پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

سبزترين ابركامپيوترهاي دنيا معرفي شدند

- - - - - پردازنده گرافیکی ابرکامپیوتر

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
بدون پاسخ

#1
parsan

parsan

    عضو غير فعال

  • عضو انجمن
  • 13 ارسال
هشت مورد از بين سبزترين ابركامپيوترهاي دنيا در كنار پردازنده مركزي(CPU) خود، پردازنده گرافيكي(GPU) را نيز شامل مي‌شوند تا بتوانند ضمن افزايش قابليت‌هاي داخلي خود، انرژي كمتري را در جريان پردازش اطلاعات به كار گيرند.
ليست Green500 مربوط به كم‌مصرف‌ترين يا به عبارت ديگر سبزترين ابركامپيوترهاي دنيا هر دو سال يك‌بار منتشر مي‌شود و گروه تهيه كننده ليست Top500 مربوط به قوي‌ترين ابركامپيوترهاي دنيا آن را ارايه مي‌دهند.
به گفته "وو فنگ " از مهندسان الكتريك و رايانه در موسسه Virginia Polytechnic وابسته به دانشگاه استيت، آن دسته از ابركامپيوترهايي كه به سيستم شتاب‌دهنده مانند پردازنده گرافيكي مجزا مجهز هستند، سه برابر كمتر از ابركامپيوترهاي مشابه كه اين سيستم را ندارند، انرژي مصرف مي‌كنند.
از بين 8 ابركامپيوتر سبز دنيا دو مورد در كشور چين ساخته شده‌اند و پردازنده‌هاي گرافيكي انويديا را در كنار پردازنده‌هاي مركزي اينتل شامل مي‌شوند. در ليست Top500 كه در ماه نوامبر منتشر شده بود، تنها يك ابركامپيوتر پردازنده گرافيكي AMD را در كنار پردازنده مركزي شامل مي‌شد.
به نقل از پی سی ورلد
  • 0
دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد
http://alumni.um.ac.ir
0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی