پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

روش تعين موقعيت در گوگل ارث با کمک مختصات جغرافيايي

- - - - - درخواست

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
12 پاسخ برای این موضوع

Behzad

Behzad

مدیر انجمنهای تخصصی

• مدیر بخش
  • 255 ارسال
با عرض سلام.
چطوری میشه برای پیدا کردن مکانی که مختصاتشو داریم ، با وارد کردن مختصات کارتزین تو گوگل ارث پیداش کنیم.من فقط با وارد کردن مختصات بصورت طول و عرض جغرافیایی می تونم اینکارو انجام بدم؟؟؟[GMAP][/GMAP]
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

با عرض سلام.
چطوری میشه برای پیدا کردن مکانی که مختصاتشو داریم ، با وارد کردن مختصات کارتزین تو گوگل ارث پیداش کنیم.من فقط با وارد کردن مختصات بصورت طول و عرض جغرافیایی می تونم اینکارو انجام بدم؟؟؟

بله میتونید، مثلا به این فرمتها:
50°49'28.75"N,4°16'47.24"E

یا

41.727138°,-49.948222°

یا

48°10′N 16°12′W

کافیست مختصات جغرافیایی مورد نظر خود را در کادر جستجو Google Earth تاپیپ کرده و روی آیکون Search کلیک کنید:

تصویر

یک سر به تاپیک مکانهای جالب بر روی کره زمین | Interesting things you can see on Google Earth بزنید...

ضمنا عنوان تاپیک بد انتخاب شده بود، که تغییر دادم، از کاربران قدیمی انتظار داریم این مسایل را بیشتر رعایت کنند.

google earth > روش تعین موقعیت در گوگل ارث با کمک مختصات جغرافیایی
  • 0

Behzad

Behzad

مدیر انجمنهای تخصصی

• مدیر بخش
  • 255 ارسال
عذر میخام منظور من با وارد کردن مختصات بصورت کارتزین بود مثلا :3949801 و 5402516
آیا با وارد کردن مختصات کارتزین هم میشه اینکارو کرد ؟؟؟

• 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
شما بهتر ميدونيد که مختصات E,N يا X,Y در سيستم مختصات UTM بر خلاف طول و عرض جغرافيايي براي جانمايي به فاکتورهاي ديگري هم نياز دارد، مثلا شماره زون و تعين اينکه نقطه مورد نظر در نيمکره شمالي هست يا جنوبي! و مهمتر اينکه مختصات کارتزين شما در چه سيستم تصوير و ديتومي هست!

بنابراين فقط با اين دو عدد نميتوان براي گوگل آدرس دهي کرد.

خود گوگل ارث اين امکان رو براي شما فراهم نميکنه بنابراين بايد مختصات UTM را به مختصات جغرافيايي تبديل کنيد و يا اينکه از سايتهايي که در اين زمينه خدمات ميدهند استفاده کنيد که بهترين اينها nearby هست:
http://www.nearby.org.uk/flyto.php

کافيه مختصات UTM خود را به فرمت زير در داخل کادر تايپ کرده و روي دکمه Fly To کليک کنيد!

39S E/N:540251,3949801

تصویر

سپس اطلاعات لازم براي مشاهده مختصات مربوطه در برنامه Google Earth به فرمت KML آماده ميشود که ميتوانيد اين اطلاعات را ذخيره کنيد يا اينکه با انتخاب Open آن را در برنامه Google Earth باز کنيد.

البته نرم افزارهاي زيادي براي اين کار وجود دارد از جمله UTM Flyer و ... که پيدا کردن آنها را به خودتان واميگذارم.
  • 0

Behzad

Behzad

مدیر انجمنهای تخصصی

• مدیر بخش
  • 255 ارسال
البته من به دنبال ی راه بودم که با وارد کردن مختصات کارتزین و همچنین زون منطقه آدرس مورد نظر رو پیدا کرد که متوجه شدم بصورت مستقیم نمیشه اینکارو با خود گوگل ارث کرد.از راهنمایی های مفید شما کمال تشکر را دارم.
  • 0

babak2127

babak2127

عضو معمولی

• عضو انجمن
  • 28 ارسال
ورژن جدید گول ارث این قابلیت رو داره.
http://plusdownload.net/dl/GoogleEarth-5.2.1.1588.exe
یعنی وقتی شما از توی تنظیمات utm رو انتخاب میکنید میشه با وارد کردن مستقیم مختصات اون محل نقطه مورد نظر رو پیدا کرد .
(دیگه احتیاج به تبدیل به درجه و دقیقه نیست)

ویرایش شده توسط Milad ۲۹ مهر ۱۳۸۹ - ۰۱:۴۶ بعد از ظهر.
قرار دادن لينك در تگ كد

• 0

Behzad

Behzad

مدیر انجمنهای تخصصی

• مدیر بخش
  • 255 ارسال
اگه ممکنه فرمت وارد کردن مختصاتیو که فرمودید بگیید،چون بنده الان با ابنکه چطور زون رو باید معرفی کرد مشکل دارم.
  • 0

m_shr

m_shr

عضو فعال

• عضو انجمن
  • 152 ارسال

اگه ممکنه فرمت وارد کردن مختصاتیو که فرمودید بگیید،چون بنده الان با ابنکه چطور زون رو باید معرفی کرد مشکل دارم.

فرمت رو که اودین زیرش در عکسی که گذاشته زیرش خط قرمز کشیده؟؟!!
حتی در سایت خودش هم توضیح داده.
اگه بازم نشد خبر بدین.
  • 0

eman_sh

eman_sh

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 29 ارسال
با سلام
منم همین مشکل رو دارم
چطوری میشه یه پلیس مارک رو که داریم از طریق propertis آن به مختصات جدید جابجا نمود
  • 0

dogiti

dogiti

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 5 ارسال
با سلام و تشکر
مشکلی دارم مدتی پیش با نقشه برداری قرار کردم که املاک ارثی را با جی پی اس برداشت و فایل یوتی ام کل این برداشتها را بدهد ولی متاسفانه ایشان فایل کد و کروکی ها را به من داده و میگوید فایل یو تی ام را گم کرده ام میشود فایل کد را به فرمت کا ام ال تبدیل نمود که منطبق بر گوگل ارث باشد و در گوگل بر املاک بنشیند یا نه یک فایل تبدیل پیدا کرده ام نقشه ها در جاهایی خیلی دورتر از واقعیت در گوگل ارث نشان داده میشد .لطفا راهنایی کنید .ضمنا شماره های ایکس و ایگرگ و زد را به من داده حالا که فایل یوتی ام را ندارم آیا این عددها را هم میشود در گوگل ارث بر محل ملک نشاند ؟ ممنون از پاسخ و راهنمایی
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

میشود فایل کد را به فرمت کا ام ال تبدیل نمود که منطبق بر گوگل ارث باشد و در گوگل بر املاک بنشیند یا نه

بله میشود
به این تاپیکها مراجعه کنید:
Google Earth Extension for AutoCAD, Architecture, Civil 3D, Map 3D

Avatech Earth Connector
ابتدا محل تقریبی ملک خود را در گوگل ارث پیدا کنید و اگر محدوده زمین در گوگل ارث قابل رویت و تشخیص باشد میتوان با کمک نرم افزارهای بالا این کار را انجام داد ولی دقت نهایی به صورت تقریبی و در همان حد تصاویر گوگل ارث هست.

ضمنا شماره های ایکس و ایگرگ و زد را به من داده حالا که فایل یوتی ام را ندارم آیا این عددها را هم میشود در گوگل ارث بر محل ملک نشاند ؟

اگر مختصات ها در سیستم مختصات UTM باشد جواب بله هست ولی گویا اینطور که مشخص هست مختصات ها در سیستم مختصاتی محلی تهیه شده! در هر صورت اگر برخی از مختصات را اینجا بنویسید میتوان بهتر راهنمایی کرد.

پیشنهاد من:
بهترین روش برای شما این هست که با یک GPS دستی روی دو نقطه از رئوس زمین خودتان که بیشترین فاصله را از هم دارند مستقر شده و مختصات انها را برداشت کنید. از موبایلهایی که GPS دارند نیز میتوانید استفاده کنید (امروزه دیگر بیشتر موبایلها GPSداخلی دارند)
سپس با با کمک مختصات جدید این دو نقطه به راحتی کل نقشه را UTM کنید. فقط در اوکد مختصر کار میبرد.

موفق باشید
  • 0

dogiti

dogiti

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 5 ارسال
با سلام و تشکر
مشکلی دارم مدتی پیش با نقشه برداری قرار کردم که املاک ارثی را با جی پی اس برداشت و فایل یوتی ام کل این برداشتها را بدهد ولی متاسفانه ایشان فایل کد و کروکی ها را به من داده و میگوید فایل یو تی ام را گم کرده ام میشود فایل کد را به فرمت کا ام ال تبدیل نمود که منطبق بر گوگل ارث باشد و در گوگل بر املاک بنشیند یا نه یک فایل تبدیل پیدا کرده ام نقشه ها در جاهایی خیلی دورتر از واقعیت در گوگل ارث نشان داده میشد .لطفا راهنایی کنید .ضمنا شماره های ایکس و ایگرگ و زد را به من داده حالا که فایل یوتی ام را ندارم آیا این عددها را هم میشود در گوگل ارث بر محل ملک نشاند ؟ ممنون از پاسخ و راهنمایی
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

میشود فایل کد را به فرمت کا ام ال تبدیل نمود که منطبق بر گوگل ارث باشد و در گوگل بر املاک بنشیند یا نه

بله میشود
به این تاپیکها مراجعه کنید:
Google Earth Extension for AutoCAD, Architecture, Civil 3D, Map 3D

Avatech Earth Connector
ابتدا محل تقریبی ملک خود را در گوگل ارث پیدا کنید و اگر محدوده زمین در گوگل ارث قابل رویت و تشخیص باشد میتوان با کمک نرم افزارهای بالا این کار را انجام داد ولی دقت نهایی به صورت تقریبی و در همان حد تصاویر گوگل ارث هست.

ضمنا شماره های ایکس و ایگرگ و زد را به من داده حالا که فایل یوتی ام را ندارم آیا این عددها را هم میشود در گوگل ارث بر محل ملک نشاند ؟

اگر مختصات ها در سیستم مختصات UTM باشد جواب بله هست ولی گویا اینطور که مشخص هست مختصات ها در سیستم مختصاتی محلی تهیه شده! در هر صورت اگر برخی از مختصات را اینجا بنویسید میتوان بهتر راهنمایی کرد.

پیشنهاد من:
بهترین روش برای شما این هست که با یک GPS دستی روی دو نقطه از رئوس زمین خودتان که بیشترین فاصله را از هم دارند مستقر شده و مختصات انها را برداشت کنید. از موبایلهایی که GPS دارند نیز میتوانید استفاده کنید (امروزه دیگر بیشتر موبایلها GPSداخلی دارند)
سپس با با کمک مختصات جدید این دو نقطه به راحتی کل نقشه را UTM کنید. فقط در اوکد مختصر کار میبرد.

موفق باشید
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی