پرش به

به انجمن علوم زمین و نقشه ژئومپیا خوش آمدید
میهمانان گرامی عضویت در انجمن تا اطلاع ثانوی باز می باشد. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن باید عضو شوید. در صورتی که عضو هستید با اکانت خود وارد شوید. در صورتی که عضو نیستید ، هم اکنون برای عضویت اقدام کنید.
تصویر

مشکلات و سوالات شما در مورد برنامه Google Earth

- - - - - google earth گوگل ارث

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
83 پاسخ برای این موضوع

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال

کورش جان اینجا تاپیک اتوکد هست! سوالهای گوگل ارث در تاپیک خودش (پستها منتقل شد)

وقتی گزینه Save Image رو انتخاب کنی، همیطور که در تصویر زیر میبینی ابعاد ذخیره تصاویر به صورت پیش فرض انتحاب شده هستند و پس از ذخیره هم تغییری نمیکنه، من چندین بار تست کردم فقط در برخی موارد (تصادفی) یک پیکسل در عرض تصویر کم میشه که همیشه هم اتفاق نمیافته...

تصویر

تصویر مربوط به نسخه Google Earth Plus v5.1.3533.1731 هست.

ضمنا بهترین نرم افزار برای مچ کردن تصاویر قبل از وارد کردن به اتوکد --> فوتوشاپ هست.

شما Adobe Photoshop رو باز کن و از منوی ...File > Automate > Photomerge را انتخاب کن، سپس در پنجره باز شده پوشه و یا کل عکسهای مورد نظر را با کمک Browse انتخاب کن،
مهم: برای یکپارچه شدن تصاویر فقط جابجایی لازم است، بنابراین فقط کافیه گزینه Position Only را تیک بزنید، تا فوتوشاپ ابعاد و اعوجاج تصاویر را تغییر ندهد و مقیاس به هم نریزه.

لازم به گفتن این نیست که در همه موارد این روش جواب نمیده، مثلا اگر تصاویر نقاط مشترک کافی و ملموس نداشته باشند، بدیهی هست که Photoshop از عهده یکپارچه کردنشان بر نمیاد. ضمنا این کار بسته به ابعاد و تعداد تصاویر و قدرت CPU و مقدار Ram سیستم، مدت زیادی طول میکشه....

در هنگام پروسس با سیستم کار دیگری نکنید تا Photoshop هنگ نکنه! کمی هم صبور باشید....

این روش برای کارهای کروکی دقیق بسیار عالی جواب میده.

تصویر

ادین عزیز مانند همیشه واقعا دستت درد نکنه !
فقط یک سوال داشتم اگه ما بخواهیم یک Area رو از طریق گوگل ارت عکسبرداری و موزاییک کنیم ! و بدین طریق مچ به هم کنیم چطوری باید عکسبرداری کنیم؟تحت زاویه خاص؟؟؟یا در راستای X و بدون تغییر جهت و مستقیم اینکار رو باید انجام دهیم؟؟؟اگه امکان داره این روش جالب رو با استفاده از عکسهای گوگل توضیح دهید !
بازهم بی نهایت ازت ممنونم:love::love::love:
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
من که متوجه نشدم چی گفتی!

بهتره از نرم افزارهایی که امکان دانلود و یکپارچه کردن یک منطقه را میدهند استفاده کنید، مثل Universal Maps Downloader و امثال این...

کافیه مختصات چهار گوشه منطقه مورد نظر را به این نرم افزارها بدهید تا کلیه تصاویر را دانلود کرده و یکپارچه کرده و به شما تحویل دهد! فقط معمولا فرمت خروجی اینها BMP هست، اگر اتوکد قبول نکرد باید با ادیتورهای گرافیکی به فرمت Tif تبدیلش کنید.
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال

من که متوجه نشدم چی گفتی!

بهتره از نرم افزارهایی که امکان دانلود و یکپارچه کردن یک منطقه را میدهند استفاده کنید، مثل Universal Maps Downloader و امثال این...

کافیه مختصات چهار گوشه منطقه مورد نظر را به این نرم افزارها بدهید تا کلیه تصاویر را دانلود کرده و یکپارچه کرده و به شما تحویل دهد! فقط معمولا فرمت خروجی اینها BMP هست، اگر اتوکد قبول نکرد باید با ادیتورهای گرافیکی به فرمت Tif تبدیلش کنید.

با سلام به ادین عزیز
ادین جان من میخواهم با استفاده از گوگل ارت یک منطقه رو با ارتفاع مثلا 1400 فوت عکسبرداری کنم و سپس از طریق موزاییک و چسباندن عکسها به هم کروکی رو ترسیم کنم ! خوب متاسفانه برای استفاده از گوگل ارت باید به شبکه کانکت بود نرم افزار "جهان نما" این قابلیت رو داشت که تمام یک شهر مثل اصفهان رو شما با هر زومی به صورت آفلاین ببینید ! اما در گوگل ارت همچین چیزی نیست ! آیا امکان اینکه مثلا ما یک منطقه یا حتی شهر رو با استفاده از برنامه های خاص دانلود کنیم و بعد به صورت آفلاین عکسبرداری کنیم؟؟؟آیا این امکان وجود دارد؟؟؟
البته من یک نرم افزار دیگه پیدا کردم که هنوز باهاش کار نکردم لینکش رو میزارم اساتید یه نگاهی بیاندازند !راستی ادین جان ممکنه درباره کار با این برنامه توضیحاتی بدی؟؟؟و اینکه میتونم بپرسم این نرم افزار یا نرم افزارهای مشابه اگه ما زوم بالاتر مثلا 12.000 فوت رو بگیریم آیا پس از دانلود تصاویر میتوانیم عکسهای گرفته شده رو با زوم مثلا 6.000 با وضوح خوب رویت کنیم یا نه؟؟؟؟
باز هم ازت ممنونم دوست من:
love:

تصویر

http://letitbit.net/download/1927.1c06b5aead5846faca03745541/Allallsoft.Google.Satellite.Maps.Downloader.v6.49_BEAN_www.dl4all.com.rar.html

ویرایش شده توسط کورش آریانا ۲۱ آذر ۱۳۸۸ - ۰۷:۲۰ قبل از ظهر.

• 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

ادین جان من میخواهم با استفاده از گوگل ارت یک منطقه رو با ارتفاع مثلا 1400 فوت عکسبرداری کنم و سپس از طریق موزاییک و چسباندن عکسها به هم کروکی رو ترسیم کنم ! خوب متاسفانه برای استفاده از گوگل ارت باید به شبکه کانکت بود نرم افزار "جهان نما" این قابلیت رو داشت که تمام یک شهر مثل اصفهان رو شما با هر زومی به صورت آفلاین ببینید ! اما در گوگل ارت همچین چیزی نیست ! آیا امکان اینکه مثلا ما یک منطقه یا حتی شهر رو با استفاده از برنامه های خاص دانلود کنیم و بعد به صورت آفلاین عکسبرداری کنیم؟؟؟آیا این امکان وجود دارد؟؟؟

من برنامه جهان نما که گفتي رو نه ديدم و نه قبول دارم، بستر برنامه گوگل ارث شبکه و وابسته به اينترنت هست، اگر در گوگل شما منطقه دلخواه خودتون رو به طور کامل مرور کنيد، تصاوير آن در کش گوگل ذخيره ميشود و ميتوانيد به صورت آفلاين ازش استفاده کنيد (و عکس بگيريد)، اينطور که گفتيد احتمالا در برنامه جهان نما قبلا اين کار انجام شده و کش آن ذخيره شده، ولي نکته مهم اينه که کش اون تاريخ گذشته هست! و در خود برنامه گوگل ارث ميتونيد تصاوير به روزتري رو مشاهده کنيد. (البته اگر گوگل آپديت کرده باشد که احتمالش کم نيست)

من راه حل آفلايني براي شما نميشناسم...

البته من یک نرم افزار دیگه پیدا کردم که هنوز باهاش کار نکردم لینکش رو میزارم اساتید یه نگاهی بیاندازند !راستی ادین جان ممکنه درباره کار با این برنامه توضیحاتی بدی؟؟؟و اینکه میتونم بپرسم این نرم افزار یا نرم افزارهای مشابه اگه ما زوم بالاتر مثلا 12.000 فوت رو بگیریم آیا پس از دانلود تصاویر میتوانیم عکسهای گرفته شده رو با زوم مثلا 6.000 با وضوح خوب رویت کنیم یا نه؟؟؟؟

دوست عزيز شما چرا سرچ نميکنيد؟؟

http://forum.geomapi...thread.php?t=98

اين برنامه و برنامه هاي مشابه آن فراوان هستند، و اصول کارکرد همه آنها مشابه هست. براي دانلود نقشه هاي يک شهر بايد اينترنت پر سرعت + وقت به اندازه کافي داشته باشيد... جز اين راه حلي نيست.

در مورد زوم: من با اعداد کاري ندارم، فقط همينقدر بگم که شما نهايتا ميتونيد با حداکثر زوم گوگل که خود برنامه Google Earth مجاز شمرده ميشود تصاوير را دانلود کنيد، خود گوگل زوم ها رو به يک سري اعداد از 1 الي 19 تقسيم کرده، براي اطلاعات بيشتر به سايت گوگل مپ مراحعه کنيد. فکر ميکنم زوم 8 و 19 غير مجاز هست و در بسياري از نمناطق اجازه دانلود با کيفيت 19 امکان پذير نيست.
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال

من برنامه جهان نما که گفتی رو نه دیدم و نه قبول دارم، بستر برنامه گوگل ارث شبکه و وابسته به اینترنت هست، اگر در گوگل شما منطقه دلخواه خودتون رو به طور کامل مرور کنید، تصاویر آن در کش گوگل ذخیره میشود و میتوانید به صورت آفلاین ازش استفاده کنید (و عکس بگیرید)، اینطور که گفتید احتمالا در برنامه جهان نما قبلا این کار انجام شده و کش آن ذخیره شده، ولی نکته مهم اینه که کش اون تاریخ گذشته هست! و در خود برنامه گوگل ارث میتونید تصاویر به روزتری رو مشاهده کنید. (البته اگر گوگل آپدیت کرده باشد که احتمالش کم نیست)

من راه حل آفلاینی برای شما نمیشناسم...

دوست عزیز شما چرا سرچ نمیکنید؟؟

http://forum.geomapi...thread.php?t=98

این برنامه و برنامه های مشابه آن فراوان هستند، و اصول کارکرد همه آنها مشابه هست. برای دانلود نقشه های یک شهر باید اینترنت پر سرعت + وقت به اندازه کافی داشته باشید... جز این راه حلی نیست.

در مورد زوم: من با اعداد کاری ندارم، فقط همینقدر بگم که شما نهایتا میتونید با حداکثر زوم گوگل که خود برنامه Google Earth مجاز شمرده میشود تصاویر را دانلود کنید، خود گوگل زوم ها رو به یک سری اعداد از 1 الی 19 تقسیم کرده، برای اطلاعات بیشتر به سایت گوگل مپ مراحعه کنید. فکر میکنم زوم 8 و 19 غیر مجاز هست و در بسیاری از نمناطق اجازه دانلود با کیفیت 19 امکان پذیر نیست.

ادین عزیزم
مشکل من کار با برنامه هست و یافتن مختصات درست از روی گوگل ! وگرنه همانطور که گفتی همگی کارکردی شبیه به هم دارن !
:love:

راستی ادین عزیز من نمیدونم چرا زمانیکه میخواهم عکسها گرفته شده رو پارانورما کنم گوشه های صفحه مانند عکس زیر خالی میشه ؟؟؟
مشکل از کجاست؟؟؟البته معذرت میخوام این سوال و اینجا کردم چون جای دیگری پیدا نکردم !

http://imagecloset.com/tiny/893852

ویرایش شده توسط کورش آریانا ۲۱ آذر ۱۳۸۸ - ۰۱:۲۰ بعد از ظهر.

• 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

مشکل من کار با برنامه هست و یافتن مختصات درست از روی گوگل

برنامه Google Earth رو باز کن، tools>Option سپس Show Lat/Long را روی Decimal Degrees تنظیم کن (تا مختصات جغرافیایی را به درجه به شما بدهد)

با کمک Add placemark و دقت به عکس زیر میتونید چهار عدد مختصات مورد نظر این گونه نرم افزارها رو استخراج کنید:

تصویر

وقتی در وضعیت Add placemark هستید به راحتی میتونید سنجاق زرد رنگ placemark را با موس بگیرید و هرکجا که مایل هستید بگذارید، سپس مختصات ها رو استخراج کنید.

راستی ادین عزیز من نمیدونم چرا زمانیکه میخواهم عکسها گرفته شده رو پارانورما کنم گوشه های صفحه مانند عکس زیر خالی میشه ؟؟؟
مشکل از کجاست؟؟؟البته معذرت میخوام این سوال و اینجا کردم چون جای دیگری پیدا نکردم !

بدليل اينکه تصاوير به صورت کامل همپوشاني ندارند و در فوتوشاپ مناطقي که فاقد هرگونه تصويري باشد به اين صورت نمايش داده ميشه... و هنگام ذخره به فرمت tif در مياد.

تنها کاري که ميتونيد بکنيد اينه که تصوير را برش دهيد که در اين صورت قسمتهاي خالي و به طبع بخشي از تصوير اصلي را از دست ميدهيد.

اين گونه سوالات به گوگل ارث ربطي ندارد، بايد در زمينه فوتوشاپ مطالعه کنيد.
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال
ادین جان مانند همیشه دستت درد نکنه !
ادین جان من از اون راهی که برای یکپارچه کردن عکسها در فتوشاپ بهم گفتی استفاده کردم اما یه مشکلی پیدا کردم که اگه به گوشه های عکس دقت کنی متوجه خالی بودن فضای عکس میشوید ! البته من یک New با اندازه دلخواه ساختم و سپس عمل پارانورما رو انجام دادم و نتیجه این عکس شد ! میدونم این مشکل رو در انجمن گرافیکی باید مطرح میکردم که نبود و اینجا گفتم.

http://imagecloset.com/tiny/893852

• 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
جواب شما رو در پست قبلي دادم، فکر کنم هم زمان شد! و نديدي،

اين ايراد نيست، مشکل هم نيست، دليلش هم توضيح دادم.
  • 0

کورش آریانا

کورش آریانا

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 132 ارسال
با سلام
دوستان آیا در گوگل ارث این قابلیت وجود دارد که میبتوانیم یک پلیگون بکشیم برای مرزبندی ! مانند Fence کردن در اتوکد من میخواهم یک مرز چهارگوش ترسیم کنم که فقط محتویات درون Fence رو شامل شود !
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال
میتونید پلیگون ترسیم کنید، رنگ مرز و داخلش رو تغییر بدید، و حتی میزان شفافیت داخل آن را از 0 تا 100 درصد تغییر دهید، پلیگون را بر سطح زمین ترسیم کنید و یا اینکه آن را در ارتفاع خاصی از زمین قرار دهید و ...

برای ترسیم پلیگون از منوی Add گزینه Polygon را انتخاب کنید و یا از میانبر Ctrl + Shift + G و یا انتخاب آیکون پلیگون بر روی تولبار استفاده کنید.

تصویر

من میخواهم یک مرز چهارگوش ترسیم کنم که فقط محتویات درون Fence رو شامل شود !

من این قسمت رو نفهمیدم! یعنی شما میخوای خارج از پلیگون هیچ تصویری مشاهده نشود؟ فکر نمیکنم چنين کاري امکانپذیر باشد... منطقی هم نیست...
  • 0

A-SH

A-SH

مدیر ارشد

• مدیر ارشد
  • 733 ارسال
من امروز خواستم از طریق نرم افزار StitchMaps کل ایران رو تو یک تصویر وبا 25 تصویر کنار هم یعنی 5*5 به صورت کالیبره شده دانلود کنم. ولی بعد از دانلود متوجه شدم که این نرم افزار نتونسته درست تصاویر رو به هم مچ کنه واصلا درست دانلود نکرده.
من حدث می زنم یا به دلیل وسعت زیاد و موثر بودن انحنای زمین وهمان بحث ژئودزی باشه.
می خواستم کمک کنید آیا راهی هست که بشه کل ایران رو در حد این که فقط یک تصویر کالیبره با کیفیت خوب همون 25 تا عکس داشت. البته از طریق StitchMaps .
یا اینکه آیا نرم افزار دیگه ای هم هست که بتونه این کارو بکنه.
ممنون
  • 0

A-SH

A-SH

مدیر ارشد

• مدیر ارشد
  • 733 ارسال
سلام
این مطلب رو بعد از خوندن تمام پاسخهای این تاپیک می نویسم.
همونطور که فهمیدم کوروش جان اول تصاویر رو دانلود می کنند بعد کنار هم می چینند.
و علاقه دارند که به صورت offline از تصاویر استفاده کنند. گفتم شاید مطلبی که در زیر می نویسم بدردش بخوره.
همونطور که در سوال قبلی هم مطرح کردم وپرسیدم نرم افزار StitchMaps این قابلیت رو داره که از هر منطقه که شما می خواهید با هر وسعتی با هر دقتی که شما بخواهید البته بسته به سیستم شما چون گاهی با انتخاب وسعت زیاد ورزولیشن بالا حجم تصویری به 400 mb هم می رسه رو می تونه به هم اتصال بده ودانلود بکنه.
حتی این قابلیت رو هم داره که تصاویرتون رو کالیبره کنید و با مختصات واقعی دانلود کنید. من سعی می کنم هر چه سریعتر در مورد این نرم افزار واطلاعات آن یه تاپیک براتون درست کنم.
  • 0

ashkin59

ashkin59

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 7 ارسال
چرا در گوگل ارث جستجو را بر اساس درجه، دقیقه و ثانیه انجام نمی دهد. من از نسخه 4.2 و 4.1 استفاده کردم اما هیچکدوم جواب نمیده. و فقط براساس سیستم utm جواب می ده. آیا راه حلی دارد.
ممنون می شم راهنماییم کنید.
  • 0

simin

simin

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 3 ارسال
سلام
من توی wikipedia خوندم که برای بعضی از نقاط زمین وضوح 15cm ، واقعا این طوریه؟
اکه میشه میزان وضوح دقیق رو بگید؟
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

چرا در گوگل ارث جستجو را بر اساس درجه، دقیقه و ثانیه انجام نمی دهد. من از نسخه 4.2 و 4.1 استفاده کردم اما هیچکدوم جواب نمیده. و فقط براساس سیستم utm جواب می ده. آیا راه حلی دارد.
ممنون می شم راهنماییم کنید.

احتمالا شما فرمت صحیح را رعایت نمیکنید، همانطور که در تاپیک [مکانهای جالب بر روی کره زمین] مشاهده میکنید تمام آدرسها به صورت زیر معرفی شده:

عرض جغرافیایی(بر حسب درجه.دقیقه.ثانیه) [نیمکره شمالی یا نیمکره جنوبی] , طول جغرافیایی(بر حسب درجه.دقیقه.ثانیه) [شرقی نصف النهار مبدا یا غرب آن]

مثلا:

32° 9'29.10"N 110°50'37.91"W

سلام
من توی wikipedia خوندم که برای بعضی از نقاط زمین وضوح 15cm ، واقعا این طوریه؟
اکه میشه میزان وضوح دقیق رو بگید؟

خیر اینطوری نیست. من لینک مطلب رو پیدا کردم، فکر میکنم بر اساس نوشته زیر عدد 15 سانتیمتر را مطرح کردید:

Google Earth displays satellite images of varying resolution of the Earth's surface,
allowing users to see things like cities and houses looking perpendicularly down or at
an oblique angle, with perspective (see also bird's eye view). The degree of resolution
available is based somewhat on the points of interest and popularity,
but most land (except for some islands) is covered in at least 15 meters of resolution.
Melbourne, Victoria, Australia; Las Vegas, Nevada; and Cambridge, Cambridgeshire include examples
of the highest resolution, at [COLOR="Red"]15 cm [/COLOR](6 inches). Google Earth allows users to search for addresses
for some countries, enter coordinates, or simply use the mouse to browse to a location.

طبق نوشته بالا دقت تصاویر ماهواره ای حداقل 15 متر ذکر شده که فقط در برخی مناطق خاص و مشهور مانند بخشهایی از: شهر های کمبریج در ماساچوست، لاس وگاس در نوادا، ملبورن در استرالیا استثنائا تصاویری با دقت 15 سانتیمتر گنجانده شده.

ولی به طور کلی دقت تصاویر گوگل ارث مقدار ثابتی نیست و در برخی از مناطق بسیار خوب و در برخی دیگر بسیار بد است. میتونید در تاپیک با Google Earth بر فراز ایران و جهان پرواز کنیم با برنامه گوگل ارث و تصاویر و دقت آنها بیشتر آشنا شوید.

در تاپیک اولین تصاویر ارسالی از GeoEye ماهواره اختصاصی گوگل مشاهده میکنید که دقت نصاویر ماهواره ای تجاری GeoEye حدود نیم متر بوده که استفاده عمومی نیز ندارد.

دقت (Resolution) تصاویر Google Earth
به گفته خود گوگل دقت تصاویر در نقاط مختلف دنیا به شرح زیر است:
  • جمهوری چک : بین 0.1 الی 0.5 متر
  • اسلواکی: 0.5 متر
  • مجارستان: 2.5 متر (در شهر بوداپست دقت 0.3 متر)
  • کشورهای بالکان (رومانی‌، آلبانی‌، صربستان، کرواسی، بوسنی و هرزگوین، مقدونیه، بلغارستان‌، یونان‌ و ترکیه‌): 2.5 متر (دقت متوسط)
  • دانمارک، آلمان، سوئیس، هلند، بریتانیا، آندورا، لوکسانبورگ، لیختن اشتاین، سان مارینو و شهر واتیکان: 1 متر (در برخی مناطق بهتر از 1 متر)
  • آمریکا: 1 متر (بحز آلاسکا و جزایر هاوایی)
  • سایر مناطق جهان: معمولا 15 متر (بدترین دقت در جنوبگان - قطب جنوب- میباشد ولی در سایر نقاط کره زمین بسته به کیفیت تصاویر ماهواره ای و یا تصاویر هوایی دقت متغیر است.)
مناطق استثنایی:
  • در برخی از نقاط اروپا : 0.3 الی 0.15 متر (مثلا در شهرهای برلین، زوریخ و هامبورگ آلمان و یا شهر پراگ که دقت آن به 0.1 متر هم میرسد.)
  • در برخی از نقاط آمریکا: دقتهای 1 متر ، 0.6 متر، 0.3 متر، 0.15 متر قابل دستیابی هستند، به عنوان مثال میتوان به شهرهای کمربیج در ایالت ماساچوست، گلندل در کالیفورنیا و مقر شرکت گوگل اشاره کرد.

• 0

mbm2000

mbm2000

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 1 ارسال
با سلام
میخواستم بدانم چگونه میتوان چند منطقه مختلف را روی نقشه گوگل ارت هاشور زد و در یک فایل با فرمت KML ذخیره کرد طوری که هنگام باز کردن فایل همه مناطق دیده شوند .
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

با سلام
میخواستم بدانم چگونه میتوان چند منطقه مختلف را روی نقشه گوگل ارت هاشور زد و در یک فایل با فرمت KML ذخیره کرد طوری که هنگام باز کردن فایل همه مناطق دیده شوند .

يک راهش اينه که از نرم افزار واسطه اتوکد استفاده کنيد:
تصوير آن مناطق را به صورت عکس ذخيره کنيد و سپس آن را وارد نرم افزار اتوکد کنيد و روي مناطق دلخواه خودتون هاشور زده و سپس فقط هاشورها را به فايل KMZ خروجي بگيريد.

براي تبديل فايلهاي اتوکد (DWG) به گوگل ارث (KMZ) از آموزشهاي تاپيک هاي زير استفاده کنيد:
نمونه کار خروجي:

تصویر

روش ديگر اينکه دور تا دور تک تک مناطق مورد نظر يک پليگون با Opacitiy حدود 50 درصد ترسيم کرده و همه اين پليگون ها را داخل يک فولدر بگذاريد و سپس آن فولدر را به فرمت KML يا KMZ ذخيره کنيد.

نمونه کار خروجي:

تصویر

• 0

simin

simin

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 3 ارسال
سلام
می شه راجع به لایه ی weather توضیح بدین یا یه لینکی راجع بهش بذارین؟ ممنون می شم.
  • 0

Odin

Odin

Administrator

• مدیر سایت
  • 3699 ارسال

سلام
می شه راجع به لایه ی weather توضیح بدین یا یه لینکی راجع بهش بذارین؟ ممنون می شم.

لایه Weather اطلاعات مربوط به هواشناسی را در اختیار کاربر قرار میدهد، اطلاعات پایه هواشناسی از سایت معروف و معتبر www.weather.com در اختیار گوگل ارث قرار میگیرد. همانطور که میدانید، سایت www.weather.com اطلاعات آب و هوا را از طریق ایستگاه های زمینی رسمی هر کشور دریافت میکند و این اطلاعات کاملا به روز هستند.

لایه Weather خود شامل 3 بخش اصلی هست:

تصویر

• Clouds: ابرها
    از سال 1960 به بعد امکان نمايش الگوي ابرهاي پوششي سطح کره زمين از فضا به واسطه ماهواره هاي هواشناسی ، که ماهواره هايي زمين گرد و با ارتفاع پايين بودند، امکان پذير گرديد. اطلاعات اين لايه توسط ماهواره هاي هواشناسي و ايستگاه هاي زميني آب و هوا تغذيه ميگردد.

• Radar: رادار
    اطلاعات بايه رادار توسط سايت www.weather.com و خدمات بين المللي هواشناسي (Weather Services International - WSI) تحت عنوان NOWrad در اختيار گوگل ارث قرار ميگيرد.
    NOWrad سرويس خدمات هواشناسي ملي نظامي ايالات متحده آمريکا هست که شامل 141 رادار داپلر تهيه ميشود.
    داده هاي NOWrad حاصل عمليات محاسباتي بسيار سنگيني هست که توسط ابررايانه هاي پيشرفته و نرم افزارهاي آب و هواشناسي تهيه ميشود.
    اطلاعات اين لايه هر 5 يا 6 دقيقه به روز ميگردد.

• Conditions and Forecasts: پيش بيني وضعيت آب و هوا
    اطلاعات پيش بيني آب و هوا توسط سايت www.weather.com و بر اساس روش HiRAD انجام ميشود.
    اطلاعاتي مانند درجه دماي هوا و شرايط آب و هوايي محلي در اين لايه قايل دسترسي هست.

براي آشنايي بيشتر با لايه Weather ميتونيد روي گزينه Information کليک کنيد

اين صفحه را هم مطالعه کنيد:

http://www.gearthblog.com/blog/archives/2007/11/big_layer_update_weather_layers_in.html

• 0

simin

simin

عضو غير فعال

• عضو انجمن
  • 3 ارسال
سلام
ببخشید این فایل های cvs که تو بخش با هم بر فراز ایران و جهان پرواز کنیم نام بردین چیه؟
من یه جایی خوندم که (گوگل نقشه ها و دیگر اطلاعات نقشه برداری دیجیتالی را از منابعی چون TeleatlasوEeatsal که هر دو از پدید آورندگان تصاویر و نقشه های هوایی و ماهواره ای هستند به دست می آورد. ) اما این جا یه چیز دیگه راجع به منابع تصاویر خوندم میشه برام توضیح بدین؟ مرسی.
  • 0

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی