهای درون فایلی را delete کرد و کلاً بلوکهای درون فایلی کجا ذخیره میشوند و آیا بلوک میتواند چنین مشکلی ایجاد کند( بلوک درون فایلی و wblock هر دو ) .
در ضمن نسخه های قبلی این فایل که حدود 2 هفته قبل از ایجاد شدن این مشکل بود را داریم مشکلی ندارند .

با عرض پوزش دوست من قبلا من هم به چنین مشکلی برخورد کرده بودم اما با تغییر ورژن این مشکل رفع شد پیشنهاد میکنم اتوکد 2007 رو نصب کنید !
  • 0

GUHR

GUHR

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 11 ارسال

با عرض پوزش دوست من قبلا من هم به چنین مشکلی برخورد کرده بودم اما با تغییر ورژن این مشکل رفع شد پیشنهاد میکنم اتوکد 2007 رو نصب کنید !

سلام
آقا ما اين فايل را با همه ورژنها ( 2004 ، 2007 ، 2009 ) و رو سيستمهاي مختلف امتحان کرديم و مشکل حل نشد که نشد و در نهايت مجبور شديم فايل قديمي را به روز کنيم و کليه فعاليتهاي سه هفته قبل را که نسبتاً زياد هم بود دوباره لود کنيم .
  • 0

GUHR

GUHR

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 11 ارسال
سلام
سوالي راجع به لايه ها دارم و آن هم اينکه چرا بعضي از لايه ها با وجود اينکه داخل آن خالي است به هيچ نحو delet نميشه ( لايه ، لايه فعال نيست - لايه 0 هم نيست - دستور erase all را هم داخل لايه اجرا کرديم )
و پيغام زير را ميده :
The selected layer was not deleted
The following layers cannot be deleted
layers 0 and Defpoints
The current layers
Xref - dependent layers
layers containing objects
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

اما پرسش من از جناب ادین و دیگر دوستان این است که چطور میشود فونتهای یک لایه را در همان مرکز خئودشان کوچک و بزرگ کرد؟

شما برای این کار به صورت دستی باید به چند عملیات تسلط داشته باشید:
- انتخاب کلیه اشیائ مورد نظر با کمک ابزارهای انتخاب (select) نظیر فیلتر...
- تغیر مشخصه (Properties) کلیه اشیا متنی که در مرحله قبل انتخاب شده. (Justify > Middle Center و سپس تغییر ارتفاع متن ها...Height)

روش غیر دستی این است که برای تمام این مراحل برنامه لیسپ لازم را بنویسید... فکر میکنم قبلا این کار انجام شده، آرشیوم رو بررسی می کنم...

سوالی راجع به لایه ها دارم و آن هم اینکه چرا بعضی از لایه ها با وجود اینکه داخل آن خالی است به هیچ نحو delet نمیشه

ملاک خالی بودن لایه چیست؟ اینکه با چشم در آن لایه چیزی مشاهده نکنید؟ اینطور نیست...
به این پست مراجعه کنید و پس از مطالعه، فایل خود را مجدد بررسی کنید.

پست 29 تاپیک ترفندهای اتوکد:
http://forum.geomapi...30&postcount=29
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال

شما برای این کار به صورت دستی باید به چند عملیات تسلط داشته باشید:
- انتخاب کلیه اشیائ مورد نظر با کمک ابزارهای انتخاب (select) نظیر فیلتر...
- تغیر مشخصه (Properties) کلیه اشیا متنی که در مرحله قبل انتخاب شده. (Justify > Middle Center و سپس تغییر ارتفاع متن ها...Height)

روش غیر دستی این است که برای تمام این مراحل برنامه لیسپ لازم را بنویسید... فکر میکنم قبلا این کار انجام شده، آرشیوم رو بررسی می کنم...

ملاک خالی بودن لایه چیست؟ اینکه با چشم در آن لایه چیزی مشاهده نکنید؟ اینطور نیست...
به این پست مراجعه کنید و پس از مطالعه، فایل خود را مجدد بررسی کنید.

پست 29 تاپیک ترفندهای اتوکد:
http://forum.geomapi...30&postcount=29

درود و سپاس از پاسختان
دوست من اگر ممکن است در مورد استفاده از فیلترها و نحوه کار با آنها توضیحاتی بفرمایید تا دست کم دوستان نا آنایی مانند من نیز آشنا گردد من حدوود 400000 فونت رو باید در همان مرکز خوشان بزرگ کنم و با این فرض که تمام این فونتها در یک لایه است و من بعد از بزرگ کردن میبایست آنها را واارد لایه جدید کنم که اینکار به صورت سلکت شده زمان زیادی میگیرد.
لطفا راهنمایی ام کنید.
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

اگر ممکن است در مورد استفاده از فیلترها و نحوه کار با آنها توضیحاتی بفرمایید تا دست کم دوستان نا آنایی مانند من نیز آشنا گردد

تاپیک ترفندهای اتوکد پست 12:
http://forum.geomapi...88&postcount=12

با این فرض که تمام این فونتها در یک لایه است

اگر همه اشیا مورد نظر در یک لایه باشد که دیگر نیازی به استفاده از دستور فیلتر نیست... به راحتی با خاموش کردن سایر لایه ها میتوانید بقیه اشیا دست و پا گیر را از صحنه خارج کنید!

دستور فیلتر برای انتخاب اشیائی به کار میرود که خصوصیات مشترکی داشته بوده و در میان لایه های مختلف پراکنده هستند. و انتخاب دستی آنها بسیار مشکل و یا وقت گیر میباشد.

و من بعد از بزرگ کردن میبایست آنها را وارد لایه جدید کنم که اینکار به صورت سلکت شده زمان زیادی میگیرد.

اینطور که من فهمیدم مشکل شما اصلا انتخاب یا بقیه مراحل نیست. سیستم سخت افزاری کامپیوتر شما به اندازه کافی قوی نیست تا از پس انجام دستورات روی 400000 فونت (فکر کنم منظورتون تکست بوده باشه) بر بیاد.

اگر ممکن است بخش کوچکي از فايل خود را که شامل تعدادي از اين فونتها هستند را جدا کرده و در يک فايل ديگر ذخيره کنيد همچنين کاري که ميخواهيد نهايتا به آن برسيد نيز روي اين بخش کوچک انجام دهيد و نتيجه را در فايل ديگري ذخيره کنيد. هر دو رو آپلود کنيد تا بررسي کنم.

تنها راه باقیمانده برای شما استفاده از دستورات لیسپ هست. من هنوز فرصت نکردم آرشیوم رو بگردم...
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال

تاپیک ترفندهای اتوکد پست 12:
http://forum.geomapi...88&postcount=12

اگر همه اشیا مورد نظر در یک لایه باشد که دیگر نیازی به استفاده از دستور فیلتر نیست... به راحتی با خاموش کردن سایر لایه ها میتوانید بقیه اشیا دست و پا گیر را از صحنه خارج کنید!

دستور فیلتر برای انتخاب اشیائی به کار میرود که خصوصیات مشترکی داشته بوده و در میان لایه های مختلف پراکنده هستند. و انتخاب دستی آنها بسیار مشکل و یا وقت گیر میباشد.

اینطور که من فهمیدم مشکل شما اصلا انتخاب یا بقیه مراحل نیست. سیستم سخت افزاری کامپیوتر شما به اندازه کافی قوی نیست تا از پس انجام دستورات روی 400000 فونت (فکر کنم منظورتون تکست بوده باشه) بر بیاد.

اگر ممکن است بخش کوچکی از فایل خود را که شامل تعدادی از این فونتها هستند را جدا کرده و در یک فایل دیگر ذخیره کنید همچنین کاری که میخواهید نهایتا به آن برسید نیز روی این بخش کوچک انجام دهید و نتیجه را در فایل دیگری ذخیره کنید. هر دو رو آپلود کنید تا بررسی کنم.

تنها راه باقیمانده برای شما استفاده از دستورات لیسپ هست. من هنوز فرصت نکردم آرشیوم رو بگردم...

با سپاس از شما دوست خوبم
ببینید من میخواهم تکستهای بزرگراهها را بزرگ کنم که متاسفانه تکستهای خیابان و بزرگراه همگی در یک لایه ذخیره شده اند و برای همین باید تک تک بزررگراهها را انتخاب کنم و سپسبزرگ کنم که این کار بسیار زمانبر است ، برای همین میخواهم بدانم کدامیک از دستورهایی که گفتید بهتر پاسخگوخواهد بود؟
اتولیسپ نویسی
یا
فیلتر؟؟؟
باز هم از پاسخعهای جامع شما بی نهایت سپاسگزارم:love:
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
هر کدام مزايا و معايبي دارند. متايسفانه تا زماني که يک نمونه کوچک از فايل شما را نبينم نيمتوانم بهترين پاسخ را به شما پيشنهاد بدهم.

موفق باشيد
  • 0

Anathema

Anathema

مدیر ارشد

• مدیر ارشد
  • 229 ارسال

اتولیسپ نویسی
یا
فیلتر؟؟؟

هر کدوم بسته به کار میتونه کاربرد داشته باشه.

اگه تکست های بزرگراه مشخصه ای متمایز از بقیه دارند (مثلا رنگشون فرق میکنه) به راحتی با فیلتر میشه.

راستی سیستمتون هم قوی باشه
  • 0
.I have never let my schooling interfere with my education

Here we do our duty so put the eyes down on it

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال

هر کدوم بسته به کار میتونه کاربرد داشته باشه.

اگه تکست های بزرگراه مشخصه ای متمایز از بقیه دارند (مثلا رنگشون فرق میکنه) به راحتی با فیلتر میشه.

راستی سیستمتون هم قوی باشه

ممنومنم دوست من
دقیقا من مشکلم اینه که تکستهای بزرگراهها با تکستهای خیابانها یکی است و همین امر بسیار درد سر ساز شده است ، سیستم فوق العاده هست سی پی یو 7300 و کارت گرافیک 1 گیگ هارد 360 ساتا و ....
که فکر نمیکنم ضعیف باشه !
اما خودم به این نتیجه رسیدم که اتولیسپ نویسی کنم چرا که همانطور شما و دوست خوبم فرمودند فیلتر برای این تکستها زیاد خوب عمل نمیکند.راستی اندازه فونتها همگی با هم متچ شده و دقیقا در یک لایه به نام Street سیو شده است ،
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال

هر کدام مزایا و معایبی دارند. متایسفانه تا زمانی که یک نمونه کوچک از فایل شما را نبینم نیمتوانم بهترین پاسخ را به شما پیشنهاد بدهم.

موفق باشید

دوست من فایل 76 مگ هست در ضمن من تنها به این نکته اشاره میکنم که این فایل من لایه خیابانهای اصلی و بزرگراهها همگی در نامی به نام استریت هستند و بن بستها و کوچه ها لایه هایی جدا دارند.
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

دوست من فایل 76 مگ هست

میل خودتان هست! من گفتم بخش کوچکی... مثلا یک قسمت کوچک، که شامل چند نوع فونتی که مدنظر شماست را در یک فایل کوچک کپی کنید و آن را آپلود کنید. فکر نمیکنم بیشتر از 100 کیلوبایت هم بشود!
  • 0

GUHR

GUHR

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 11 ارسال
سلام
ما يک پلاتر Hp Z6100 داريم که با اتوکد 2004 مشکلي نداره و پلاتها را خوب مي گيره ولي با اتوکد 2007 پلاتها را نصفه مي گيره به نظر شما مشکل از پلاتر است يا اتوکد .
  • 0

Anathema

Anathema

مدیر ارشد

• مدیر ارشد
  • 229 ارسال
Printing Preferences > Services TAB > Troubleshooting Menu > Troubleshoot Software Problem

3 تا گزینه داره اون ها رو فعال کنید.
  • 0
.I have never let my schooling interfere with my education

Here we do our duty so put the eyes down on it

GUHR

GUHR

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 11 ارسال

Printing Preferences > Services TAB > Troubleshooting Menu > Troubleshoot Software Problem

3 تا گزینه داره اون ها رو فعال کنید.

Printing Preferences > Services > Troubleshoot my printer
دوست عزيز اين مسير را رفتم ولي بعد از کليک روي Troubleshoot my printer وارد Internet Explorer شده و ظاهراً ميخواهد وارد سايت HP بشه و گزينه اي را نمياره که بخواي فعالش کني
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال
چطور میتوان فهمید مقیاس یک نقشه چگونه به دست میاید؟
چطور میتوان هاشور چمن را اجرا کرد؟
چطور میتوان مقیاس نقشه را تغییر داد؟
  • 0

همچنین به autocad, اتوکد نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی