پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

سوال و جوابهای اتوکد

- - - - - autocad اتوکد

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
528 پاسخ برای این موضوع

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
منظورتون از اينکه من دارم رو نفهميدم! حتي اگر هم داشته باشم امکان در اختيار قرار دادنش رو ندارم،
اين پکيج ها حجم خيلي خيلي بالايي داردند، من نميتونم براتون آپلود کنم معمولا اين اموزشهاي چندين DVD هستند. شايد 5 الي 25 عدد، اگر امکان دانلود پرسرعت داريد ميتونيد دانلود کنيد. شما اول برو به سايت ليندا و پکيج مورد نظرت رو انتخاب کن بعد ببينم لينک دانلودشون رو ميتونم برات پيدا کنم يا نه چون سريعا اين لينکها گزارش ميشن.
اگر هم که به مراکز خريد نرم افزار دسترسي داري ميتوني با هزينه ناچيزي اين پکيج ها رو خريداري کني، ارزش وقت گذاشتن براي دانلود رو نداره.
  • 0

ahmadkb

ahmadkb

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 13 ارسال
سلام دوستان گرامی
من در شرکتی مشغول بکار شدم که در اتوکد ورژن 2011 دستور di که می زنم بجای distance جمله nill را می نویسه و دستور اجرا نمیشه
باید چیکار کنم ؟
با تشکر
  • 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال
سلام دوستان
رو موضوعات که دابل کلیک میکردم قبلا مستقیما به ویرایش میرفت ولی الان پنجره properties باز میشه
چه جوری درستش کنم چه تنظیماتی رو انجام بدم.
ورژن اتوکد 2008
بعد از نصب برنامه واسط ثبت اینجوری شده
ممنون
  • 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال

سلام وخسته نباشید میتونید آموزش اتوکد رو یکبار دیگه pdf رو بزارید تا من هم بتونم دانلود کنم مرسی

سلام دوست عزیز
این جزوه که میگم در واقع از کتاب کاربرد رایانه در نقشه برداری مربوط به سال سوم هنرستان هست.
به این آدرس برید کتاب رو به صورت Pdf دانلود کنید.

• 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

سلام دوستان
رو موضوعات که دابل کلیک میکردم قبلا مستقیما به ویرایش میرفت ولی الان پنجره properties باز میشه
چه جوری درستش کنم چه تنظیماتی رو انجام بدم.
ورژن اتوکد 2008
بعد از نصب برنامه واسط ثبت اینجوری شده
ممنون

ابتدا چک کنيد گزينه Double click editing در مسير زير تيک خورده باشد:
Tools>Options>User Preferences tab - check in Double click editing

اگر باز هم مشکل پابرجا بود بايد متغير PICKFIRST داراي مقدار 1 باشد، در خط فرمان تايپ کنيد PICKFIRST و سپس enter و اگر مقدار پيش فرض 1 نيست، عدد 1 را وارد کرده و سپس enter و همه چيز عادي خواهد شد.

PICKFIRST =1

اگر باز هم ميخواهيد دبل کليک موس خود را بهينه سازي کرده و يا به دلخواه در مواجهه با هر شي تغيير دهيد در خط فرمان CUI را وارد کرده تا به محيط سفارشی کردن رابط کاربری اتوکد وارد شده و در زير قسمت double-click functions يا double-click actions موارد دلخواه خود را بررسي کنيد، اگر در زير اين قسمت کلا خالي بود، بدانيد که پاک شده اند و بايد کليه مقادير را از يک فايل cui قديمي بيابيد و اينجا کپي کنيد تا مشکلتان برطرف شود.
احتمالا add-on و يا منو جديدي نصب کرده ايد که مقادير پيشفرض اتوکد را تغيير داده است.
  • 0

ahmadkb

ahmadkb

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 13 ارسال
سلام دوستان گرامی
من در شرکتی مشغول بکار شدم که در اتوکد ورژن 2011 دستور di که می زنم بجای distance جمله nill را می نویسه و دستور اجرا نمیشه
باید چیکار کنم ؟
با تشکر
  • 0

Amir58

Amir58

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 70 ارسال

ابتدا چک کنید گزینه Double click editing در مسیر زیر تیک خورده باشد:
Tools>Options>User Preferences tab - check in Double click editing

اگر باز هم مشکل پابرجا بود باید متغیر PICKFIRST دارای مقدار 1 باشد، در خط فرمان تایپ کنید PICKFIRST و سپس enter و اگر مقدار پیش فرض 1 نیست، عدد 1 را وارد کرده و سپس enter و همه چیز عادی خواهد شد.

PICKFIRST =1

اگر باز هم میخواهید دبل کلیک موس خود را بهینه سازی کرده و یا به دلخواه در مواجهه با هر شی تغییر دهید در خط فرمان CUI را وارد کرده تا به محیط سفارشی کردن رابط کاربری اتوکد وارد شده و در زیر قسمت double-click functions یا double-click actions موارد دلخواه خود را بررسی کنید، اگر در زیر این قسمت کلا خالی بود، بدانید که پاک شده اند و باید کلیه مقادیر را از یک فایل cui قدیمی بیابید و اینجا کپی کنید تا مشکلتان برطرف شود.
احتمالا add-on و یا منو جدیدی نصب کرده اید که مقادیر پیشفرض اتوکد را تغییر داده است.

سلام Odin خان
در قسمت double-click actions این موارد پاک شده بودند.میشه بگید چه جوری مقادیر رو از یک فایل cui قدیمی برگردونم.این فایل قدیمی رو از کجا بیارم.متاسفانه 3 تا فایل cui دارم که مقادیر راست کلیک اونا هم پاک شده اند.
ممنون
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
ساده ترين راه حل اينه:
ابتدا بگرديد و محل فايل acad.cui را در سيستم خود بيابيد. در کنار اين فايل يک فايل ديگر به نام acad.bak.cui وجود دارد، کافيست اين فايل را جايگزين فايل اصلي بکنيد. با راه اندازي مجدد اتوکد ميبينيد که تولبارها و تمامي تنظيمات به وضعيت نصب اوليه برگشته.
راه حل دوم اينه که CD يا DVD نصب برنامه را دوباره اجرا کنيد و اينبار گزينه repair را انتخاب کنيد و اجازه بديد تا اتوکد تمامي فايلهاي اصلي را با تنظيمات نصب قبلي مجددن نصب کند.

راه حل بعدي اينه که معمولا در نسخه هاي جديد محصولات اتودسک پوشه اي به نام UserDataCache\Support در محل نصب برنامه وجود دارد که يک نسخه از فايلهاي ضروري اصلي برنامه براي مواقع اضطراري در اون موجود هست از جمله فايل acad.CUIX يا acad.CUI و ...

مطمئنم يکي از موارد بالا براي شما جوابگو خواهد بود.
  • 0

engr_mra

engr_mra

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 128 ارسال
دوستان سلام
در یک فایل اتوکد عوارض نقطه و خط و چلی لاین و کمان دارم و قصد دارم اطلاعات اونها رو خروجی بگیرم ولی برای متمایز کردن عوارض از هم سردرگم شدم
1) آیا اتوکد بارامتری مثل id دارد که بتوان به کمک آن عوارض از هم تفکیک کرد مثلا خط شماره 1 و شماره 2؟ اگر چنین قابلیتی ندارد راه حل بیشنهادی شما چیست؟
ممنون میشم در مورد راهنماییم کنین
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال
با سلام.
ابزار کمک ترسیم Engineer رو نصب کنید.
یکی از دستوراتش به سادگی و با قدرت بسیار بالا این کار را برای شما انجام می دهد.
اگر روی سیستمتان دستورات اجرا نشد روی سیستم دیگری آن را امتحان کنید.
انشاالله که دستورات روی سیستمتان جواب می دهند.
موفق باشید.
  • 0

baayan2003

baayan2003

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 1 ارسال
لطفا اگر کسی فونت میکرواستیشن برای اتوکد داره برا منم ایمیل کنه
  • 0

yashar20

yashar20

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 1 ارسال
ممنون من از این راهنمایی استفاده کردم و حل شد.
  • 0

engr_mra

engr_mra

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 128 ارسال
netcadgis عزیز فرمودبد که :

این ابزار کمکی رو از کجا تهیه کنم؟
نحوه استفاده از اون رو هم لطفا تشریح کنین
ممنون
  • 0

netcadgis

netcadgis

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 122 ارسال

netcadgis عزیز فرمودبد که :

این ابزار کمکی رو از کجا تهیه کنم؟
نحوه استفاده از اون رو هم لطفا تشریح کنین
ممنون

با سلام.
برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه فرمائید.

ویرایش شده توسط netcadgis ۱۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰ بعد از ظهر.

• 0

Guest_teapot_*

Guest_teapot_*
  • میهمان

ادین عزیز حق با شماست
اما ذکر این نکته هم ضروری هست که در مورد خطی که نمونه گذاشتم و با spline ترسیم شده است وقتی هر دو خط را سلکت میکنیم و بعد Flatten میکنیم خطها شکسته میشوند در حالیکه ما مخواهیم خطها به همان نرمی بمانند !

----------------------------
مشکل حل شد منتها نتونستم پست رو حذف کنم .:wink:

با سلام منم همین سوال رو دارم که چطور دو تا spline رو به هم join کنیم ولی ماهیت آنها همچنان spline باشد.
باتشکر
  • 0

Guest_teapot_*

Guest_teapot_*
  • میهمان
با سلام اگه میشه یه توضیح کامل در مورد dxf وتفاوت وشباهت هایش با dwg بدهید یا حداقل لینکی برای مطالعه بیشتر در این مورد با تشکر
  • 0

Guest_teapot_*

Guest_teapot_*
  • میهمان
با سلام یه سوال هم در مورد نحوه ساخت line type ها هست و چطور اکسپلود کردن آنها. با تشکر
  • 0

m_shr

m_shr

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 152 ارسال
با سلام من میخام دستورات اتوکد رو عوض کنم ینی وقتی میخام کپی کنم با تایپ حرف c دایره نکشه بلکه کپی انجام بده.باید چکار کنم؟
  • 0

تو کار با خدای خود انداز و دل خوش دار*****که رحم اگر نکند مدعی ، خدا بکند

m_shr

m_shr

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 152 ارسال

با سلام من میخام دستورات اتوکد رو عوض کنم ینی وقتی میخام کپی کنم با تایپ حرف c دایره نکشه بلکه کپی انجام بده.باید چکار کنم؟

دوستان جواب مشکل رو در تاپیک ترفندهای اتوکد پیدا کردم.فقط یه سوال دیگه داشتم انم در لند 2009 وقتی روی ک ابجکت خیلی زوم میکنم یدفعه خطوط بهم ریخته مشن و من مجبور میشم zoom out کنم علت چیه؟
  • 0

تو کار با خدای خود انداز و دل خوش دار*****که رحم اگر نکند مدعی ، خدا بکند

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
اين مشکل شايع هست. فکر ميکنم ايراد از خود لند باشه. چون در اتوکد اين اتفاق نميافتد.
  • 0

همچنین به autocad, اتوکد نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی